Navigace:
>>
Vzdělávání v zahraničí

Vzdělávání v zahraničí

Vzdělávání žáků v zahraničí - podmínky pro poskytovatele, seznam poskytovatelů, právní rámec, plnění školní docházky a další informace >>> ZDE

Pět věcí, které jsem se naučila při studiu ve Velké Británii / 05.01.2018

Odjet studovat do zahraničí. Cíl, který si dává čím dál více nejen českých vysokoškoláků. Kde sebrat odvahu? A jak ušetřit na zbytečnostech? Pokud je školní výjezd do zahraničí i na vašem seznamu novoročních předsevzetí, ale pochybnosti zůstávají, možná si vás na svou stranu nakloníme i tímto článkem. Přečtěte si seznam pěti zkušeností, které Aničce přinesl jednosemestrální Erasmus pobyt ve Velké Británii a příští semestr se třeba i vy vydáte na cestu. Na semestr, na dva nebo dokonce na celé studium.

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, leden 2018
Zdroj: http://www.mladiinfo.cz/pet-veci-erasmus/

Školní rok v USA / 12.12.2017

Vyjet na studium do zahraničí už během střední? Proč ne! Lucka z Prahy vypráví o minulém školním roce stráveném na americkém venkově.

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, prosinec 2017
Zdroj: http://www.mladiinfo.cz/skolni-rok-v-usa/

Jak se dostat na střední školu v USA? Poradíme, na co si dát pozor / 14.08.2017

Studentky střední školy v roli roztleskávaček

Zažít středoškolský ples, zápas školního týmu amerického fotbalu, podívat se na zajímavá místa a poznat nové přátele... Studium na střední škole v USA je snem mnoha středoškoláků. A dnes už to není sen nereálný. Není důvod, proč některou z amerických “high schools” nestudovat. A my vám poradíme, na co si dát při výběru a zařizování zahraničního studentského pobytu pozor.

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, srpen 2017
Zdroj: http://www.nicm.cz/jak-se-dostat-na-stredni-skolu-v-usa-poradime-na-co-si-dat-pozor

Studium a práce v Dánsku / 22.03.2017

Autorka textuJiž to budou tři roky od doby, kde jsem se rozhodla přestěhovat do země, kterou jsem dříve vídala jenom na mapě – do Dánska. Z ničeho nic jsem se tak ocitla v zemi, kde cyklisty před jízdou na kole nezastaví ani sníh, do země, kde je populární popíjet lékořicový čaj. Jaké je to žít a studovat v Dánsku?

 

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, březen 2017
Zdroj: http://www.nicm.cz/studium-prace-v-dansku

Tvoje kvalifikace se uznává ve všech evropských zemích / 12.10.2015

Ať už jde o pracovní praxi, studium, dobrovolnou činnost nebo jiné aktivity v zahraničí, vždy v jejich průběhu získáváš důležité dovednosti a kvalifikaci, které se hodí později. Co dělá EU pro to, aby byly uznány v ostatních evropských zemích?

Více informací >>Vložil/a: Miroslava Kouřilová, říjen 2015
Zdroj: http://europa.eu/youth/eu/article/55/24287_cs

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

800 350 000: Národní linka pro odvykání kouření NOVĚ i pro závislé na alkoholu a hazardním hraní

Linka pro odvykání kouření provozovaná Českou koalicí proti tabáku, z. s. bude od 3. října 2018 pilotně poskytovat informace také lidem závislým na alkoholu, hazardním hraní a jejich blízkým. Rozšiřuje se tak o Národní linku pro odvykání alkoholu a Národní linku pro odvykání hraní. Výhledově je v plánu rozšíření o další závislosti.

více informací >>

Phubbing: Když se chceme cítit důležití

Vadí vám, že když jste se svými přáteli, dívají se na svůj telefon? Pro tento stav platí termín Phubbing - phone a snubbing = telefon a přehlížení. Člověk, který kontroluje mobil, zatímco je ve společnosti druhých, které přehlíží a upřednostňuje před nimi svůj telefon.

více informací >>

Studujte na nejlepších univerzitách světa díky stipendiu manželů Krskových

         Ilustrační fotoNadační fond, jehož zakladateli jsou Martina Krsková a Tomáš Krsek, poskytuje českým studentům stipendia na magisterské studium na nejlepších světových univerzitách. Podporuje studenty technických oborů, přírodních věd, ekonomie, historie a politologie.

více informací >>

Slevové karty ISIC, ITIC a ISIC SCHOLAR vystavíme na počkání!

Ať už jste doma nebo v zahraničí využijte možností, které vám nabízí ISIC karta!

V NICM vystavujeme na počkání jednorázové průkazy s fixní platností na jeden školní rok.

ISIC:

K vystavení budete potřebovat potvrzení o studiu, svoji pasovou fotografii, občanský průkaz a poplatek 350 Kč.

ISIC SCHOLAR:

K vystavení budete potřebovat vyplněnou žádost, pasovou fotografii, občanský průkaz zákonného zástupce a poplatek 350 Kč. Potvrzení o studiu ze školy není potřeba.

 

více informací >>