Navigace:
>>
Vzdělávání v ČR

Vzdělávání v ČR

MINISTRYNĚ VALACHOVÁ NAVŠTÍVILA PLZEŇSKÝ KRAJ / 01.10.2015

Kateřina Valachová - Plzeňský kraj 9Praha 29. září 2015 - V rámci svého čtvrtého výjezdu do krajů ČR zavítala dnes ministryně školství Kateřina Valachová do Plzně. Kromě setkání s představiteli regionu, učiteli, řediteli škol, studenty a žáky, čekalo ministryni slavnostní zahájení Fotbalové akademie Plzeňského kraje a návštěva Techmania Science Center, kde se zúčastnila diskusního panelu „Technické školství je in a cool“.

Více informací >>Vložil/a: Miroslava Kouřilová, říjen 2015
Zdroj: http://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/ministryne-valachova-navstivila-plzensky-kraj

PROJEKT: ŠKOLÁKEM VE VÁLEČNÝCH LETECH / 24.09.2015

Projekt NPMJAKPraha, 24. září 2015 - Na počátku školního roku proběhlo vyhlášení nového projektu, na kterém úzce spolupracují Památník Terezín, Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského, Institut Terezínské iniciativy a v neposlední řadě též Národní institut pro další vzdělávání. Jeho název je Školákem ve válečných letech a navazuje na podobné, avšak většinou samostatné aktivity všech zúčastněných institucí.

Více informací >>Vložil/a: Miroslava Kouřilová, září 2015
Zdroj: http://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/projekt-skolakem-ve-valecnych-letech

ETICKÁ VÝCHOVA SE UČÍ JIŽ NA 500 ŠKOLÁCH / 24.09.2015

Praha, 24. září 2015 - Předmět Etická výchova se vyučuje jako volitelný předmět už na více než pěti stovkách základních škol a víceletých gymnázií. Žákům pomáhá získat sociální dovednosti a osvojit si morální principy. K jejímu vyučování bylo proškoleno přes 3 000 učitelů.  

Více informací >>Vložil/a: Miroslava Kouřilová, září 2015
Zdroj: http://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/eticka-vychova-se-uci-jiz-na-500-skolach-1

MINISTERSTVO NAVŠTÍVIL VELVYSLANEC USA ANDREW H. SCHAPIRO / 24.09.2015

PM a velvyslanec USA 4Praha, 24. září 2015 - Ministryně školství Kateřina Valachová přivítala velvyslance Spojených států Andrew H. Schapira. Při setkání obě strany ocenily úspěšnou spolupráci v oblasti školství, vědy a výzkumu. Velmi pozitivní je realizace programu Fulbrightovy komise, kde je hlavním cílem podpora vzdělávací a výzkumné mobility mezi Českou republikou a USA. Dále hovořili například o spolupráci v oblasti výzkumných projektů realizovaných v rámci programu „KONTAKT II“ či o bilaterální spolupráci vysokých škol

Více informací >>Vložil/a: Miroslava Kouřilová, září 2015
Zdroj: http://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/ministerstvo-skolstvi-navstivil-velvyslanec-usa-andrew-h

STANOVISKO K MOŽNOSTI POKRAČOVÁNÍ VE STUDIU STUDENTŮ UJAK / 23.09.2015

Stanovisko k možnosti pokračování ve studiu za účelem získání kvalifikace pedagogického pracovníka při skončení platnosti akreditace navazujícího magisterského studijního programu na vysoké škole v souvislosti se situací na Univerzitě Jana Amose Komenského.

Více informací >>Vložil/a: Miroslava Kouřilová, září 2015
Zdroj: http://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/stanovisko-msmt-k-moznosti-pokracovani-ve-studiu-studentu

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

800 350 000: Národní linka pro odvykání kouření NOVĚ i pro závislé na alkoholu a hazardním hraní

Linka pro odvykání kouření provozovaná Českou koalicí proti tabáku, z. s. bude od 3. října 2018 pilotně poskytovat informace také lidem závislým na alkoholu, hazardním hraní a jejich blízkým. Rozšiřuje se tak o Národní linku pro odvykání alkoholu a Národní linku pro odvykání hraní. Výhledově je v plánu rozšíření o další závislosti.

více informací >>

Phubbing: Když se chceme cítit důležití

Vadí vám, že když jste se svými přáteli, dívají se na svůj telefon? Pro tento stav platí termín Phubbing - phone a snubbing = telefon a přehlížení. Člověk, který kontroluje mobil, zatímco je ve společnosti druhých, které přehlíží a upřednostňuje před nimi svůj telefon.

více informací >>

Studujte na nejlepších univerzitách světa díky stipendiu manželů Krskových

         Ilustrační fotoNadační fond, jehož zakladateli jsou Martina Krsková a Tomáš Krsek, poskytuje českým studentům stipendia na magisterské studium na nejlepších světových univerzitách. Podporuje studenty technických oborů, přírodních věd, ekonomie, historie a politologie.

více informací >>

Slevové karty ISIC, ITIC a ISIC SCHOLAR vystavíme na počkání!

Ať už jste doma nebo v zahraničí využijte možností, které vám nabízí ISIC karta!

V NICM vystavujeme na počkání jednorázové průkazy s fixní platností na jeden školní rok.

ISIC:

K vystavení budete potřebovat potvrzení o studiu, svoji pasovou fotografii, občanský průkaz a poplatek 350 Kč.

ISIC SCHOLAR:

K vystavení budete potřebovat vyplněnou žádost, pasovou fotografii, občanský průkaz zákonného zástupce a poplatek 350 Kč. Potvrzení o studiu ze školy není potřeba.

 

více informací >>