Navigace:
>>
Vzdělávání v ČR

Vzdělávání v ČR

Stáže pro studenty na MZV ČR / 08.01.2016

Ministerstvo zahraničních věcí ČR nabízí průběžně po celý rok možnost stáží pro studenty v různých odborech na ústředí MZV ČR nebo na zastupitelských úřadech ČR v zahraničí.

 

Více informací >>Vložil/a: Martina Janků
Zdroj: http://www.nicm.cz/staze-pro-studenty-na-mzv-cr

DOPORUČENÉ UČEBNICE PRO VÝUKU DĚTÍ A ŽÁKŮ-CIZINCŮ OD PŘEDŠKOLNÍHO VĚKU PO ZÁKLADNÍ A STŘEDNÍ ŠKOLY. / 12.10.2015

MŠMT zpracovalo abecední seznam doporučených učebnic a dalších materiálů pro výuku pro výuku žáků-cizinců s krátkými anotacemi, které jsou uvedeny pouze tehdy, mají-li upozornit na nějaký zajímavý či důležitý aspekt učebnice nebo materiálu. Úroveň podle Společného evropského referenčního rámce (SERR) je uvedena tehdy, když ji sám autor definuje.

Více informací >>Vložil/a: Miroslava Kouřilová, říjen 2015
Zdroj: http://www.msmt.cz/vzdelavani/zakladni-vzdelavani/test

ETWINNING ZAVRŠIL OSLAVY SVÉHO 10. VÝROČÍ NÁRODNÍ KONFERENCÍ / 12.10.2015

Praha, 12. října 2015 - Aktivita Evropské komise eTwinning, která podporuje on-line spolupráci škol na dálku, slaví v letošním roce 10 let svého vzniku. Vyvrcholení oslav spojené s předáváním Národních cen eTwinning 2015 proběhlo na Národní konferenci eTwinning v Praze ve dnech 8. – 10. 10. 2015. Podporu učitelům, kteří aktivně využívají technologie pro mezinárodní spolupráci, vyjádřila svou přítomností také náměstkyně ministryně školství pro řízení sekce legislativy a strategie Dana Prudíková. 

Více informací >>Vložil/a: Miroslava Kouřilová, říjen 2015
Zdroj: http://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/etwinning-zavrsil-oslavy-sveho-10-vyroci-narodni-konferenci

SEZNAM ŠKOL S POVOLENÍM VÝUKY NĚKTERÝCH PŘEDMĚTŮ V CIZÍM JAZYCE / 12.10.2015

zeměkouleMŠMT nabízí jednoduchý způsob pro vyhledání kontaktů na školy s povolením výuky některých předmětů v cizím jazyce.

Více informací >>Vložil/a: Miroslava Kouřilová, říjen 2015
Zdroj: http://www.msmt.cz/vzdelavani/zakladni-vzdelavani/seznam-skol-s-povolenim-vyuky-nekterych-predmetu-v-cizim

PROPOZICE SOUTĚŽÍ ŽÁKŮ ZÁKLADNÍCH UMĚLECKÝCH ŠKOL VE ŠKOLNÍM ROCE 2015/2016 / 12.10.2015

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR v návaznosti na vyhlášení rozvojového programu Podpora soutěží a přehlídek ve školním roce 2015/2016, vyhlašuje soutěže pro školní rok 2015/2016. Odbor vzdělávání, oddělení předškolního, základního a základního uměleckého vzdělávání (210) zveřejňuje propozice soutěží a soutěžních přehlídek žáků základních uměleckých škol hudebního a literárně dramatického oboru. Propozice soutěží jsou sestaveny podle návrhů předsedů a členů jednotlivých sekcí Ústřední umělecké rady základních uměleckých škol a jsou závazné pro všechny účastníky soutěží Soutěžními disciplínami hudebního oboru v uvedeném roce jsou: hra na elektronické klávesové nástroje, komorní hra s převahou dechových nástrojů, hra na akordeon, komorní hra s převahou smyčcových nástrojů, soutěžní přehlídka pěveckých sborů, skladatelská soutěž a soutěžní přehlídka literárně dramatického oboru.  

 

Více informací >>Vložil/a: Miroslava Kouřilová, říjen 2015
Zdroj: http://www.msmt.cz/vzdelavani/zakladni-vzdelavani/propozice-soutezi-zaku-zakladnich-umeleckych-skol-ve-skolnim-1

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

800 350 000: Národní linka pro odvykání kouření NOVĚ i pro závislé na alkoholu a hazardním hraní

Linka pro odvykání kouření provozovaná Českou koalicí proti tabáku, z. s. bude od 3. října 2018 pilotně poskytovat informace také lidem závislým na alkoholu, hazardním hraní a jejich blízkým. Rozšiřuje se tak o Národní linku pro odvykání alkoholu a Národní linku pro odvykání hraní. Výhledově je v plánu rozšíření o další závislosti.

více informací >>

Phubbing: Když se chceme cítit důležití

Vadí vám, že když jste se svými přáteli, dívají se na svůj telefon? Pro tento stav platí termín Phubbing - phone a snubbing = telefon a přehlížení. Člověk, který kontroluje mobil, zatímco je ve společnosti druhých, které přehlíží a upřednostňuje před nimi svůj telefon.

více informací >>

Studujte na nejlepších univerzitách světa díky stipendiu manželů Krskových

         Ilustrační fotoNadační fond, jehož zakladateli jsou Martina Krsková a Tomáš Krsek, poskytuje českým studentům stipendia na magisterské studium na nejlepších světových univerzitách. Podporuje studenty technických oborů, přírodních věd, ekonomie, historie a politologie.

více informací >>

Slevové karty ISIC, ITIC a ISIC SCHOLAR vystavíme na počkání!

Ať už jste doma nebo v zahraničí využijte možností, které vám nabízí ISIC karta!

V NICM vystavujeme na počkání jednorázové průkazy s fixní platností na jeden školní rok.

ISIC:

K vystavení budete potřebovat potvrzení o studiu, svoji pasovou fotografii, občanský průkaz a poplatek 350 Kč.

ISIC SCHOLAR:

K vystavení budete potřebovat vyplněnou žádost, pasovou fotografii, občanský průkaz zákonného zástupce a poplatek 350 Kč. Potvrzení o studiu ze školy není potřeba.

 

více informací >>