Navigace:
>>
Vzdělávání v ČR

Vzdělávání v ČR

Informace k evropskému výzkumnému prostoru na webu MŠMT / 11.09.2014

Na internetových stránkách MŠMT jsou v sekci Výzkum a vývoj zveřejněny články s informacemi k rámcovému programu EU pro výzkum a inovace Horizont 2020 a k dalším tématům, které se vztahují k Evropskému výzkumnému prostoru.

Více informací >>

Soutěž: Juventes Translators 2014 / 10.09.2014

Od 1. září se mohou střední školy hlásit do soutěže Juvenes Translatores, kterou každoročně po celé EU pořádá Evropská komise.  Elektronickou přihlášku lze podat v jakémkoliv jazyce EU do 20. října 2014 na internetových stránkách soutěže: http://ec.europa.eu/translatores/ .

Více informací >>

Zvolte správnou cestu pro vaši budoucnost! / 05.09.2014

Pokud jste studentem třetího nebo čtvrtého ročníku střední školy, je právě teď ten pravý čas začít řešit svoji budoucnost.

Více informací >>

Talnet otevírá on-line kurzy pro mladé zájemce o přírodní vědy / 05.09.2014

Talentcentrum Národního institutu pro další vzdělávání v rámci projektu Talnet otvírá v novém školním roce on-line kurzy pro mladé zájemce o přírodní vědy, díky kterým mohou komunikovat s experty v dané oblasti i s podobně zaměřenými vrstevníky.

Více informací >>

Ministr školství představil návrh vysokoškolského zákona / 05.09.2014

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek na tiskové konferenci 4. září 2014 po jednání České konference rektorů v Přerově představil návrh novely vysokoškolského zákona. Zástupci vysokých škol celkové znění novely uvítali.

Více informací >>

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

800 350 000: Národní linka pro odvykání kouření NOVĚ i pro závislé na alkoholu a hazardním hraní

Linka pro odvykání kouření provozovaná Českou koalicí proti tabáku, z. s. bude od 3. října 2018 pilotně poskytovat informace také lidem závislým na alkoholu, hazardním hraní a jejich blízkým. Rozšiřuje se tak o Národní linku pro odvykání alkoholu a Národní linku pro odvykání hraní. Výhledově je v plánu rozšíření o další závislosti.

více informací >>

Phubbing: Když se chceme cítit důležití

Vadí vám, že když jste se svými přáteli, dívají se na svůj telefon? Pro tento stav platí termín Phubbing - phone a snubbing = telefon a přehlížení. Člověk, který kontroluje mobil, zatímco je ve společnosti druhých, které přehlíží a upřednostňuje před nimi svůj telefon.

více informací >>

Studujte na nejlepších univerzitách světa díky stipendiu manželů Krskových

         Ilustrační fotoNadační fond, jehož zakladateli jsou Martina Krsková a Tomáš Krsek, poskytuje českým studentům stipendia na magisterské studium na nejlepších světových univerzitách. Podporuje studenty technických oborů, přírodních věd, ekonomie, historie a politologie.

více informací >>

Slevové karty ISIC, ITIC a ISIC SCHOLAR vystavíme na počkání!

Ať už jste doma nebo v zahraničí využijte možností, které vám nabízí ISIC karta!

V NICM vystavujeme na počkání jednorázové průkazy s fixní platností na jeden školní rok.

ISIC:

K vystavení budete potřebovat potvrzení o studiu, svoji pasovou fotografii, občanský průkaz a poplatek 350 Kč.

ISIC SCHOLAR:

K vystavení budete potřebovat vyplněnou žádost, pasovou fotografii, občanský průkaz zákonného zástupce a poplatek 350 Kč. Potvrzení o studiu ze školy není potřeba.

 

více informací >>