Navigace:
>>
Vzdělávání v ČR

Vzdělávání v ČR

Mezinárodní výtvarná soutěž 2019: Můj sen o létání / 21.01.2019

Je vám 6-17 let a rádi tvoříte? Zúčastněte se mezinárodní soutěže s názvem "Můj sen o létání".

Odborná komise Aeroklubu České republiky vybere z každé kategorie 3 nejlepší obrázky a následně je zašle FAI (Mezinárodní letecká federace). Celkoví vítězové budou v průběhu dubna 2019 vybráni mezinárodní komisí FAI a bude jim v každé kategorii udělena zlatá, stříbrná a bronzová medaile.

Příběh k tématu:
Seděli jste někdy ve třídě, dívali se z okna a přemýšleli, jaké by bylo létat?
Pokud ano, nejste sami! Učitelům se to možná nelíbí, ale něco nás při pohledu na oblohu nutí snít o všech nepřeberných možnostech, které létání nabízí.
Vždyť vlastně všechny úspěchy v létání začaly snem. V průběhu této cesty se každá další generace leteckých nadšenců při naplňování svých snů opírala o práci svých předchůdců. Teď je to na Vás! Ať už Vás představy, když se podíváte na nebe, zavedou kamkoliv, teď je ten správný čas vzít do ruky své oblíbené potřeby na kreslení a podělit se o svůj sen o létání!

Více informací >>Vložil/a: Markéta Kovářová
Zdroj: http://www.nicm.cz/

Soutěž Model Young Package 2019 / 21.01.2019

Tématem soutěže pro rok 2019 je Zážitek z rozbalování (Unboxing Experience). Zabalte jakýkoliv svůj oblíbený produkt tak, aby jeho rozbalování chtěl každý sdílet na Instagramu!

Model Young Package je soutěž zaměřená na výrobky z papíru - do soutěže jsou přijímány prototypy obalů z vlnité a hladké lepenky a jiných papírových materiálů.

Soutěž je dnes pořádána jako mezinárodní a je největší soutěží svého druhu na světě. Každoročně se do ní hlásí téměř tisícovka designérů z více než 60 zemí světa. Porota složená z odborníků hodnotí návrhy, které soutěžící musí posílat v podobě reálných prototypů v měřítku 1:1.

Více informací >>Vložil/a: Markéta Kovářová
Zdroj: http://www.nicm.cz/

"Vybuduj úspěšnou firmu" 2. ročník soutěže SŠ a VOŠ v simulační hře Unisim / 21.01.2019

Soutěž je určená pro studenty středních a vyšších odborných škol, kteří reprezentují svou školu a soutěží v dvoučlenných týmech v manažerské simulační hře Unisim.

V této online simulaci studenti řídí své firmy, analyzují trh, vytváří produkty, budují prodejní kanály, připravují marketingové kampaně, optimalizují financování, vzdělávají zaměstnance...a to vše za účelem maximalizace rentability firmy měřené ukazatelem "economic value added".

Základní fáze soutěže probíhá online v několika termínech v průběhu března a dubna 2019.

Více informací >>Vložil/a: Markéta Kovářová
Zdroj: http://www.nicm.cz/

Zúčastněte se architektonické soutěže a vyhrajte 100 tisíc korun a stáž u Josefa Pleskota / 21.01.2019

Společnost Central Group pořádá architektonickou soutěž pro všechny studenty denního studia, tentokrát na téma Unikátní stavba na komplikovaném místě.

Zadáním soutěže je předložení návrhu na téma „Unikátní stavba na komplikovaném místě" s podtitulem „Najděte v Praze nějaké netradiční a komplikované místo a navrhněte zde moderní unikátní novostavbu."

Účel a poslání

Účelem a posláním soutěže je nalézt a ocenit zajímavé využití komplikovaného místa pro unikátní stavbu. V našem hlavním městě je velká spousta míst, která jsou zcela nevyužitá. Často jsou to menší pozemky, které zdánlivě nemají velký stavební potenciál. Přesto si myslíme, že je škoda je nevyužít. Na hodnocení se budou podílet přední odborníci na architekturu. Užití autorských děl přihlášených do soutěže je určeno výhradně pro prezentační, propagační a marketingové účely vyhlašovatele.

Více informací >>Vložil/a: Markéta Kovářová
Zdroj: http://www.nicm.cz/

Werk Design 2019 - designerská soutěž o 50 tisíc korun! / 06.12.2018

Společnost Třinecké železárny, a. s. vyhlašuje druhý ročník designerské soutěže o nejlepší koncept spotřební věci, designového doplňku či uměleckého objektu navrženého z ocelových výrobků. Soutěž je určena studentům středních, vyšších a vysokých škol kreativního zaměření a mladým tvůrcům do 30 let z celé ČR. Soutěž chce dát prostor inovativním námětům k užití industriálního materiálu ve zcela nových a nečekaných kontextech a povýšit jej na součást objektů vysoké estetické úrovně.

Více informací >>Vložil/a: Markéta Kovářová
Zdroj: http://www.nicm.cz/

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

Šumperkem doslova proběhl první ročník ŠumpeRUNu

Vůbec první ročník běžeckého závodu pro širokou amatérskou veřejnost je za námi. Tři stovky dospělých a téměř dvě stovky dětí běžely první červnovou neděli historickým centrem města. Absolutním vítězem na 10 km dlouhé trati se stal Marek Minář.

FOTO: sumperk.cz - zdroj MAWA foto

více informací >>

Šumperk – město budoucnosti

Pouliční lampy, které nastavují intenzitu světla dle potřeby, nádoby na odpad, jež hlásí, kdy jsou přeplněné, chytré lavičky, na nichž si můžete dobít mobil a vyřídit e-maily. I takto může vypadat město budoucnosti. Šumperk nezůstává pozadu, konceptem chytrých měst, tzv. Smart City, se zabývala na svém prvním jednání pracovní skupina Smart Šumperk City, jejímž iniciátorem se stal šumperský místostarosta Jakub Jirgl.

 

více informací >>

800 350 000: Národní linka pro odvykání kouření NOVĚ i pro závislé na alkoholu a hazardním hraní

Linka pro odvykání kouření provozovaná Českou koalicí proti tabáku, z. s. bude od 3. října 2018 pilotně poskytovat informace také lidem závislým na alkoholu, hazardním hraní a jejich blízkým. Rozšiřuje se tak o Národní linku pro odvykání alkoholu a Národní linku pro odvykání hraní. Výhledově je v plánu rozšíření o další závislosti.

více informací >>

Phubbing: Když se chceme cítit důležití

Vadí vám, že když jste se svými přáteli, dívají se na svůj telefon? Pro tento stav platí termín Phubbing - phone a snubbing = telefon a přehlížení. Člověk, který kontroluje mobil, zatímco je ve společnosti druhých, které přehlíží a upřednostňuje před nimi svůj telefon.

 

více informací >>