Navigace:
>>
Vzdělávání v ČR

Vzdělávání v ČR

Zúčastněte se literární soutěže "Internet a můj handicap" a vyhrajte finanční odměnu! / 12.02.2019

InternetBMI sdružení vyhlašuje již 15. ročník literární soutěže Internet a můj handicap, která je určena autorům se zdravotním postižením.

Více informací >>Vložil/a: Markéta Kovářová
Zdroj: http://www.nicm.cz/

Cena Maxe Broda 2018: soutěž o nejlepší studentský esej / 12.02.2019

Společnost Franze KafkySpolečnost Franze Kafky vyhlašuje 25. ročník studentské literární soutěže o nejlepší esej – Cena Maxe Broda 2019. Zúčastněte se a vyhrajte až 6000 korun! 

Více informací >>Vložil/a: Markéta Kovářová
Zdroj: http://www.nicm.cz/

Zapojte se do soutěže "Imagine Europe" a vyhrajte zajímavé ceny! / 07.02.2019

Imagine EuropeJak bude vypadat Evropa v roce 2050? Sdílejte svou představu v soutěži Imagine Europe a vyhrajte zajímavé ceny!

Více informací >>Vložil/a: Markéta Kovářová
Zdroj: http://www.nicm.cz/

Soutěžte s podnikatelským plánem v roce 2019 / 07.02.2019

businessMáte svůj podnikatelský plán? Soutěže jsou vhodný způsob, jak získat do začátku nějaké peníze, ale také se vám dostane zpětné vazby a jistě mnoho inspirace.

Více informací >>Vložil/a: Markéta Kovářová
Zdroj: http://www.nicm.cz/

Mezinárodní výtvarná soutěž 2019: Můj sen o létání / 21.01.2019

Je vám 6-17 let a rádi tvoříte? Zúčastněte se mezinárodní soutěže s názvem "Můj sen o létání".

Odborná komise Aeroklubu České republiky vybere z každé kategorie 3 nejlepší obrázky a následně je zašle FAI (Mezinárodní letecká federace). Celkoví vítězové budou v průběhu dubna 2019 vybráni mezinárodní komisí FAI a bude jim v každé kategorii udělena zlatá, stříbrná a bronzová medaile.

Příběh k tématu:
Seděli jste někdy ve třídě, dívali se z okna a přemýšleli, jaké by bylo létat?
Pokud ano, nejste sami! Učitelům se to možná nelíbí, ale něco nás při pohledu na oblohu nutí snít o všech nepřeberných možnostech, které létání nabízí.
Vždyť vlastně všechny úspěchy v létání začaly snem. V průběhu této cesty se každá další generace leteckých nadšenců při naplňování svých snů opírala o práci svých předchůdců. Teď je to na Vás! Ať už Vás představy, když se podíváte na nebe, zavedou kamkoliv, teď je ten správný čas vzít do ruky své oblíbené potřeby na kreslení a podělit se o svůj sen o létání!

Více informací >>Vložil/a: Markéta Kovářová
Zdroj: http://www.nicm.cz/

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

Šumperkem doslova proběhl první ročník ŠumpeRUNu

Vůbec první ročník běžeckého závodu pro širokou amatérskou veřejnost je za námi. Tři stovky dospělých a téměř dvě stovky dětí běžely první červnovou neděli historickým centrem města. Absolutním vítězem na 10 km dlouhé trati se stal Marek Minář.

FOTO: sumperk.cz - zdroj MAWA foto

více informací >>

Šumperk – město budoucnosti

Pouliční lampy, které nastavují intenzitu světla dle potřeby, nádoby na odpad, jež hlásí, kdy jsou přeplněné, chytré lavičky, na nichž si můžete dobít mobil a vyřídit e-maily. I takto může vypadat město budoucnosti. Šumperk nezůstává pozadu, konceptem chytrých měst, tzv. Smart City, se zabývala na svém prvním jednání pracovní skupina Smart Šumperk City, jejímž iniciátorem se stal šumperský místostarosta Jakub Jirgl.

 

více informací >>

800 350 000: Národní linka pro odvykání kouření NOVĚ i pro závislé na alkoholu a hazardním hraní

Linka pro odvykání kouření provozovaná Českou koalicí proti tabáku, z. s. bude od 3. října 2018 pilotně poskytovat informace také lidem závislým na alkoholu, hazardním hraní a jejich blízkým. Rozšiřuje se tak o Národní linku pro odvykání alkoholu a Národní linku pro odvykání hraní. Výhledově je v plánu rozšíření o další závislosti.

více informací >>

Phubbing: Když se chceme cítit důležití

Vadí vám, že když jste se svými přáteli, dívají se na svůj telefon? Pro tento stav platí termín Phubbing - phone a snubbing = telefon a přehlížení. Člověk, který kontroluje mobil, zatímco je ve společnosti druhých, které přehlíží a upřednostňuje před nimi svůj telefon.

 

více informací >>