Navigace:
>>
>>
Uprchlíci

Uprchlíci

Sbírka na pomoc uprchlíkům opět pokračuje / 30.03.2016

Diecézní charita Brno, s pověřením Charity ČR, vyhlašuje sbírku na pomoc uprchlíkům v Řecku! Pokud se chcete zapojit, můžete darované věci nosit na sběrné místo Charity Olomouc...

Více informací >>Vložil/a: Martina Janků, březen 2016
Zdroj: http://www.olomouc.charita.cz/aktuality/sbirka-na-pomoc-uprchlikum-opet-pokracuje/

Uprchlíci do Česka tuberkulózu nezavlečou, uklidňují odborníci. Přesto jsou lékaři připraveni / 30.03.2016

Uprchlíci by do Česka tuberkulózu zavléct neměli, tvrdí Národní monitorovací jednotka dohledu nad TBC. Všichni běženci v záchytných zařízeních procházejí komplexní zdravotní kontrolou, která zahrnuje i rentgen plic. Lidé, kteří se k nám dostávají, museli urazit tisíce kilometrů, jsou fyzicky zdatní, a jejich zdravotní stav je tedy vesměs dobrý. Loni bylo v ČR do registru nahlášeno 486 onemocnění, vedle dvou migrantů například také u 35 bezdomovců.

Více informací >>Vložil/a: Martina Janků, březen 2016
Zdroj: http://zpravy.aktualne.cz/domaci/lekari-pripraveni-na-napor-migrantu-ze-zemi-s-vyskytem-tbc/r~cb7b9af2ef5911e5a457002590604f2e/

Jste jedním z 214 milionů přistěhovalců? / 12.10.2015

Migrantem je dnes každý třicátý třetí člověk na světě. A tento trend má stoupající tendenci. Počet lidí, kteří dobrovolně či nedobrovolně odcházejí se své země, je dnes nejvyšší v historii .

Více informací >>Vložil/a: Miroslava Kouřilová, říjen 2015
Zdroj: http://europa.eu/youth/eu/article/39/700_cs

Kdo je to cizinec? / 27.08.2015

Jak Češi pohlížejí na cizince? Této problematiky se dotknul březnový výzkum Centra pro výzkum veřejného mínění. Většina oslovených je toho mínění, že by se cizinci měli co nejvíce přizpůsobit naším zvyklostem. V další otázce, která se zajímala, jakým způsobem se lze nejlépe zbavit nálepky cizince, vybrala drtivá většina respondentů schopnost domluvit se česky a pracovat v České republice.

Více informací >>Vložil/a: Miroslava Kouřilová, srpen 2015
Zdroj: internet

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

Další kola přijímacího řízení na vysoké školy

Některé vysoké školy ještě stále přijímají uchazeče. Využívají volnou kapacitu oborů, které se dosud zcela nenaplnily. Například teologické, filozofické a také technické.

více informací >>

DROGY A ALKOHOL NA FESTIVALECH? Pozor na jejich kombinaci!

Období léta a s ním s probíhající festivaly jsou spojeny se hudbou, tancem a neopakovatelnou atmosférou. K pocitům uvolnění a svobody, které účastníci na těchto akcí prožívají, bývá často nápomocen alkohol, stále častěji i drogy. Mezi nejčastěji užívané drogy patří marihuana, pervitin a extáze.

více informací >>

Výzkum: Zaměstnávání osob ve výkonu a po výkonu trestu

Seznamte se s monografií “Zaměstnávání osob ve výkonu a po výkonu trestu odnětí svobody a přístup zaměstnavatelů k těmto osobám“, kterou vydal Výzkumný ústav práce a sociálních věcí.

více informací >>

Girls in STEM - školení pro budoucí kodérky

Jste nadšené do nových technologií a máte chuť se naučit něco nového? Na letním kurzu se naučíte kódovat a na konci kurzu už si stvoříte třeba vlastní webovku!

 

více informací >>