Navigace:
>>
>>
Uprchlíci

Uprchlíci

Sbírka na pomoc uprchlíkům opět pokračuje / 30.03.2016

Diecézní charita Brno, s pověřením Charity ČR, vyhlašuje sbírku na pomoc uprchlíkům v Řecku! Pokud se chcete zapojit, můžete darované věci nosit na sběrné místo Charity Olomouc...

Více informací >>Vložil/a: Martina Janků, březen 2016
Zdroj: http://www.olomouc.charita.cz/aktuality/sbirka-na-pomoc-uprchlikum-opet-pokracuje/

Uprchlíci do Česka tuberkulózu nezavlečou, uklidňují odborníci. Přesto jsou lékaři připraveni / 30.03.2016

Uprchlíci by do Česka tuberkulózu zavléct neměli, tvrdí Národní monitorovací jednotka dohledu nad TBC. Všichni běženci v záchytných zařízeních procházejí komplexní zdravotní kontrolou, která zahrnuje i rentgen plic. Lidé, kteří se k nám dostávají, museli urazit tisíce kilometrů, jsou fyzicky zdatní, a jejich zdravotní stav je tedy vesměs dobrý. Loni bylo v ČR do registru nahlášeno 486 onemocnění, vedle dvou migrantů například také u 35 bezdomovců.

Více informací >>Vložil/a: Martina Janků, březen 2016
Zdroj: http://zpravy.aktualne.cz/domaci/lekari-pripraveni-na-napor-migrantu-ze-zemi-s-vyskytem-tbc/r~cb7b9af2ef5911e5a457002590604f2e/

Jste jedním z 214 milionů přistěhovalců? / 12.10.2015

Migrantem je dnes každý třicátý třetí člověk na světě. A tento trend má stoupající tendenci. Počet lidí, kteří dobrovolně či nedobrovolně odcházejí se své země, je dnes nejvyšší v historii .

Více informací >>Vložil/a: Miroslava Kouřilová, říjen 2015
Zdroj: http://europa.eu/youth/eu/article/39/700_cs

Kdo je to cizinec? / 27.08.2015

Jak Češi pohlížejí na cizince? Této problematiky se dotknul březnový výzkum Centra pro výzkum veřejného mínění. Většina oslovených je toho mínění, že by se cizinci měli co nejvíce přizpůsobit naším zvyklostem. V další otázce, která se zajímala, jakým způsobem se lze nejlépe zbavit nálepky cizince, vybrala drtivá většina respondentů schopnost domluvit se česky a pracovat v České republice.

Více informací >>Vložil/a: Miroslava Kouřilová, srpen 2015
Zdroj: internet

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

Fotosoutěž pro amatérské fotografy

Fotosoutěž 2018

Dům zahraniční spolupráce vyhlašuje 10. ročník fotosoutěže. Letošní téma navazuje na Evropský rok kulturního dědictví.

Prohledejte své archivy a podělte se s ostatními o své zdokumentované zážitky s kulturním dědictvím Evropy! 13 vítězných fotografií uveřejníme v kalendáři DZS pro rok 2019.

více informací >>

Studentská soutěž

Academia nakladatelství

Středisko společných činností AV ČR, v. v. i., divize Nakladatelství Academia, vyhlašuje 7. ročník Studentské soutěže určené studentům a absolventům českých vysokých škol se sídlem v České republice.

více informací >>

Registrace do soutěže Středoškolák roku 2018 je spuštěna

StředoÅ¡kolák rokuPrávě začíná registrace do prestižní soutěže pro středoškoláky a středoškolačky. Porota vybere 65 nejlepších mladých lidí, kteří mimo školu pracují na odborných projektech, účastní se souteží, dělají online kurzy či dobrovolničí.

více informací >>

ZAPOJ SE DO SOUTĚŽE #MYSOCIALRIGHTS O NEJLEPŠÍ FOTKY S TÉMATEM SOCIÁLNÍ PRÁV V EVROPĚ!

Co pro Tebe znamenají pojmy jako rovné příležitosti, férové pracovní podmínky nebo třeba inkluze? Ukaž to fotkou! Vyfoť až tři snímky s tématikou sociálních práv v Evropě a pošli je do soutěže #MySocialRights Photo Competition! Vyhraj účast na akci European Youth Event ve Štrasburku a jízdenky na vlak po celé Evropě!

více informací >>