Navigace:
>>
>>
Uprchlíci

Uprchlíci

Sbírka na pomoc uprchlíkům opět pokračuje / 30.03.2016

Diecézní charita Brno, s pověřením Charity ČR, vyhlašuje sbírku na pomoc uprchlíkům v Řecku! Pokud se chcete zapojit, můžete darované věci nosit na sběrné místo Charity Olomouc...

Více informací >>Vložil/a: Martina Janků, březen 2016
Zdroj: http://www.olomouc.charita.cz/aktuality/sbirka-na-pomoc-uprchlikum-opet-pokracuje/

Uprchlíci do Česka tuberkulózu nezavlečou, uklidňují odborníci. Přesto jsou lékaři připraveni / 30.03.2016

Uprchlíci by do Česka tuberkulózu zavléct neměli, tvrdí Národní monitorovací jednotka dohledu nad TBC. Všichni běženci v záchytných zařízeních procházejí komplexní zdravotní kontrolou, která zahrnuje i rentgen plic. Lidé, kteří se k nám dostávají, museli urazit tisíce kilometrů, jsou fyzicky zdatní, a jejich zdravotní stav je tedy vesměs dobrý. Loni bylo v ČR do registru nahlášeno 486 onemocnění, vedle dvou migrantů například také u 35 bezdomovců.

Více informací >>Vložil/a: Martina Janků, březen 2016
Zdroj: http://zpravy.aktualne.cz/domaci/lekari-pripraveni-na-napor-migrantu-ze-zemi-s-vyskytem-tbc/r~cb7b9af2ef5911e5a457002590604f2e/

Jste jedním z 214 milionů přistěhovalců? / 12.10.2015

Migrantem je dnes každý třicátý třetí člověk na světě. A tento trend má stoupající tendenci. Počet lidí, kteří dobrovolně či nedobrovolně odcházejí se své země, je dnes nejvyšší v historii .

Více informací >>Vložil/a: Miroslava Kouřilová, říjen 2015
Zdroj: http://europa.eu/youth/eu/article/39/700_cs

Kdo je to cizinec? / 27.08.2015

Jak Češi pohlížejí na cizince? Této problematiky se dotknul březnový výzkum Centra pro výzkum veřejného mínění. Většina oslovených je toho mínění, že by se cizinci měli co nejvíce přizpůsobit naším zvyklostem. V další otázce, která se zajímala, jakým způsobem se lze nejlépe zbavit nálepky cizince, vybrala drtivá většina respondentů schopnost domluvit se česky a pracovat v České republice.

Více informací >>Vložil/a: Miroslava Kouřilová, srpen 2015
Zdroj: internet

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

ZAPOJ SE DO SOUTĚŽE #MYSOCIALRIGHTS O NEJLEPŠÍ FOTKY S TÉMATEM SOCIÁLNÍ PRÁV V EVROPĚ!

Co pro Tebe znamenají pojmy jako rovné příležitosti, férové pracovní podmínky nebo třeba inkluze? Ukaž to fotkou! Vyfoť až tři snímky s tématikou sociálních práv v Evropě a pošli je do soutěže #MySocialRights Photo Competition! Vyhraj účast na akci European Youth Event ve Štrasburku a jízdenky na vlak po celé Evropě!

více informací >>

VYHRAJ GRANT PRO TALENTOVANÉ MLADÉ FOTOGRAFY!

Baví Tě focení a chceš se mu věnovat profesionálně? Potřebuješ nastartovat svou fotografickou kariéru? Je Ti víc než 18 let? Pošli svoje fotky do soutěže o PhotogrVphy Grant pro začínající mladé fotografy a vyhraj 1000 dolarů!

více informací >>

NAPIŠ ESEJ O MEZINÁRODNÍM OBCHODU A VYHRAJ 5000 ŠVÝCARSKÝCH FRANKŮ!

Zajímáš se o mezinárodní obchod a roli Světové obchodní organizace? Studuješ PhD v ekonomickém oboru nebo jsi ho nedávno získal/a? Napiš esej na téma mezinárodní obchodní spolupráce nebo obchodní politiky a vyhraj 5000 švýcarských franků!

více informací >>

Ministerstvo kultury přijímá žádosti o stipendium na rok 2018

Umělci mohou nyní žádat o stipendium Ministerstva kultury na tvůrčí nebo studijní účely v oblastech: divadlo a tanec, hudba, literatura a výtvarné umění. Termín uzávěrky je 3. dubna 2018.

více informací >>