Navigace:
>>
>>
Uprchlíci

Uprchlíci

Sbírka na pomoc uprchlíkům opět pokračuje / 30.03.2016

Diecézní charita Brno, s pověřením Charity ČR, vyhlašuje sbírku na pomoc uprchlíkům v Řecku! Pokud se chcete zapojit, můžete darované věci nosit na sběrné místo Charity Olomouc...

Více informací >>Vložil/a: Martina Janků, březen 2016
Zdroj: http://www.olomouc.charita.cz/aktuality/sbirka-na-pomoc-uprchlikum-opet-pokracuje/

Uprchlíci do Česka tuberkulózu nezavlečou, uklidňují odborníci. Přesto jsou lékaři připraveni / 30.03.2016

Uprchlíci by do Česka tuberkulózu zavléct neměli, tvrdí Národní monitorovací jednotka dohledu nad TBC. Všichni běženci v záchytných zařízeních procházejí komplexní zdravotní kontrolou, která zahrnuje i rentgen plic. Lidé, kteří se k nám dostávají, museli urazit tisíce kilometrů, jsou fyzicky zdatní, a jejich zdravotní stav je tedy vesměs dobrý. Loni bylo v ČR do registru nahlášeno 486 onemocnění, vedle dvou migrantů například také u 35 bezdomovců.

Více informací >>Vložil/a: Martina Janků, březen 2016
Zdroj: http://zpravy.aktualne.cz/domaci/lekari-pripraveni-na-napor-migrantu-ze-zemi-s-vyskytem-tbc/r~cb7b9af2ef5911e5a457002590604f2e/

Jste jedním z 214 milionů přistěhovalců? / 12.10.2015

Migrantem je dnes každý třicátý třetí člověk na světě. A tento trend má stoupající tendenci. Počet lidí, kteří dobrovolně či nedobrovolně odcházejí se své země, je dnes nejvyšší v historii .

Více informací >>Vložil/a: Miroslava Kouřilová, říjen 2015
Zdroj: http://europa.eu/youth/eu/article/39/700_cs

Kdo je to cizinec? / 27.08.2015

Jak Češi pohlížejí na cizince? Této problematiky se dotknul březnový výzkum Centra pro výzkum veřejného mínění. Většina oslovených je toho mínění, že by se cizinci měli co nejvíce přizpůsobit naším zvyklostem. V další otázce, která se zajímala, jakým způsobem se lze nejlépe zbavit nálepky cizince, vybrala drtivá většina respondentů schopnost domluvit se česky a pracovat v České republice.

Více informací >>Vložil/a: Miroslava Kouřilová, srpen 2015
Zdroj: internet

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

VYMYSLI VIDEO PROTI NÁSILÍ NA ŽENÁCH A VYHRAJ ZÁJEZD DO BRUSELU!

Štve Tě, když jsou lidé slepí k násilí páchanému na ženách? Chceš udělat něco pro to, aby se to změnilo? Dokážeš být kreativní a oslovit lidi? Navrhni koncept videa, který bude upozorňovat na problém násilí na ženách a pošli ho do soutěže! Podpoř dobrou věc a vyhraj zájezd do Bruselu!

více informací >>

SVĚTOVÁ BANKA NABÍZÍ PLACENÉ STÁŽE!

Zajímá Tě rozvojová pomoc a udržitelnost životního prostředí? Chceš si vyzkoušet práci v mezinárodní instituci? Světová banka nabízí studentům placené stáže ve Washingtonu - přihlášku můžeš podat právě teď!

více informací >>

Stáž v České rozvojové agentuře

Stáž u ČRA

Zajímáš se aktivně o problematiku rozvoje a humanitární pomoci? Česká rozvojová agentura právě vyhlásila výběrové řízení na pozici stážisty pro agendu zabývající se koordinací zahraniční rozvojové spolupráce poskytované Českou republikou.

více informací >>

Otevřená věda nabízí stáže pro středoškoláky

I na střední škole je možné získat stáž. Jednou z možností je program Otevřená věda konaný pod záštitou Akademie věd ČR.

více informací >>