Navigace:
>>
Sociálně patologické jevy

Sociálně patologické jevy

Jak poznat falešnou zprávu? 8 tipů, jak se vyhnout hoaxům a dezinformacím / 28.11.2016

Takzvané dezinformační weby, které mezi pravdivými zprávami publikují i zavádějící nebo zcela smyšlené články, získávají kvůli sociálním sítím čím dál větší publikum. Hranice mezi seriózní žurnalistikou a falešnými zprávami se na Facebooku a Twitteru smývají. Přečtěte si 8 rad, jak falešné zprávy poznat.

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková,listopad 2016
Zdroj: http://www.rozhlas.cz/zpravy/domaci/_zprava/jak-poznat-falesnou-zpravu-9-tipu-jak-se-vyhnout-hoaxum-a-dezinformacim--1674063?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Vláda schválila Akční plán pro oblast nelegálních drog / 27.06.2016

Akční plán realizace Národní strategie protidrogové politiky na období 2016 až 2018 pro oblast nelegálních návykových látek schválila vláda. Plán si klade za cíl mimo jiné snížit míru konzumace návykových látek mezi dětmi a mladistvými, zaměřit se na vysokou míru užívání pervitinu či konopí a zajistit dostatečné financování adiktologické péče. 

Více informací >>Vložil/a: Martina Janků, červen 2016
Zdroj: http://www.nicm.cz/vlada-schvalila-akcni-plan-pro-oblast-nelegalnich-drog

Bezpečný internet vyhlašuje pravidelnou měsíční soutěž o mobilní telefon! / 01.06.2016

Chceš ukázat, jak moc věcí víš o internetové bezpečnosti? Umíš si správně nastavit Facebookový profil? Víš co dělat, pokud tě někdo přes internet zve na schůzku? Zkus odpovědět na několik kvízových otázek na webu www.KPBI.cz a pokud uspěješ, můžeš každý měsíc od května do října vyhrát mobilní telefon Lumia. Pokud se na téma internetové bezpečnosti chceš dozvědět více, na zmíněném webu jsou také zdarma elearningové lekce pro děti a studenty.

Více informací >>Vložil/a: Martina Janků, červen 2016
Zdroj: http://www.nicm.cz/bezpecny-internet-vyhlasuje-pravidelnou-mesicni-soutez-o-mobilni

Konference Snižování škod a drogy 2016 / 26.03.2016

U uživatelů drog někdy nelze dosáhnout kompletní změny či nápravy rizikového jednání. Má pak smysl a cenu soustředit se pouze na zmírnění škod? Příspěvky, které na konferenci zazní, se dotýkají individuálních příběhů o volbě mezi větším a menším zlem, menší a větší škodě, kterou drogy působí člověku, jeho rodině, okolí, společnosti. Škody a rizika můžeme snižovat v mnoha oblastech, a to nejen při práci s injekčními uživateli drog, ale také v prevenci, ve školství, v ochraně dětí, v léčbě závislosti, v oblasti zábavy i jinde.

 

Více informací >>Vložil/a: J.Průša, březen 2016
Zdroj: www.sananim.cz

Kokain mění mozkové buňky na kanibaly / 25.01.2016

Vysoké dávky kokainu spouštějí v mozkových buňkách sebezničující proces. Testy na myších ukázaly, že droga vede k hyperaktivní autofagii, kdy buňka doslova stráví vlastní vnitřnosti. Nebezpečný proces se přitom neomezuje na samotného konzumenta drogy. Autofagie se projevila i u potomků myší, jejichž matky dostávaly kokain během těhotenství.

Více informací >>Vložil/a: J.Průša, leden 2016
Zdroj: national-geografic.cz

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

800 350 000: Národní linka pro odvykání kouření NOVĚ i pro závislé na alkoholu a hazardním hraní

Linka pro odvykání kouření provozovaná Českou koalicí proti tabáku, z. s. bude od 3. října 2018 pilotně poskytovat informace také lidem závislým na alkoholu, hazardním hraní a jejich blízkým. Rozšiřuje se tak o Národní linku pro odvykání alkoholu a Národní linku pro odvykání hraní. Výhledově je v plánu rozšíření o další závislosti.

více informací >>

Phubbing: Když se chceme cítit důležití

Vadí vám, že když jste se svými přáteli, dívají se na svůj telefon? Pro tento stav platí termín Phubbing - phone a snubbing = telefon a přehlížení. Člověk, který kontroluje mobil, zatímco je ve společnosti druhých, které přehlíží a upřednostňuje před nimi svůj telefon.

více informací >>

Studujte na nejlepších univerzitách světa díky stipendiu manželů Krskových

         Ilustrační fotoNadační fond, jehož zakladateli jsou Martina Krsková a Tomáš Krsek, poskytuje českým studentům stipendia na magisterské studium na nejlepších světových univerzitách. Podporuje studenty technických oborů, přírodních věd, ekonomie, historie a politologie.

více informací >>

Slevové karty ISIC, ITIC a ISIC SCHOLAR vystavíme na počkání!

Ať už jste doma nebo v zahraničí využijte možností, které vám nabízí ISIC karta!

V NICM vystavujeme na počkání jednorázové průkazy s fixní platností na jeden školní rok.

ISIC:

K vystavení budete potřebovat potvrzení o studiu, svoji pasovou fotografii, občanský průkaz a poplatek 350 Kč.

ISIC SCHOLAR:

K vystavení budete potřebovat vyplněnou žádost, pasovou fotografii, občanský průkaz zákonného zástupce a poplatek 350 Kč. Potvrzení o studiu ze školy není potřeba.

 

více informací >>