Navigace:
>>
>>
Rámcové vzdělávací programy

Rámcové vzdělávací programy

POMŮCKA PRO ŘEDITELE ŠKOL PŘI TVORBĚ ŠKOLNÍHO ŘÁDU / 08.10.2015

MŠMT - logoMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydává pomůcku určenou ředitelům škol jako obecné doporučení, které má usnadnit proces tvorby školního řádu, jenž by splňoval nároky na funkčnost, úplnost a vnitřní konzistenci a byl konformní s obecně závaznými právními předpisy. Pomůcka je společná pro všechny druhy škol s tím, že některá témata jsou využitelná pouze pro některé druhy škol. Nejedná se o závazný předpis nebo nařízení.

Více informací >>Vložil/a: Miroslava Kouřilová, říjen 2015
Zdroj: http://www.msmt.cz/vzdelavani/zakladni-vzdelavani/pomucka-pro-reditele-skol-pri-tvorbe-skolniho-radu

MINISTRYNĚ VALACHOVÁ SPUSTILA PLATFORMU ETINED / 01.10.2015

Etined 5Praha, 1. října 2015 – Ministryně školství Kateřina Valachová a generální ředitelka pro demokracii Rady Evropy Snežana Samardžić-Marković dnes oficiálně spustily Panevropskou platformu pro etiku, transparentnost a bezúhonnost ve vzdělávání (ETINED) Rady Evropy.

Více informací >>Vložil/a: Miroslava Kouřilová, říjen 2015
Zdroj: http://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/ministryne-valachova-spustila-platformu-etined

ČŠI PŘEDSTAVILA SYSTÉM INSPEKČNÍHO HODNOCENÍ NIQES / 01.10.2015

Konference k NIQES

Praha, 1. října 2015 – Česká školní inspekce dnes představila na závěrečné celostátní konferenci projekt Národní systém inspekčního hodnocení vzdělávací soustavy v ČR (NIQES). Konferenci uvedli ústřední školní inspektor Tomáš Zatloukal a pověřený náměstek ministryně školství pro řízení sekce operačních programů Václav Velčovský.

Více informací >>Vložil/a: Miroslava Kouřilová, říjen 2015
Zdroj: http://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/csi-predstavila-system-inspekcniho-hodnoceni-niqes

RVP pro speciální vzdělávání / 11.08.2015

Rámcový vzdělávací program pro speciální vzdělávání je programový dokument konkretizují obecné cíle vzdělávání, specifikující klíčové kompetence důležité pro rozvoj osobnosti žáků, vymezující věcné oblasti vzdělávání a jejich obsahy, charakterizují očekávané výsledky vzdělávání a stanovují rámce a pravidla pro tvorbu školních vzdělávacích programů, včetně učebních plánů.

Více informací >>Vložil/a: Miroslava Kouřilová, srpen 2015
Zdroj: http://www.icm.cz/oblasti/vzdelavani-v-cr/ramcove-vzdelavaci-programy

RVP pro předškolní vzdělávání / 27.08.2014

Rámcové vzdělávácí programy jsou programové dokumenty konkretizují obecné cíle vzdělávání, specifikují klíčové kompetence důležité pro rozvoj osobnosti žáků, vymezují věcné oblasti vzdělávání a jejich obsahy, charakterizují očekávané výsledky vzdělávání a stanovují rámce a pravidla pro tvorbu školních vzdělávacích programů, včetně učebních plánů.

Více informací >>

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

800 350 000: Národní linka pro odvykání kouření NOVĚ i pro závislé na alkoholu a hazardním hraní

Linka pro odvykání kouření provozovaná Českou koalicí proti tabáku, z. s. bude od 3. října 2018 pilotně poskytovat informace také lidem závislým na alkoholu, hazardním hraní a jejich blízkým. Rozšiřuje se tak o Národní linku pro odvykání alkoholu a Národní linku pro odvykání hraní. Výhledově je v plánu rozšíření o další závislosti.

více informací >>

Phubbing: Když se chceme cítit důležití

Vadí vám, že když jste se svými přáteli, dívají se na svůj telefon? Pro tento stav platí termín Phubbing - phone a snubbing = telefon a přehlížení. Člověk, který kontroluje mobil, zatímco je ve společnosti druhých, které přehlíží a upřednostňuje před nimi svůj telefon.

více informací >>

Studujte na nejlepších univerzitách světa díky stipendiu manželů Krskových

         Ilustrační fotoNadační fond, jehož zakladateli jsou Martina Krsková a Tomáš Krsek, poskytuje českým studentům stipendia na magisterské studium na nejlepších světových univerzitách. Podporuje studenty technických oborů, přírodních věd, ekonomie, historie a politologie.

více informací >>

Slevové karty ISIC, ITIC a ISIC SCHOLAR vystavíme na počkání!

Ať už jste doma nebo v zahraničí využijte možností, které vám nabízí ISIC karta!

V NICM vystavujeme na počkání jednorázové průkazy s fixní platností na jeden školní rok.

ISIC:

K vystavení budete potřebovat potvrzení o studiu, svoji pasovou fotografii, občanský průkaz a poplatek 350 Kč.

ISIC SCHOLAR:

K vystavení budete potřebovat vyplněnou žádost, pasovou fotografii, občanský průkaz zákonného zástupce a poplatek 350 Kč. Potvrzení o studiu ze školy není potřeba.

 

více informací >>