Navigace:
>>
>>
Rámcové vzdělávací programy

Rámcové vzdělávací programy

POMŮCKA PRO ŘEDITELE ŠKOL PŘI TVORBĚ ŠKOLNÍHO ŘÁDU / 08.10.2015

MŠMT - logoMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydává pomůcku určenou ředitelům škol jako obecné doporučení, které má usnadnit proces tvorby školního řádu, jenž by splňoval nároky na funkčnost, úplnost a vnitřní konzistenci a byl konformní s obecně závaznými právními předpisy. Pomůcka je společná pro všechny druhy škol s tím, že některá témata jsou využitelná pouze pro některé druhy škol. Nejedná se o závazný předpis nebo nařízení.

Více informací >>Vložil/a: Miroslava Kouřilová, říjen 2015
Zdroj: http://www.msmt.cz/vzdelavani/zakladni-vzdelavani/pomucka-pro-reditele-skol-pri-tvorbe-skolniho-radu

MINISTRYNĚ VALACHOVÁ SPUSTILA PLATFORMU ETINED / 01.10.2015

Etined 5Praha, 1. října 2015 – Ministryně školství Kateřina Valachová a generální ředitelka pro demokracii Rady Evropy Snežana Samardžić-Marković dnes oficiálně spustily Panevropskou platformu pro etiku, transparentnost a bezúhonnost ve vzdělávání (ETINED) Rady Evropy.

Více informací >>Vložil/a: Miroslava Kouřilová, říjen 2015
Zdroj: http://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/ministryne-valachova-spustila-platformu-etined

ČŠI PŘEDSTAVILA SYSTÉM INSPEKČNÍHO HODNOCENÍ NIQES / 01.10.2015

Konference k NIQES

Praha, 1. října 2015 – Česká školní inspekce dnes představila na závěrečné celostátní konferenci projekt Národní systém inspekčního hodnocení vzdělávací soustavy v ČR (NIQES). Konferenci uvedli ústřední školní inspektor Tomáš Zatloukal a pověřený náměstek ministryně školství pro řízení sekce operačních programů Václav Velčovský.

Více informací >>Vložil/a: Miroslava Kouřilová, říjen 2015
Zdroj: http://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/csi-predstavila-system-inspekcniho-hodnoceni-niqes

RVP pro speciální vzdělávání / 11.08.2015

Rámcový vzdělávací program pro speciální vzdělávání je programový dokument konkretizují obecné cíle vzdělávání, specifikující klíčové kompetence důležité pro rozvoj osobnosti žáků, vymezující věcné oblasti vzdělávání a jejich obsahy, charakterizují očekávané výsledky vzdělávání a stanovují rámce a pravidla pro tvorbu školních vzdělávacích programů, včetně učebních plánů.

Více informací >>Vložil/a: Miroslava Kouřilová, srpen 2015
Zdroj: http://www.icm.cz/oblasti/vzdelavani-v-cr/ramcove-vzdelavaci-programy

RVP pro předškolní vzdělávání / 27.08.2014

Rámcové vzdělávácí programy jsou programové dokumenty konkretizují obecné cíle vzdělávání, specifikují klíčové kompetence důležité pro rozvoj osobnosti žáků, vymezují věcné oblasti vzdělávání a jejich obsahy, charakterizují očekávané výsledky vzdělávání a stanovují rámce a pravidla pro tvorbu školních vzdělávacích programů, včetně učebních plánů.

Více informací >>

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

Fotosoutěž pro amatérské fotografy

Fotosoutěž 2018

Dům zahraniční spolupráce vyhlašuje 10. ročník fotosoutěže. Letošní téma navazuje na Evropský rok kulturního dědictví.

Prohledejte své archivy a podělte se s ostatními o své zdokumentované zážitky s kulturním dědictvím Evropy! 13 vítězných fotografií uveřejníme v kalendáři DZS pro rok 2019.

více informací >>

Studentská soutěž

Academia nakladatelství

Středisko společných činností AV ČR, v. v. i., divize Nakladatelství Academia, vyhlašuje 7. ročník Studentské soutěže určené studentům a absolventům českých vysokých škol se sídlem v České republice.

více informací >>

Registrace do soutěže Středoškolák roku 2018 je spuštěna

StředoÅ¡kolák rokuPrávě začíná registrace do prestižní soutěže pro středoškoláky a středoškolačky. Porota vybere 65 nejlepších mladých lidí, kteří mimo školu pracují na odborných projektech, účastní se souteží, dělají online kurzy či dobrovolničí.

více informací >>

ZAPOJ SE DO SOUTĚŽE #MYSOCIALRIGHTS O NEJLEPŠÍ FOTKY S TÉMATEM SOCIÁLNÍ PRÁV V EVROPĚ!

Co pro Tebe znamenají pojmy jako rovné příležitosti, férové pracovní podmínky nebo třeba inkluze? Ukaž to fotkou! Vyfoť až tři snímky s tématikou sociálních práv v Evropě a pošli je do soutěže #MySocialRights Photo Competition! Vyhraj účast na akci European Youth Event ve Štrasburku a jízdenky na vlak po celé Evropě!

více informací >>