Navigace:
>>
>>
Praktické informace

Praktické informace

Vyražte do světa za pár kaček / 01.06.2017

Tropical beach, Kood island, Thailand

Jste mladí, máte dostatek času a energie, nejraději byste procestovali celý svět, ale jediné co vám chybí, je dostatek financí? Ukážeme vám, že i s pár korunami v kapse se dá vidět a zažít mnohé. A jak že to uděláme? Stačí najet na web www.levnocestovani.cz.

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, červen 2017
Zdroj: http://www.mladiinfo.cz/vyrazte-sveta-za-par-kacek/

Nocování na letišti / 27.08.2015

letištěJste na cestách a nepodařilo se vám sehnat levné ubytování? Zrušili váš let kvůli nepříznivému počasí? Navazující letadlo vám letí až ráno? Nezbývá než na letišti přespat!

Více informací >>Vložil/a: Miroslava Kouřilová, srpen 2015
Zdroj: http://www.icm.cz/nocovani-na-letisti

Nová aplikace pomůže se sbalením na cesty / 27.08.2015

Nová aplikace pomůže se sbalením na cestyNež vyjedete na dovolenou, taky běháte po celém bytě, perete jak zběsilí a pořád marně přemýšlíte nad tím, jestli jste náhodou nezapomněli něco zabalit? Tak pro vás je tu nová aplikace pro chytré mobilní telefony s názvem PackPoint. Pomocí šablon vám usnadní rozhodování, co do kufru zabalit.

Více informací >>Vložil/a: Miroslava Kouřilová, srpen 2015
Zdroj: http://www.icm.cz/nova-aplikace-pomuze-se-sbalenim-na-cesty

Na cestu do Spojených arabských emirátů už nepotřebujeme vízum / 27.08.2015

Bez víza do SAENa základě Dohody mezi Evropskou unií a Spojenými arabskými emiráty o zrušení vízové povinnosti pro krátkodobé pobyty mohou držitelé cestovních, diplomatických i služebních pasů ČR od 7. 5. 2015 pobývat na území SAE bez víza po dobu nejvýše 90 dnů během jakéhokoli období 180 dnů. Dohoda se nevztahuje na osoby cestující za účelem výdělečného pobytu.

Více informací >>Vložil/a: Miroslava Kouřilová, srpen 2015
Zdroj: http://www.icm.cz/na-cestu-do-spojenych-arabskych-emiratu-uz-nepotrebuje-vizum

S čím vás nepustí na palubu letadla? / 18.08.2015

cestováníLetecká doprava je nejbezpečnějším druhem přepravy cestujících a aby takovou zůstala, je odbavení všech osob nutně doprovázeno bezpečnostními procedurami, které mají za cíl zabránit vnesení zakázaných předmětů na palubu letadla. Ještě než začnete balit zavazadla, zjistěte si, které předměty by neměly být ve vašem kabinovém zavazadle uloženy.

Více informací >>Vložil/a: Miroslava Kouřilová, srpen 2015
Zdroj: http://www.icm.cz/s-cim-vas-nepusti-na-palubu-letadla

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

Možnosti stáží v Centru pro lidská práva a demokracii

  

Centrum pro lidská práva a demokracii nabízí stáže studentům či mladým pracujícím, kteří se zajímají o dění ve světě a lidskoprávní problematiku.

 

Předmětem stáží je pravidelné psaní krátkých článků do Bulletinu Centra a podílení se na dalších aktivitách, jako je organizace konferencí a dalších akcí, tvorba výročních zpráv nebo lidskoprávního blogu.

Stáže se týkají následujících tematických oblastí:

  • Mezinárodní trestní spravedlnost
  • Evropský systém ochrany lidských práv
  • Mezinárodní politika, byznys a lidská práva
  • Česká republika a lidská práva

více informací >>

Tréninkový kurz v Maďarsku: One Step Ahead

 Tento projekt se věnuje otázce podnikavosti a podnikání mladých lidí. Cílem je zlepšit sociální a komunikační schopnosti pracovníků s mládeží a povzbuzení k využívání improvizačního divadla jako inovativní metody pro zvýšení podnikavosti mládeže.

 

více informací >>

Setkání pamětníků a historiků

 Přijďte si připomenout události, které se staly před padesáti lety, společně s pamětníky a historiky, kteří se událostmi roku 1968 zabývají. Pokud máte nějaké dokumenty, noviny a další vzpomínky na tuto dobu, přineste je na tento večer s sebou.

více informací >>

Projekt v Řecku: Step Up

 Chcete se naučit efektivní a nenásilné komunikaci pro každodenní situace? Zapojit se do vytváření otevřené a tolerantní Evropy? Přijďte překonat své strachy a stereotypy a pomozte postavit mosty napříč různými kulturami!

více informací >>