Navigace:
>>
>>
>>
Pracovní podmínky studentů

Pracovní podmínky studentů

Zdaňování studentských příjmů / 29.03.2016

Studenti mohou vykonávat práci jak na základě pracovního poměru, tak také na základě dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr (tzn. dohody o provedení práce a dohody o pracovní činnosti).

 

Zdaňování příjmů studentů v rámci brigád je obdobné jako u ostatních zaměstnanců. Studenti si však mohouuplatnit slevu na dani na studium.

Pracovní poměr nebo dohoda o pracovní činnosti zakládá povinnost odvádět z příjmů částky na zdravotní (4,5% z hrubé mzdy) a sociální pojištění (6,5% z hrubé mzdy) a zálohu na daň ze závislé činnosti.

Zaměstnavatel je povinen vám s každou výplatou předložit výplatní pásku. Spočítanou mzdu si ihned zkontrolujte.

Mzdový kalkulátor pro výpočet čisté mzdy naleznete např. ZDE.

Více informací >>Vložil/a: Martina Janků, březen 2016
Zdroj: http://www.nicm.cz/zdanovani-studentskych-prijmu

Nemocenské pojištění studentů / 14.03.2014

Studenti nejsou účastni nemocenského pojištění a tudíž nemají nárok na příslušné dávky - peněžitou pomoc v mateřství, ošetřovné a vyrovnávací příspěvek v těhotenství a mateřství.

Více informací >>

Zdaňování studentských příjmů / 12.03.2014

Studenti mohou vykonávat práci jak na základě pracovního poměru, tak také na základě dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr (tzn. dohody o provedení práce a dohody o pracovní činnosti).

Více informací >>

Studenti, využijte slevy na dani / 01.02.2014

Zákon umožňuje využít určitého daňového zvýhodnění za splnění předem daných podmínek

Více informací >>

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

Možnosti stáží v Centru pro lidská práva a demokracii

  

Centrum pro lidská práva a demokracii nabízí stáže studentům či mladým pracujícím, kteří se zajímají o dění ve světě a lidskoprávní problematiku.

 

Předmětem stáží je pravidelné psaní krátkých článků do Bulletinu Centra a podílení se na dalších aktivitách, jako je organizace konferencí a dalších akcí, tvorba výročních zpráv nebo lidskoprávního blogu.

Stáže se týkají následujících tematických oblastí:

  • Mezinárodní trestní spravedlnost
  • Evropský systém ochrany lidských práv
  • Mezinárodní politika, byznys a lidská práva
  • Česká republika a lidská práva

více informací >>

Tréninkový kurz v Maďarsku: One Step Ahead

 Tento projekt se věnuje otázce podnikavosti a podnikání mladých lidí. Cílem je zlepšit sociální a komunikační schopnosti pracovníků s mládeží a povzbuzení k využívání improvizačního divadla jako inovativní metody pro zvýšení podnikavosti mládeže.

 

více informací >>

Setkání pamětníků a historiků

 Přijďte si připomenout události, které se staly před padesáti lety, společně s pamětníky a historiky, kteří se událostmi roku 1968 zabývají. Pokud máte nějaké dokumenty, noviny a další vzpomínky na tuto dobu, přineste je na tento večer s sebou.

více informací >>

Projekt v Řecku: Step Up

 Chcete se naučit efektivní a nenásilné komunikaci pro každodenní situace? Zapojit se do vytváření otevřené a tolerantní Evropy? Přijďte překonat své strachy a stereotypy a pomozte postavit mosty napříč různými kulturami!

více informací >>