Navigace:
>>
>>
>>
Pracovní podmínky studentů

Pracovní podmínky studentů

Zdaňování studentských příjmů / 29.03.2016

Studenti mohou vykonávat práci jak na základě pracovního poměru, tak také na základě dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr (tzn. dohody o provedení práce a dohody o pracovní činnosti).

 

Zdaňování příjmů studentů v rámci brigád je obdobné jako u ostatních zaměstnanců. Studenti si však mohouuplatnit slevu na dani na studium.

Pracovní poměr nebo dohoda o pracovní činnosti zakládá povinnost odvádět z příjmů částky na zdravotní (4,5% z hrubé mzdy) a sociální pojištění (6,5% z hrubé mzdy) a zálohu na daň ze závislé činnosti.

Zaměstnavatel je povinen vám s každou výplatou předložit výplatní pásku. Spočítanou mzdu si ihned zkontrolujte.

Mzdový kalkulátor pro výpočet čisté mzdy naleznete např. ZDE.

Více informací >>Vložil/a: Martina Janků, březen 2016
Zdroj: http://www.nicm.cz/zdanovani-studentskych-prijmu

Nemocenské pojištění studentů / 14.03.2014

Studenti nejsou účastni nemocenského pojištění a tudíž nemají nárok na příslušné dávky - peněžitou pomoc v mateřství, ošetřovné a vyrovnávací příspěvek v těhotenství a mateřství.

Více informací >>

Zdaňování studentských příjmů / 12.03.2014

Studenti mohou vykonávat práci jak na základě pracovního poměru, tak také na základě dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr (tzn. dohody o provedení práce a dohody o pracovní činnosti).

Více informací >>

Studenti, využijte slevy na dani / 01.02.2014

Zákon umožňuje využít určitého daňového zvýhodnění za splnění předem daných podmínek

Více informací >>

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

Registrace do soutěže Středoškolák roku 2018 je spuštěna

StředoÅ¡kolák rokuPrávě začíná registrace do prestižní soutěže pro středoškoláky a středoškolačky. Porota vybere 65 nejlepších mladých lidí, kteří mimo školu pracují na odborných projektech, účastní se souteží, dělají online kurzy či dobrovolničí.

více informací >>

ZAPOJ SE DO SOUTĚŽE #MYSOCIALRIGHTS O NEJLEPŠÍ FOTKY S TÉMATEM SOCIÁLNÍ PRÁV V EVROPĚ!

Co pro Tebe znamenají pojmy jako rovné příležitosti, férové pracovní podmínky nebo třeba inkluze? Ukaž to fotkou! Vyfoť až tři snímky s tématikou sociálních práv v Evropě a pošli je do soutěže #MySocialRights Photo Competition! Vyhraj účast na akci European Youth Event ve Štrasburku a jízdenky na vlak po celé Evropě!

více informací >>

VYHRAJ GRANT PRO TALENTOVANÉ MLADÉ FOTOGRAFY!

Baví Tě focení a chceš se mu věnovat profesionálně? Potřebuješ nastartovat svou fotografickou kariéru? Je Ti víc než 18 let? Pošli svoje fotky do soutěže o PhotogrVphy Grant pro začínající mladé fotografy a vyhraj 1000 dolarů!

více informací >>

NAPIŠ ESEJ O MEZINÁRODNÍM OBCHODU A VYHRAJ 5000 ŠVÝCARSKÝCH FRANKŮ!

Zajímáš se o mezinárodní obchod a roli Světové obchodní organizace? Studuješ PhD v ekonomickém oboru nebo jsi ho nedávno získal/a? Napiš esej na téma mezinárodní obchodní spolupráce nebo obchodní politiky a vyhraj 5000 švýcarských franků!

více informací >>