Navigace:
>>
>>
Práce v zahraničí

Práce v zahraničí

nabídka praxe pro studenty

Dotovaná stáž pro studenty v programu GLEN / 03.12.2015

Dotovaná stáž pro studenty v programu GLEN

INEX-SDA otevřelo výběrové řízení do programu globálního vzdělávání GLEN, jehož součástí je i dotovaná tříměsíční stáž pro studenty, tematicky zaměřená na jednu z oblastí udržitelného byznysu, vzdělávání, ekologie a environmentálního vzdělávání, udržitelného zemědělství, kultury a médií/filmu/fotografie.

GLEN je roční program globálního vzdělávání, jehož jedinečnost spočívá v kombinaci tří vzdělávacích seminářů, tříměsíční stáže v neziskové organizaci v jedné ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky a praxe při realizaci aktivit globálního rozvojového vzdělávání v Evropě.


GLEN, to je:

  • 3 měsíční stáž v partnerské organizaci v Etiopii, Gruzii, Barmě, Vietnamu, Keni či Srbsku
  • 3 mezinárodní vzdělávací semináře zaměřené na inovativní globální vzdělávání
  • realizace vlastního akčního projektu


Uzávěrka přihlášek pro ročník 2016 je 10. 1. 2016.

Více informací o programu najdete zde: http://www.inexsda.cz/cs/projekt/glen nebo na evropském webu programu:http://glen-europe.org/about-glen/what-is-glen/.

Případné dotazy Vám ráda zodpoví koordinátorka projektu Veronika Uhlířová (glen@inexsda.cz, 222 362 715).

Více informací >>Vložil/a: Monika Dostálová
Zdroj: http://www.nicm.cz/dotovana-staz-pro-studenty-v-programu-glen

Dodatek k osvědčení pomáhá lidem najít práci v zahraničí / 01.12.2014

Pokud se chystáte pracovat v zahraničí, může se Vám stát, že po Vás bude personalista nebo zaměstnavatel požadovat Europass – dodatek k osvědčení. Jde o dokument, který dostává více než polovina absolventů českých středních škol k vysvědčení nebo výučnímu listu, a to v českém a anglickém, německém nebo francouzském jazyce. Na rozdíl od vysvědčení, kde jsou pouze známky, jsou na dodatku uvedeny obecné a odborné kompetence absolventa, jeho možné profesní uplatnění nebo dosažená úroveň jeho kvalifikace. V zahraničí pomáhá lidem prokázat dosažené vzdělání a získat práci.

Více informací >>

Vyplňte si životopis i motivační dopis Europassu on-line / 01.12.2014

V letošním roce rozšířil Europass nabídku svých služeb a vedle on-line přístupného životopisu a dalších dokumentů, s pomocí kterých mohou zájemci o práci prokázat vše, co umí, nabízí i on-line přístupnou šablonu k vyplnění motivačního dopisu. Šablona motivačního dopisu Europassu je velmi návodná a při vyplnění Vás provází konkrétními radami, jak motivační dopis sestavit. S jeho pomocí tak napíšete motivační dopis se všemi náležitostmi, které má mít.

Více informací >>

S prací v zahraničí pomůže EURES / 14.10.2014

Počet občanů ČR, kteří cestují za prací do zahraničí, roste. Zatímco v roce 2006 jich podle orientačních údajů evropského portálu pracovní mobility EURES vycestovalo přibližně 55 600, letos v srpnu se jich rozhodlo pro práci v cizině téměř 86 500. Vzhledem k tomu, že lidé nemají povinnost hlásit své odjezdy do ciziny, má Úřad práce ČR k dispozici jen kvalifikované odhady.

Více informací >>

Erasmus pro mladé podnikatele / 03.07.2014

Program Erasmus pro mladé podnikatele pomáhá začínajícím evropským podnikatelům nabýt znalostí potřebných k zahájení nebo úspěšnému provozování malého podniku v Evropě.

Více informací >>

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

800 350 000: Národní linka pro odvykání kouření NOVĚ i pro závislé na alkoholu a hazardním hraní

Linka pro odvykání kouření provozovaná Českou koalicí proti tabáku, z. s. bude od 3. října 2018 pilotně poskytovat informace také lidem závislým na alkoholu, hazardním hraní a jejich blízkým. Rozšiřuje se tak o Národní linku pro odvykání alkoholu a Národní linku pro odvykání hraní. Výhledově je v plánu rozšíření o další závislosti.

více informací >>

Phubbing: Když se chceme cítit důležití

Vadí vám, že když jste se svými přáteli, dívají se na svůj telefon? Pro tento stav platí termín Phubbing - phone a snubbing = telefon a přehlížení. Člověk, který kontroluje mobil, zatímco je ve společnosti druhých, které přehlíží a upřednostňuje před nimi svůj telefon.

více informací >>

Studujte na nejlepších univerzitách světa díky stipendiu manželů Krskových

         Ilustrační fotoNadační fond, jehož zakladateli jsou Martina Krsková a Tomáš Krsek, poskytuje českým studentům stipendia na magisterské studium na nejlepších světových univerzitách. Podporuje studenty technických oborů, přírodních věd, ekonomie, historie a politologie.

více informací >>

Slevové karty ISIC, ITIC a ISIC SCHOLAR vystavíme na počkání!

Ať už jste doma nebo v zahraničí využijte možností, které vám nabízí ISIC karta!

V NICM vystavujeme na počkání jednorázové průkazy s fixní platností na jeden školní rok.

ISIC:

K vystavení budete potřebovat potvrzení o studiu, svoji pasovou fotografii, občanský průkaz a poplatek 350 Kč.

ISIC SCHOLAR:

K vystavení budete potřebovat vyplněnou žádost, pasovou fotografii, občanský průkaz zákonného zástupce a poplatek 350 Kč. Potvrzení o studiu ze školy není potřeba.

 

více informací >>