Navigace:
>>
>>
Obecné informace a legislativa

Obecné informace a legislativa

Zdravotní a sociální pojištění studentů / 01.09.2014

Zdravotní pojištění českých studentů v zahraničí

Pokud vyjedete jen na krátkodobý studijní pobyt (stáž, jayzkový kurz, letní škola) a zůstáváte stále studentem české školy, nic se pro vás nemění. Pokud jedete po Evropě, pořid´te si (pokud ho již nemáte) Evropský průkaz zdravotního pojištění. Ten vám pomůže jen v nejnutněších situacích. Proto není na škodu vyřídit si i cestovní připojištění.

Více informací >>

10 tipů, na co nezapomenout před odjezdem na zahraniční studijní pobyt / 04.08.2014

Odjíždíte do zahraničí na studijní pobyt? Tady je několik rad, na co byste rozhodně neměli před odjezdem zapomenout.

Více informací >>

Nostrifikace (VŠ) / 12.02.2014

O uznání zahraničního vysokoškolského vzdělání doloženého vysokoškolským zahraničním diplomem rozhodují ústřední orgány státní správy - ministerstva.

Více informací >>

Nostrifikace ( ZŠ, SŠ, VOŠ) / 12.02.2014

Nostrifikací vysvědčení, vydaného zahraniční školou, se rozumí uznání platnosti vysvědčení o maturitní zkoušce, závěrečné zkoušce, absolutoriu a jiné obdobné zkoušce a závěrečného vysvědčení na území České republiky. Nostrifikováno může být pouze vysvědčení dokládající úplné ukončení daného stupně vzdělání.

Více informací >>

Mezinárodní jazykové certifikáty / 12.02.2014

Pro přijetí na zahraniční školy je většinou nutné dosáhnout jisté jazykové úrovně. Zde najdete základní seznam jazykových zkoušek nutných ke studiu v zahraničí. Pokud budete potřebovat i další informace, podívejte se k jednotlivým zemím. Do kapitoly "Studium v jednotlivých státech".

Více informací >>

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

Další kola přijímacího řízení na vysoké školy

Některé vysoké školy ještě stále přijímají uchazeče. Využívají volnou kapacitu oborů, které se dosud zcela nenaplnily. Například teologické, filozofické a také technické.

více informací >>

DROGY A ALKOHOL NA FESTIVALECH? Pozor na jejich kombinaci!

Období léta a s ním s probíhající festivaly jsou spojeny se hudbou, tancem a neopakovatelnou atmosférou. K pocitům uvolnění a svobody, které účastníci na těchto akcí prožívají, bývá často nápomocen alkohol, stále častěji i drogy. Mezi nejčastěji užívané drogy patří marihuana, pervitin a extáze.

více informací >>

Výzkum: Zaměstnávání osob ve výkonu a po výkonu trestu

Seznamte se s monografií “Zaměstnávání osob ve výkonu a po výkonu trestu odnětí svobody a přístup zaměstnavatelů k těmto osobám“, kterou vydal Výzkumný ústav práce a sociálních věcí.

více informací >>

Girls in STEM - školení pro budoucí kodérky

Jste nadšené do nových technologií a máte chuť se naučit něco nového? Na letním kurzu se naučíte kódovat a na konci kurzu už si stvoříte třeba vlastní webovku!

 

více informací >>