Navigace:
>>
>>
Obecné informace a legislativa

Obecné informace a legislativa

Zdravotní a sociální pojištění studentů / 01.09.2014

Zdravotní pojištění českých studentů v zahraničí

Pokud vyjedete jen na krátkodobý studijní pobyt (stáž, jayzkový kurz, letní škola) a zůstáváte stále studentem české školy, nic se pro vás nemění. Pokud jedete po Evropě, pořid´te si (pokud ho již nemáte) Evropský průkaz zdravotního pojištění. Ten vám pomůže jen v nejnutněších situacích. Proto není na škodu vyřídit si i cestovní připojištění.

Více informací >>

10 tipů, na co nezapomenout před odjezdem na zahraniční studijní pobyt / 04.08.2014

Odjíždíte do zahraničí na studijní pobyt? Tady je několik rad, na co byste rozhodně neměli před odjezdem zapomenout.

Více informací >>

Nostrifikace (VŠ) / 12.02.2014

O uznání zahraničního vysokoškolského vzdělání doloženého vysokoškolským zahraničním diplomem rozhodují ústřední orgány státní správy - ministerstva.

Více informací >>

Nostrifikace ( ZŠ, SŠ, VOŠ) / 12.02.2014

Nostrifikací vysvědčení, vydaného zahraniční školou, se rozumí uznání platnosti vysvědčení o maturitní zkoušce, závěrečné zkoušce, absolutoriu a jiné obdobné zkoušce a závěrečného vysvědčení na území České republiky. Nostrifikováno může být pouze vysvědčení dokládající úplné ukončení daného stupně vzdělání.

Více informací >>

Mezinárodní jazykové certifikáty / 12.02.2014

Pro přijetí na zahraniční školy je většinou nutné dosáhnout jisté jazykové úrovně. Zde najdete základní seznam jazykových zkoušek nutných ke studiu v zahraničí. Pokud budete potřebovat i další informace, podívejte se k jednotlivým zemím. Do kapitoly "Studium v jednotlivých státech".

Více informací >>

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

800 350 000: Národní linka pro odvykání kouření NOVĚ i pro závislé na alkoholu a hazardním hraní

Linka pro odvykání kouření provozovaná Českou koalicí proti tabáku, z. s. bude od 3. října 2018 pilotně poskytovat informace také lidem závislým na alkoholu, hazardním hraní a jejich blízkým. Rozšiřuje se tak o Národní linku pro odvykání alkoholu a Národní linku pro odvykání hraní. Výhledově je v plánu rozšíření o další závislosti.

více informací >>

Phubbing: Když se chceme cítit důležití

Vadí vám, že když jste se svými přáteli, dívají se na svůj telefon? Pro tento stav platí termín Phubbing - phone a snubbing = telefon a přehlížení. Člověk, který kontroluje mobil, zatímco je ve společnosti druhých, které přehlíží a upřednostňuje před nimi svůj telefon.

více informací >>

Studujte na nejlepších univerzitách světa díky stipendiu manželů Krskových

         Ilustrační fotoNadační fond, jehož zakladateli jsou Martina Krsková a Tomáš Krsek, poskytuje českým studentům stipendia na magisterské studium na nejlepších světových univerzitách. Podporuje studenty technických oborů, přírodních věd, ekonomie, historie a politologie.

více informací >>

Slevové karty ISIC, ITIC a ISIC SCHOLAR vystavíme na počkání!

Ať už jste doma nebo v zahraničí využijte možností, které vám nabízí ISIC karta!

V NICM vystavujeme na počkání jednorázové průkazy s fixní platností na jeden školní rok.

ISIC:

K vystavení budete potřebovat potvrzení o studiu, svoji pasovou fotografii, občanský průkaz a poplatek 350 Kč.

ISIC SCHOLAR:

K vystavení budete potřebovat vyplněnou žádost, pasovou fotografii, občanský průkaz zákonného zástupce a poplatek 350 Kč. Potvrzení o studiu ze školy není potřeba.

 

více informací >>