Obecné informace

Chci studovat střední školu v zahraničí / 29.03.2016

Možnost vyjet za studiem a za zkušenostmi do zahraničí mají i studenti středních škol. Existuje několik cest, jak takovou šanci získat.

  • student může získat stipendium na zahraniční střední školu - buď krátkodobé (od 1 týdne) nebo delší a to až na dva roky
  • student může absolvovat v zahraničí celé studium - je možné získat stipendium (většinou jen ze zahraniční strany a pokud jej škola nabízí), nebo si náklady platí sám
  • student může vyjet do zahraničí s agenturou, která takovéto pobyty na středních školách organizuje - tento typ je samozřejmě také placen samotným studentem
  • speciální možností, hlavně pro studenty z příhraničí, je studovat nějakou školu blízko hranic - student bydlí v Čechách do ciziny dojíždí

Více informací >>Vložil/a: Martina Janků, březen 2016
Zdroj: http://www.nicm.cz/chci-studovat-stredni-skolu-v-zahranici

Chci studovat střední školu v zahraničí / 04.08.2014

Možnost vyjet za studiem a za zkušenostmi do zahraničí mají i studenti středních škol. Existuje několik cest, jak takovou šanci získat.

Více informací >>

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

Registrace do soutěže Středoškolák roku 2018 je spuštěna

StředoÅ¡kolák rokuPrávě začíná registrace do prestižní soutěže pro středoškoláky a středoškolačky. Porota vybere 65 nejlepších mladých lidí, kteří mimo školu pracují na odborných projektech, účastní se souteží, dělají online kurzy či dobrovolničí.

více informací >>

ZAPOJ SE DO SOUTĚŽE #MYSOCIALRIGHTS O NEJLEPŠÍ FOTKY S TÉMATEM SOCIÁLNÍ PRÁV V EVROPĚ!

Co pro Tebe znamenají pojmy jako rovné příležitosti, férové pracovní podmínky nebo třeba inkluze? Ukaž to fotkou! Vyfoť až tři snímky s tématikou sociálních práv v Evropě a pošli je do soutěže #MySocialRights Photo Competition! Vyhraj účast na akci European Youth Event ve Štrasburku a jízdenky na vlak po celé Evropě!

více informací >>

VYHRAJ GRANT PRO TALENTOVANÉ MLADÉ FOTOGRAFY!

Baví Tě focení a chceš se mu věnovat profesionálně? Potřebuješ nastartovat svou fotografickou kariéru? Je Ti víc než 18 let? Pošli svoje fotky do soutěže o PhotogrVphy Grant pro začínající mladé fotografy a vyhraj 1000 dolarů!

více informací >>

NAPIŠ ESEJ O MEZINÁRODNÍM OBCHODU A VYHRAJ 5000 ŠVÝCARSKÝCH FRANKŮ!

Zajímáš se o mezinárodní obchod a roli Světové obchodní organizace? Studuješ PhD v ekonomickém oboru nebo jsi ho nedávno získal/a? Napiš esej na téma mezinárodní obchodní spolupráce nebo obchodní politiky a vyhraj 5000 švýcarských franků!

více informací >>