Obecné informace

Chci studovat střední školu v zahraničí / 29.03.2016

Možnost vyjet za studiem a za zkušenostmi do zahraničí mají i studenti středních škol. Existuje několik cest, jak takovou šanci získat.

  • student může získat stipendium na zahraniční střední školu - buď krátkodobé (od 1 týdne) nebo delší a to až na dva roky
  • student může absolvovat v zahraničí celé studium - je možné získat stipendium (většinou jen ze zahraniční strany a pokud jej škola nabízí), nebo si náklady platí sám
  • student může vyjet do zahraničí s agenturou, která takovéto pobyty na středních školách organizuje - tento typ je samozřejmě také placen samotným studentem
  • speciální možností, hlavně pro studenty z příhraničí, je studovat nějakou školu blízko hranic - student bydlí v Čechách do ciziny dojíždí

Více informací >>Vložil/a: Martina Janků, březen 2016
Zdroj: http://www.nicm.cz/chci-studovat-stredni-skolu-v-zahranici

Chci studovat střední školu v zahraničí / 04.08.2014

Možnost vyjet za studiem a za zkušenostmi do zahraničí mají i studenti středních škol. Existuje několik cest, jak takovou šanci získat.

Více informací >>

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

800 350 000: Národní linka pro odvykání kouření NOVĚ i pro závislé na alkoholu a hazardním hraní

Linka pro odvykání kouření provozovaná Českou koalicí proti tabáku, z. s. bude od 3. října 2018 pilotně poskytovat informace také lidem závislým na alkoholu, hazardním hraní a jejich blízkým. Rozšiřuje se tak o Národní linku pro odvykání alkoholu a Národní linku pro odvykání hraní. Výhledově je v plánu rozšíření o další závislosti.

více informací >>

Phubbing: Když se chceme cítit důležití

Vadí vám, že když jste se svými přáteli, dívají se na svůj telefon? Pro tento stav platí termín Phubbing - phone a snubbing = telefon a přehlížení. Člověk, který kontroluje mobil, zatímco je ve společnosti druhých, které přehlíží a upřednostňuje před nimi svůj telefon.

více informací >>

Studujte na nejlepších univerzitách světa díky stipendiu manželů Krskových

         Ilustrační fotoNadační fond, jehož zakladateli jsou Martina Krsková a Tomáš Krsek, poskytuje českým studentům stipendia na magisterské studium na nejlepších světových univerzitách. Podporuje studenty technických oborů, přírodních věd, ekonomie, historie a politologie.

více informací >>

Slevové karty ISIC, ITIC a ISIC SCHOLAR vystavíme na počkání!

Ať už jste doma nebo v zahraničí využijte možností, které vám nabízí ISIC karta!

V NICM vystavujeme na počkání jednorázové průkazy s fixní platností na jeden školní rok.

ISIC:

K vystavení budete potřebovat potvrzení o studiu, svoji pasovou fotografii, občanský průkaz a poplatek 350 Kč.

ISIC SCHOLAR:

K vystavení budete potřebovat vyplněnou žádost, pasovou fotografii, občanský průkaz zákonného zástupce a poplatek 350 Kč. Potvrzení o studiu ze školy není potřeba.

 

více informací >>