Obecné informace

Chci studovat střední školu v zahraničí / 29.03.2016

Možnost vyjet za studiem a za zkušenostmi do zahraničí mají i studenti středních škol. Existuje několik cest, jak takovou šanci získat.

  • student může získat stipendium na zahraniční střední školu - buď krátkodobé (od 1 týdne) nebo delší a to až na dva roky
  • student může absolvovat v zahraničí celé studium - je možné získat stipendium (většinou jen ze zahraniční strany a pokud jej škola nabízí), nebo si náklady platí sám
  • student může vyjet do zahraničí s agenturou, která takovéto pobyty na středních školách organizuje - tento typ je samozřejmě také placen samotným studentem
  • speciální možností, hlavně pro studenty z příhraničí, je studovat nějakou školu blízko hranic - student bydlí v Čechách do ciziny dojíždí

Více informací >>Vložil/a: Martina Janků, březen 2016
Zdroj: http://www.nicm.cz/chci-studovat-stredni-skolu-v-zahranici

Chci studovat střední školu v zahraničí / 04.08.2014

Možnost vyjet za studiem a za zkušenostmi do zahraničí mají i studenti středních škol. Existuje několik cest, jak takovou šanci získat.

Více informací >>

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

Další kola přijímacího řízení na vysoké školy

Některé vysoké školy ještě stále přijímají uchazeče. Využívají volnou kapacitu oborů, které se dosud zcela nenaplnily. Například teologické, filozofické a také technické.

více informací >>

DROGY A ALKOHOL NA FESTIVALECH? Pozor na jejich kombinaci!

Období léta a s ním s probíhající festivaly jsou spojeny se hudbou, tancem a neopakovatelnou atmosférou. K pocitům uvolnění a svobody, které účastníci na těchto akcí prožívají, bývá často nápomocen alkohol, stále častěji i drogy. Mezi nejčastěji užívané drogy patří marihuana, pervitin a extáze.

více informací >>

Výzkum: Zaměstnávání osob ve výkonu a po výkonu trestu

Seznamte se s monografií “Zaměstnávání osob ve výkonu a po výkonu trestu odnětí svobody a přístup zaměstnavatelů k těmto osobám“, kterou vydal Výzkumný ústav práce a sociálních věcí.

více informací >>

Girls in STEM - školení pro budoucí kodérky

Jste nadšené do nových technologií a máte chuť se naučit něco nového? Na letním kurzu se naučíte kódovat a na konci kurzu už si stvoříte třeba vlastní webovku!

 

více informací >>