Francie

Francouzský vzdělávací systém / 29.03.2016

Povinná školní docházka ve Francii je od 6 do 16 let. Do primárního cyklu vzdělávání se zahrnuje již předškolní vzdělávání v mateřských školách (3 – 6 let) a dále tzv. écoles élémentaires, které navštěvují žáci od 6 do 10 let (v české vzdělávací soustavě tomuto cyklu odpovídá 1. stupeň na základní škole).

Více informací >>

Kde hledat Francii v Čechách / 07.08.2014

Francouzské aliance jako asociace řídící se místním právem se nacházejí pod záštitou Francouzské ambasády v České republice, se kterou mají úzké a výsadní kontakty. 
Generální koordinátor je pověřen vést a koordinovat život jednotlivých zařízení, a zejména podporovat jejich aktivity lingvistické a kulturní. Síť je řízena z Prahy.

Více informací >>

Francie - důležité odkazy / 07.08.2014

http://www.onisep.fr/ - stránky o studijních programech ve Francii – i anglická verze pro zahraniční studenty, francouzský vzdělávací systém, praktické informace o studiu

Více informací >>

Agentury zprostředkovávající studium ve Francii / 07.08.2014

Následující organizace vám mohou zprostředkovat studium na francouzských středních nebo vysokých školách. Počítejte ale s nějakými finančními náklady. 

Více informací >>

Jak musíte být do Francie jazykově vybaveni... / 07.08.2014

Zkoušky DELF / DALF jsou nejdůležitější zkoušky pro studium ve Francii.

Více informací >>

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

Ministerstvo kultury přijímá žádosti o stipendium na rok 2018

Umělci mohou nyní žádat o stipendium Ministerstva kultury na tvůrčí nebo studijní účely v oblastech: divadlo a tanec, hudba, literatura a výtvarné umění. Termín uzávěrky je 3. dubna 2018.

více informací >>

Stáž na Velvyslanectví ČR ve Vilniusu

Velvyslanectví logo

Velvyslanectví ČR ve Vilniusu informuje o možnosti studijní stáže v průběhu roku 2018.

více informací >>

Nabídka stáže v odboru vzdělávání a Diplomatické akademie MZV ČR

Ministerstvo zahraničních věcí nabízí dvojměsíční stáže v odboru vzdělávání a Diplomatické akademie (DA) v období 2.5.-21.12.2018. Nabídka je určena VŠ studentům se zájmem o zahraniční politiku a mezinárodní vztahy.

více informací >>