PRÁZDNINOVÁ DOBRODRUŽSTVÍ S ANGLIČTINOU

Výpravy za dobrodružstvím a poznáním historie Velké Británie a Irska čekaly na účastníky prvního ročníku příměstského tábora s angličtinou. Putování s Jerrym, které uspořádalo Informační centrum pro mládež Šumperku při Akademii J. A. Komenského Šumperk, se v druhé polovině července během dvou turnusů zúčastnilo celkem 40 dětí od pěti do devíti let. Ty se pod vedením tří lektorů a jednoho rodilého mluvčího osm hodin denně intenzivně věnovaly anglickému jazyku. Namísto tradičního listování učebnicemi a pracovními sešity děti poznávaly jazyk prostřednictvím her, zážitků a pohádkových motivů.

V průběhu tábora se mimo jiné setkaly i s policisty a hasiči, kteří jim přiblížili svou každodenní práci a ukázali jim svou výstroj i zásahovou techniku. Účastníky příměstského tábora čekaly i výlety do Loučné nad Desnou a Střediska ekologické výchovy na Švagrově, kde se seznámili se základy ochrany životního prostředí. Doslova přičichnout si k řezbářskému řemeslu mohly děti během závěrečné duhové slavnosti, pří níž si z lipového dřeva vyrobily pamětní medaili. Žáčci z mateřských i základních škol měly po celý týden zajištěno stravování včetně pitného režimu. Už teď Jerry a jeho pomocníci připravují program na příští prázdniny.

Informační centrum pro mládež Šumperk pod Akademií J. A. Komenského otevře od října pro malé zájemce školičku anglického jazyka „English with Jerry", která naváže na prázdninová dobrodružství. Vítáni jsou nejen účastníci letního příměstského tábora, ale také ostatní školáčci z 1. – 2. a 3. – 4. tříd základních škol.

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

800 350 000: Národní linka pro odvykání kouření NOVĚ i pro závislé na alkoholu a hazardním hraní

Linka pro odvykání kouření provozovaná Českou koalicí proti tabáku, z. s. bude od 3. října 2018 pilotně poskytovat informace také lidem závislým na alkoholu, hazardním hraní a jejich blízkým. Rozšiřuje se tak o Národní linku pro odvykání alkoholu a Národní linku pro odvykání hraní. Výhledově je v plánu rozšíření o další závislosti.

více informací >>

Phubbing: Když se chceme cítit důležití

Vadí vám, že když jste se svými přáteli, dívají se na svůj telefon? Pro tento stav platí termín Phubbing - phone a snubbing = telefon a přehlížení. Člověk, který kontroluje mobil, zatímco je ve společnosti druhých, které přehlíží a upřednostňuje před nimi svůj telefon.

více informací >>

Studujte na nejlepších univerzitách světa díky stipendiu manželů Krskových

         Ilustrační fotoNadační fond, jehož zakladateli jsou Martina Krsková a Tomáš Krsek, poskytuje českým studentům stipendia na magisterské studium na nejlepších světových univerzitách. Podporuje studenty technických oborů, přírodních věd, ekonomie, historie a politologie.

více informací >>

Slevové karty ISIC, ITIC a ISIC SCHOLAR vystavíme na počkání!

Ať už jste doma nebo v zahraničí využijte možností, které vám nabízí ISIC karta!

V NICM vystavujeme na počkání jednorázové průkazy s fixní platností na jeden školní rok.

ISIC:

K vystavení budete potřebovat potvrzení o studiu, svoji pasovou fotografii, občanský průkaz a poplatek 350 Kč.

ISIC SCHOLAR:

K vystavení budete potřebovat vyplněnou žádost, pasovou fotografii, občanský průkaz zákonného zástupce a poplatek 350 Kč. Potvrzení o studiu ze školy není potřeba.

 

více informací >>