PRÁZDNINOVÁ DOBRODRUŽSTVÍ S ANGLIČTINOU

Výpravy za dobrodružstvím a poznáním historie Velké Británie a Irska čekaly na účastníky prvního ročníku příměstského tábora s angličtinou. Putování s Jerrym, které uspořádalo Informační centrum pro mládež Šumperku při Akademii J. A. Komenského Šumperk, se v druhé polovině července během dvou turnusů zúčastnilo celkem 40 dětí od pěti do devíti let. Ty se pod vedením tří lektorů a jednoho rodilého mluvčího osm hodin denně intenzivně věnovaly anglickému jazyku. Namísto tradičního listování učebnicemi a pracovními sešity děti poznávaly jazyk prostřednictvím her, zážitků a pohádkových motivů.

V průběhu tábora se mimo jiné setkaly i s policisty a hasiči, kteří jim přiblížili svou každodenní práci a ukázali jim svou výstroj i zásahovou techniku. Účastníky příměstského tábora čekaly i výlety do Loučné nad Desnou a Střediska ekologické výchovy na Švagrově, kde se seznámili se základy ochrany životního prostředí. Doslova přičichnout si k řezbářskému řemeslu mohly děti během závěrečné duhové slavnosti, pří níž si z lipového dřeva vyrobily pamětní medaili. Žáčci z mateřských i základních škol měly po celý týden zajištěno stravování včetně pitného režimu. Už teď Jerry a jeho pomocníci připravují program na příští prázdniny.

Informační centrum pro mládež Šumperk pod Akademií J. A. Komenského otevře od října pro malé zájemce školičku anglického jazyka „English with Jerry", která naváže na prázdninová dobrodružství. Vítáni jsou nejen účastníci letního příměstského tábora, ale také ostatní školáčci z 1. – 2. a 3. – 4. tříd základních škol.

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

Šumperkem doslova proběhl první ročník ŠumpeRUNu

Vůbec první ročník běžeckého závodu pro širokou amatérskou veřejnost je za námi. Tři stovky dospělých a téměř dvě stovky dětí běžely první červnovou neděli historickým centrem města. Absolutním vítězem na 10 km dlouhé trati se stal Marek Minář.

FOTO: sumperk.cz - zdroj MAWA foto

více informací >>

Šumperk – město budoucnosti

Pouliční lampy, které nastavují intenzitu světla dle potřeby, nádoby na odpad, jež hlásí, kdy jsou přeplněné, chytré lavičky, na nichž si můžete dobít mobil a vyřídit e-maily. I takto může vypadat město budoucnosti. Šumperk nezůstává pozadu, konceptem chytrých měst, tzv. Smart City, se zabývala na svém prvním jednání pracovní skupina Smart Šumperk City, jejímž iniciátorem se stal šumperský místostarosta Jakub Jirgl.

 

více informací >>

800 350 000: Národní linka pro odvykání kouření NOVĚ i pro závislé na alkoholu a hazardním hraní

Linka pro odvykání kouření provozovaná Českou koalicí proti tabáku, z. s. bude od 3. října 2018 pilotně poskytovat informace také lidem závislým na alkoholu, hazardním hraní a jejich blízkým. Rozšiřuje se tak o Národní linku pro odvykání alkoholu a Národní linku pro odvykání hraní. Výhledově je v plánu rozšíření o další závislosti.

více informací >>

Phubbing: Když se chceme cítit důležití

Vadí vám, že když jste se svými přáteli, dívají se na svůj telefon? Pro tento stav platí termín Phubbing - phone a snubbing = telefon a přehlížení. Člověk, který kontroluje mobil, zatímco je ve společnosti druhých, které přehlíží a upřednostňuje před nimi svůj telefon.

 

více informací >>