Navigace:
>>
>>
Design / Móda

Design / Móda

Recyklovaná káva / 21.01.2019

Pití kávy je součástí globálního životního stylu a spotřeba kávy rok od roku narůstá. Koncept Kaffeeform je založen na myšlence, že kávy, která skončí jako odpad, bude také stále větší množství. To tvůrce konceptu inspirovalo ke skvělé myšlence využití odpadní kávy jako snadno dostupného materiálu pro tvorbu nových produktů. Jako recyklovaný materiál je Kaffeeform výsledkem několikaletého výzkumu, experimentů a testování, které využívají dosud převážně neužitečný zdroj.

Více informací >>Vložil/a: Markéta Kovářová
Zdroj: http://www.nicm.cz/

Získejte pracovní zkušenosti ve světě módy, přihlaste se na stáž v Leo Macenauer / 05.03.2018

Milujete módu, jste aktivní, samostatní, zodpovědní  a chcete získat pracovní zkušenosti ve světě módy? Přihlaste se na neplacenou stáž v oblasti Sociálních médií nebo Event managementu v pánské módní značce Leo Macenauer, která šije pro vybranou českou a zahraniční klientelu!

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, březen 2018
Zdroj: http://www.mladiinfo.cz/ziskejte-pracovni-zkusenosti-ve-svete-mody-a-prihlaste-se-na-staz-v-leo-macenauer/

Filmový festival Karlovy Vary odtajnil logo a plakáty 52. ročníku, autorem je tradičně Studio Najbrt / 23.05.2017

Pořadatelé 52. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary představili logo a plakát 52. ročníku. Jeho autory jsou Zuzana Lednická, Aleš Najbrt, Michal Nanoru a Václav Jirásek. Vizuální styl, podobně jako v loňském ročníku, kombinuje typografii s fotografiemi. Tentokrát však na téma vztahů mezi celebritami a obyčejnými lidmi.

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, květen 2017
Zdroj: http://www.designportal.cz/filmovy-festival-karlovy-vary-odtajnil-logo-a-plakaty-52-rocniku-autorem-je-tradicne-studio-najbrt/

Ceny Czech Grand Design znají své vítěze. Grand designérem roku 2016 je studio deFORM / 03.04.2017

V úterý 21. března byli oceněni nejlepší designéři za rok 2016. Prestižní cenu převzali autoři celkem v jedenácti kategoriích. Absolutním vítězem, Grand designérem roku, se stalo progresivní studio deFORM Jakuba Pollága a Václav Mlynáře. Nejlepší práce představí festival finalistů Best of od 30. března do 2. dubna 2017 ve Ville Pellé.

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, duben 2017
Zdroj: http://www.designportal.cz/ceny-czech-grand-design-znaji-sve-viteze-grand-designerem-roku-2016-je-studio-deform/

Mercedes-Benz Prague Fashion Week se blíží / 13.03.2017

Mercedes Benz Prague Fashion Week je mezinárodní festival české a slovenské módy. Tato pravidelná kulturní a společenská událost od roku 2010 představuje formou přehlídek nejlepší tuzemské módní návrháře a tematický doprovodný program. Březnová edice festivalu představí mimo jiné vůbec první přehlídku vysoké krejčoviny, tzv. haute couture v České republice.

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, březen 2017
Zdroj: http://www.kudyznudy.cz/Aktuality/Mercedes-Benz-Prague-Fashion-Week-se-blizi.aspx

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

800 350 000: Národní linka pro odvykání kouření NOVĚ i pro závislé na alkoholu a hazardním hraní

Linka pro odvykání kouření provozovaná Českou koalicí proti tabáku, z. s. bude od 3. října 2018 pilotně poskytovat informace také lidem závislým na alkoholu, hazardním hraní a jejich blízkým. Rozšiřuje se tak o Národní linku pro odvykání alkoholu a Národní linku pro odvykání hraní. Výhledově je v plánu rozšíření o další závislosti.

více informací >>

Phubbing: Když se chceme cítit důležití

Vadí vám, že když jste se svými přáteli, dívají se na svůj telefon? Pro tento stav platí termín Phubbing - phone a snubbing = telefon a přehlížení. Člověk, který kontroluje mobil, zatímco je ve společnosti druhých, které přehlíží a upřednostňuje před nimi svůj telefon.

více informací >>

Studujte na nejlepších univerzitách světa díky stipendiu manželů Krskových

         Ilustrační fotoNadační fond, jehož zakladateli jsou Martina Krsková a Tomáš Krsek, poskytuje českým studentům stipendia na magisterské studium na nejlepších světových univerzitách. Podporuje studenty technických oborů, přírodních věd, ekonomie, historie a politologie.

více informací >>

Slevové karty ISIC, ITIC a ISIC SCHOLAR vystavíme na počkání!

Ať už jste doma nebo v zahraničí využijte možností, které vám nabízí ISIC karta!

V NICM vystavujeme na počkání jednorázové průkazy s fixní platností na jeden školní rok.

ISIC:

K vystavení budete potřebovat potvrzení o studiu, svoji pasovou fotografii, občanský průkaz a poplatek 350 Kč.

ISIC SCHOLAR:

K vystavení budete potřebovat vyplněnou žádost, pasovou fotografii, občanský průkaz zákonného zástupce a poplatek 350 Kč. Potvrzení o studiu ze školy není potřeba.

 

více informací >>