Navigace:
>>
>>
Design / Móda

Design / Móda

Získejte pracovní zkušenosti ve světě módy, přihlaste se na stáž v Leo Macenauer / 05.03.2018

Milujete módu, jste aktivní, samostatní, zodpovědní  a chcete získat pracovní zkušenosti ve světě módy? Přihlaste se na neplacenou stáž v oblasti Sociálních médií nebo Event managementu v pánské módní značce Leo Macenauer, která šije pro vybranou českou a zahraniční klientelu!

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, březen 2018
Zdroj: http://www.mladiinfo.cz/ziskejte-pracovni-zkusenosti-ve-svete-mody-a-prihlaste-se-na-staz-v-leo-macenauer/

Filmový festival Karlovy Vary odtajnil logo a plakáty 52. ročníku, autorem je tradičně Studio Najbrt / 23.05.2017

Pořadatelé 52. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary představili logo a plakát 52. ročníku. Jeho autory jsou Zuzana Lednická, Aleš Najbrt, Michal Nanoru a Václav Jirásek. Vizuální styl, podobně jako v loňském ročníku, kombinuje typografii s fotografiemi. Tentokrát však na téma vztahů mezi celebritami a obyčejnými lidmi.

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, květen 2017
Zdroj: http://www.designportal.cz/filmovy-festival-karlovy-vary-odtajnil-logo-a-plakaty-52-rocniku-autorem-je-tradicne-studio-najbrt/

Ceny Czech Grand Design znají své vítěze. Grand designérem roku 2016 je studio deFORM / 03.04.2017

V úterý 21. března byli oceněni nejlepší designéři za rok 2016. Prestižní cenu převzali autoři celkem v jedenácti kategoriích. Absolutním vítězem, Grand designérem roku, se stalo progresivní studio deFORM Jakuba Pollága a Václav Mlynáře. Nejlepší práce představí festival finalistů Best of od 30. března do 2. dubna 2017 ve Ville Pellé.

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, duben 2017
Zdroj: http://www.designportal.cz/ceny-czech-grand-design-znaji-sve-viteze-grand-designerem-roku-2016-je-studio-deform/

Mercedes-Benz Prague Fashion Week se blíží / 13.03.2017

Mercedes Benz Prague Fashion Week je mezinárodní festival české a slovenské módy. Tato pravidelná kulturní a společenská událost od roku 2010 představuje formou přehlídek nejlepší tuzemské módní návrháře a tematický doprovodný program. Březnová edice festivalu představí mimo jiné vůbec první přehlídku vysoké krejčoviny, tzv. haute couture v České republice.

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, březen 2017
Zdroj: http://www.kudyznudy.cz/Aktuality/Mercedes-Benz-Prague-Fashion-Week-se-blizi.aspx

Móda z netradičních textilií: Boty z ananasových vláken, kabelka z listů / 08.03.2017

Lotosové listy, korek nebo kůra stromů. I to jsou suroviny, ze kterých se dá vyrobit oblečení a doplňky. V rámci ekologického přístupu k módě vymýšlejí designéři materiály, které by byly co nejšetrnější k životnímu prostředí. A daří se jim.

 

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, březen 2017
Zdroj: http://ona.idnes.cz/netradicni-textilie-ananasova-vlakna-korek-tencel-fs8-/modni-trendy.aspx?c=A170303_140042_modni-trendy_kace

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

800 350 000: Národní linka pro odvykání kouření NOVĚ i pro závislé na alkoholu a hazardním hraní

Linka pro odvykání kouření provozovaná Českou koalicí proti tabáku, z. s. bude od 3. října 2018 pilotně poskytovat informace také lidem závislým na alkoholu, hazardním hraní a jejich blízkým. Rozšiřuje se tak o Národní linku pro odvykání alkoholu a Národní linku pro odvykání hraní. Výhledově je v plánu rozšíření o další závislosti.

více informací >>

Phubbing: Když se chceme cítit důležití

Vadí vám, že když jste se svými přáteli, dívají se na svůj telefon? Pro tento stav platí termín Phubbing - phone a snubbing = telefon a přehlížení. Člověk, který kontroluje mobil, zatímco je ve společnosti druhých, které přehlíží a upřednostňuje před nimi svůj telefon.

více informací >>

Studujte na nejlepších univerzitách světa díky stipendiu manželů Krskových

         Ilustrační fotoNadační fond, jehož zakladateli jsou Martina Krsková a Tomáš Krsek, poskytuje českým studentům stipendia na magisterské studium na nejlepších světových univerzitách. Podporuje studenty technických oborů, přírodních věd, ekonomie, historie a politologie.

více informací >>

Slevové karty ISIC, ITIC a ISIC SCHOLAR vystavíme na počkání!

Ať už jste doma nebo v zahraničí využijte možností, které vám nabízí ISIC karta!

V NICM vystavujeme na počkání jednorázové průkazy s fixní platností na jeden školní rok.

ISIC:

K vystavení budete potřebovat potvrzení o studiu, svoji pasovou fotografii, občanský průkaz a poplatek 350 Kč.

ISIC SCHOLAR:

K vystavení budete potřebovat vyplněnou žádost, pasovou fotografii, občanský průkaz zákonného zástupce a poplatek 350 Kč. Potvrzení o studiu ze školy není potřeba.

 

více informací >>