Navigace:
>>
>>
Design / Móda

Design / Móda

Filmový festival Karlovy Vary odtajnil logo a plakáty 52. ročníku, autorem je tradičně Studio Najbrt / 23.05.2017

Pořadatelé 52. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary představili logo a plakát 52. ročníku. Jeho autory jsou Zuzana Lednická, Aleš Najbrt, Michal Nanoru a Václav Jirásek. Vizuální styl, podobně jako v loňském ročníku, kombinuje typografii s fotografiemi. Tentokrát však na téma vztahů mezi celebritami a obyčejnými lidmi.

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, květen 2017
Zdroj: http://www.designportal.cz/filmovy-festival-karlovy-vary-odtajnil-logo-a-plakaty-52-rocniku-autorem-je-tradicne-studio-najbrt/

Ceny Czech Grand Design znají své vítěze. Grand designérem roku 2016 je studio deFORM / 03.04.2017

V úterý 21. března byli oceněni nejlepší designéři za rok 2016. Prestižní cenu převzali autoři celkem v jedenácti kategoriích. Absolutním vítězem, Grand designérem roku, se stalo progresivní studio deFORM Jakuba Pollága a Václav Mlynáře. Nejlepší práce představí festival finalistů Best of od 30. března do 2. dubna 2017 ve Ville Pellé.

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, duben 2017
Zdroj: http://www.designportal.cz/ceny-czech-grand-design-znaji-sve-viteze-grand-designerem-roku-2016-je-studio-deform/

Mercedes-Benz Prague Fashion Week se blíží / 13.03.2017

Mercedes Benz Prague Fashion Week je mezinárodní festival české a slovenské módy. Tato pravidelná kulturní a společenská událost od roku 2010 představuje formou přehlídek nejlepší tuzemské módní návrháře a tematický doprovodný program. Březnová edice festivalu představí mimo jiné vůbec první přehlídku vysoké krejčoviny, tzv. haute couture v České republice.

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, březen 2017
Zdroj: http://www.kudyznudy.cz/Aktuality/Mercedes-Benz-Prague-Fashion-Week-se-blizi.aspx

Móda z netradičních textilií: Boty z ananasových vláken, kabelka z listů / 08.03.2017

Lotosové listy, korek nebo kůra stromů. I to jsou suroviny, ze kterých se dá vyrobit oblečení a doplňky. V rámci ekologického přístupu k módě vymýšlejí designéři materiály, které by byly co nejšetrnější k životnímu prostředí. A daří se jim.

 

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, březen 2017
Zdroj: http://ona.idnes.cz/netradicni-textilie-ananasova-vlakna-korek-tencel-fs8-/modni-trendy.aspx?c=A170303_140042_modni-trendy_kace

V soutěži Doteky papíru se utkali studenti uměleckých škol na téma „Obal prodáva“ / 03.03.2017

V galerii centra speciálních grafických papírů Le Papier společnosti Antalis proběhlo ve středu 8. února 2017 slavnostní vyhlášení vítězů kreativní soutěže Doteky papíru 2016. Téma soutěže tentokrát znělo „Obal prodává“. Odborná porota vybrala ze 181 zaslaných prací 3 vítězné, dále pak udělila cenu nejmladším účastníkům soutěže a dalších 6 speciálních cen.

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, březen 2017
Zdroj: http://www.designportal.cz/v-soutezi-doteky-papiru-se-utkali-studenti-umeleckych-skol-na-tema-obal-prodava/

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

VYMYSLI VIDEO PROTI NÁSILÍ NA ŽENÁCH A VYHRAJ ZÁJEZD DO BRUSELU!

Štve Tě, když jsou lidé slepí k násilí páchanému na ženách? Chceš udělat něco pro to, aby se to změnilo? Dokážeš být kreativní a oslovit lidi? Navrhni koncept videa, který bude upozorňovat na problém násilí na ženách a pošli ho do soutěže! Podpoř dobrou věc a vyhraj zájezd do Bruselu!

více informací >>

SVĚTOVÁ BANKA NABÍZÍ PLACENÉ STÁŽE!

Zajímá Tě rozvojová pomoc a udržitelnost životního prostředí? Chceš si vyzkoušet práci v mezinárodní instituci? Světová banka nabízí studentům placené stáže ve Washingtonu - přihlášku můžeš podat právě teď!

více informací >>

Stáž v České rozvojové agentuře

Stáž u ČRA

Zajímáš se aktivně o problematiku rozvoje a humanitární pomoci? Česká rozvojová agentura právě vyhlásila výběrové řízení na pozici stážisty pro agendu zabývající se koordinací zahraniční rozvojové spolupráce poskytované Českou republikou.

více informací >>

Otevřená věda nabízí stáže pro středoškoláky

I na střední škole je možné získat stáž. Jednou z možností je program Otevřená věda konaný pod záštitou Akademie věd ČR.

více informací >>