Navigace:
>>
>>
Design / Móda

Design / Móda

Získejte pracovní zkušenosti ve světě módy, přihlaste se na stáž v Leo Macenauer / 05.03.2018

Milujete módu, jste aktivní, samostatní, zodpovědní  a chcete získat pracovní zkušenosti ve světě módy? Přihlaste se na neplacenou stáž v oblasti Sociálních médií nebo Event managementu v pánské módní značce Leo Macenauer, která šije pro vybranou českou a zahraniční klientelu!

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, březen 2018
Zdroj: http://www.mladiinfo.cz/ziskejte-pracovni-zkusenosti-ve-svete-mody-a-prihlaste-se-na-staz-v-leo-macenauer/

Filmový festival Karlovy Vary odtajnil logo a plakáty 52. ročníku, autorem je tradičně Studio Najbrt / 23.05.2017

Pořadatelé 52. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary představili logo a plakát 52. ročníku. Jeho autory jsou Zuzana Lednická, Aleš Najbrt, Michal Nanoru a Václav Jirásek. Vizuální styl, podobně jako v loňském ročníku, kombinuje typografii s fotografiemi. Tentokrát však na téma vztahů mezi celebritami a obyčejnými lidmi.

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, květen 2017
Zdroj: http://www.designportal.cz/filmovy-festival-karlovy-vary-odtajnil-logo-a-plakaty-52-rocniku-autorem-je-tradicne-studio-najbrt/

Ceny Czech Grand Design znají své vítěze. Grand designérem roku 2016 je studio deFORM / 03.04.2017

V úterý 21. března byli oceněni nejlepší designéři za rok 2016. Prestižní cenu převzali autoři celkem v jedenácti kategoriích. Absolutním vítězem, Grand designérem roku, se stalo progresivní studio deFORM Jakuba Pollága a Václav Mlynáře. Nejlepší práce představí festival finalistů Best of od 30. března do 2. dubna 2017 ve Ville Pellé.

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, duben 2017
Zdroj: http://www.designportal.cz/ceny-czech-grand-design-znaji-sve-viteze-grand-designerem-roku-2016-je-studio-deform/

Mercedes-Benz Prague Fashion Week se blíží / 13.03.2017

Mercedes Benz Prague Fashion Week je mezinárodní festival české a slovenské módy. Tato pravidelná kulturní a společenská událost od roku 2010 představuje formou přehlídek nejlepší tuzemské módní návrháře a tematický doprovodný program. Březnová edice festivalu představí mimo jiné vůbec první přehlídku vysoké krejčoviny, tzv. haute couture v České republice.

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, březen 2017
Zdroj: http://www.kudyznudy.cz/Aktuality/Mercedes-Benz-Prague-Fashion-Week-se-blizi.aspx

Móda z netradičních textilií: Boty z ananasových vláken, kabelka z listů / 08.03.2017

Lotosové listy, korek nebo kůra stromů. I to jsou suroviny, ze kterých se dá vyrobit oblečení a doplňky. V rámci ekologického přístupu k módě vymýšlejí designéři materiály, které by byly co nejšetrnější k životnímu prostředí. A daří se jim.

 

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, březen 2017
Zdroj: http://ona.idnes.cz/netradicni-textilie-ananasova-vlakna-korek-tencel-fs8-/modni-trendy.aspx?c=A170303_140042_modni-trendy_kace

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

Možnosti stáží v Centru pro lidská práva a demokracii

  

Centrum pro lidská práva a demokracii nabízí stáže studentům či mladým pracujícím, kteří se zajímají o dění ve světě a lidskoprávní problematiku.

 

Předmětem stáží je pravidelné psaní krátkých článků do Bulletinu Centra a podílení se na dalších aktivitách, jako je organizace konferencí a dalších akcí, tvorba výročních zpráv nebo lidskoprávního blogu.

Stáže se týkají následujících tematických oblastí:

  • Mezinárodní trestní spravedlnost
  • Evropský systém ochrany lidských práv
  • Mezinárodní politika, byznys a lidská práva
  • Česká republika a lidská práva

více informací >>

Tréninkový kurz v Maďarsku: One Step Ahead

 Tento projekt se věnuje otázce podnikavosti a podnikání mladých lidí. Cílem je zlepšit sociální a komunikační schopnosti pracovníků s mládeží a povzbuzení k využívání improvizačního divadla jako inovativní metody pro zvýšení podnikavosti mládeže.

 

více informací >>

Setkání pamětníků a historiků

 Přijďte si připomenout události, které se staly před padesáti lety, společně s pamětníky a historiky, kteří se událostmi roku 1968 zabývají. Pokud máte nějaké dokumenty, noviny a další vzpomínky na tuto dobu, přineste je na tento večer s sebou.

více informací >>

Projekt v Řecku: Step Up

 Chcete se naučit efektivní a nenásilné komunikaci pro každodenní situace? Zapojit se do vytváření otevřené a tolerantní Evropy? Přijďte překonat své strachy a stereotypy a pomozte postavit mosty napříč různými kulturami!

více informací >>