Člověk v tísni hledá dobrovolníky do svých projektů / 21.05.2018

Člověk v tísni logo

Člověk v tísni o. p. s. hledá dobrovolníky a dobrovolnice do svých projektů. Zajímá vás práce s dětmi se sociálním znevýhodněním? Nebo vás láká práce v médiích? 

 

Organizace Člověk v tísni pomáhá lidem strádajícím v důsledku katastrof a válečných konfliktů, podporuje boj s chudobou a nevzdělaností, podporujee místní rozvoj, občanskou společnost a principy dobrého vládnutí. Pomáhá lidem prosazovat své svobody a potlačovat diskriminaci, prosazuje principy lidských práv a svobod a staví se za šetrný přístup k životnímu prostředí. Konstruktivně se podílí na vývoji České republiky a měnící se Evropy, prosazuje myšlenku lidské solidarity a spoluzodpovědnosti na celospolečenské úrovni.

 

Aktuální dobrovolnické pozice

Dobrovolník v rámci programu "Podpora vzdělávání v rodinách"

Místo: Liberec

Pracovní doba: 1-2 hodiny týdně

Požadavky: věk alespoň 15 let, zájem o práci s dětmi se sociálním znevýhodněním

O dobrovolnictví v ostatních regionech na obdobné pozici se dočtete zde.

Dobrovolnictví v mediálním oddělení

Místo: Praha

Pracovní doba: cca 5-6 hodin týdně či jednou za 14 dní 

Požadavky: viz odkaz výše

Dobrovolník/ce pro mentoring dospívajících

Místo: Praha

Pracovní doba: flexibilní

Požadavky: viz odkaz výše

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

Šumperkem doslova proběhl první ročník ŠumpeRUNu

Vůbec první ročník běžeckého závodu pro širokou amatérskou veřejnost je za námi. Tři stovky dospělých a téměř dvě stovky dětí běžely první červnovou neděli historickým centrem města. Absolutním vítězem na 10 km dlouhé trati se stal Marek Minář.

FOTO: sumperk.cz - zdroj MAWA foto

více informací >>

Šumperk – město budoucnosti

Pouliční lampy, které nastavují intenzitu světla dle potřeby, nádoby na odpad, jež hlásí, kdy jsou přeplněné, chytré lavičky, na nichž si můžete dobít mobil a vyřídit e-maily. I takto může vypadat město budoucnosti. Šumperk nezůstává pozadu, konceptem chytrých měst, tzv. Smart City, se zabývala na svém prvním jednání pracovní skupina Smart Šumperk City, jejímž iniciátorem se stal šumperský místostarosta Jakub Jirgl.

 

více informací >>

800 350 000: Národní linka pro odvykání kouření NOVĚ i pro závislé na alkoholu a hazardním hraní

Linka pro odvykání kouření provozovaná Českou koalicí proti tabáku, z. s. bude od 3. října 2018 pilotně poskytovat informace také lidem závislým na alkoholu, hazardním hraní a jejich blízkým. Rozšiřuje se tak o Národní linku pro odvykání alkoholu a Národní linku pro odvykání hraní. Výhledově je v plánu rozšíření o další závislosti.

více informací >>

Phubbing: Když se chceme cítit důležití

Vadí vám, že když jste se svými přáteli, dívají se na svůj telefon? Pro tento stav platí termín Phubbing - phone a snubbing = telefon a přehlížení. Člověk, který kontroluje mobil, zatímco je ve společnosti druhých, které přehlíží a upřednostňuje před nimi svůj telefon.

 

více informací >>