Charakteristika

Typy bezdomovectví / 13.10.2015

Zjevné

Mezi zjevné bezdomovce řadíme osoby, které okázale žijí mimo standardní hranice sociálních norem a návyků, jsou to „lidé z nádraží a parků“.

Skryté

Mezi skryté bezdomovce řadíme lidi, kteří jako bezdomovci žijí, ale nejsme schopni to rozlišit „na první pohled“. 

Potenciální

Potenciální bezdomovci jsou lidé, kterým bezdomovectví hrozí.

Více informací >>Vložil/a: Miroslava Kouřilová, říjen 2015
Zdroj: https://cs.wikipedia.org/

České projekty pomoci lidem bez domova / 13.10.2015

Mezi nejvýznamnější organizace pomáhající bezdomovcům v ČR patří NadějeArmáda spásyCharitaNový Prostor aj.

Nejznámějším projektem pomoci lidem v sociální tísní, osobám bez přístřeší a lidem ohroženým sociální exkluzí je asi čtrnáctideník Nový Prostor. Časopis akcentuje své poslání nejen jako pomoc prodejcům v nouzi, ale také jako příležitost pro vznik jedinečné komunikační platformy.

V rámci projektu Pragulic budou návštěvníky Prahy, kteří nejsou zvědaví jen na orloj, provádět lidé bez domova.

Po vzoru podobných projektů v zahraničí pořádají v Ostravě Noc venku pod heslem "přijďte si vyzkoušet, jaké to je spát na ulici a podpořte tímto lidi bez domova."

Téměř 50 bezdomovců v Praze získalo v roce 2008 práci na hlavní pracovní poměr díky pilotnímu projektu magistrátu. Účastníci projektu našli uplatnění v zahradnictví, pásové výrobě nebo na stavbách.

Více informací >>Vložil/a: Miroslava Kouřilová, říjen 2015
Zdroj: https://cs.wikipedia.org/

Příčiny bezdomovectví / 06.10.2015

Bezdomovci jsou problémem hlavně velkých měst. Mezi objektivní, nebo strukturální příčiny bezdomovectví řadíme nezaměstnanost nebo nezaměstnatelnost, nekonkurenceschopnost na trhu práce, hospodářskou krizi, nesplatitelné dluhy, absenci finančně dostupného bydlení. Subjektivními, vnitřními příčinami mohou být např. domácí násilí, psychiatrická diagnóza (často alkoholismus, toxikomanie, psychotická onemocnění, nebo hraniční poruchy osobnosti), nebo porucha chování (emoční labilita). Často jsou tyto dvě skupiny příčin propojené a v důsledku bezdomovectví se k nim přidávají další příčiny, které bezdomovcům brání se vrátit k obyčejnému životu.

Více informací >>Vložil/a: Miroslava Kouřilová, říjen 2015
Zdroj: https://cs.wikipedia.org/

Bezdomovectví - charakteristika / 21.03.2014

Listopad 1989 přinesl s sebou řadu společenských problémů do té doby prakticky u nás neznámých: šíření drog a organizovaného zločinu, šíření prostituce a pornografie, masové snižování životní úrovně, zejména důchodců a mladých rodin, nezaměstnanost a bezdomovectví.

Více informací >>

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

ZAPOJ SE DO SOUTĚŽE #MYSOCIALRIGHTS O NEJLEPŠÍ FOTKY S TÉMATEM SOCIÁLNÍ PRÁV V EVROPĚ!

Co pro Tebe znamenají pojmy jako rovné příležitosti, férové pracovní podmínky nebo třeba inkluze? Ukaž to fotkou! Vyfoť až tři snímky s tématikou sociálních práv v Evropě a pošli je do soutěže #MySocialRights Photo Competition! Vyhraj účast na akci European Youth Event ve Štrasburku a jízdenky na vlak po celé Evropě!

více informací >>

VYHRAJ GRANT PRO TALENTOVANÉ MLADÉ FOTOGRAFY!

Baví Tě focení a chceš se mu věnovat profesionálně? Potřebuješ nastartovat svou fotografickou kariéru? Je Ti víc než 18 let? Pošli svoje fotky do soutěže o PhotogrVphy Grant pro začínající mladé fotografy a vyhraj 1000 dolarů!

více informací >>

NAPIŠ ESEJ O MEZINÁRODNÍM OBCHODU A VYHRAJ 5000 ŠVÝCARSKÝCH FRANKŮ!

Zajímáš se o mezinárodní obchod a roli Světové obchodní organizace? Studuješ PhD v ekonomickém oboru nebo jsi ho nedávno získal/a? Napiš esej na téma mezinárodní obchodní spolupráce nebo obchodní politiky a vyhraj 5000 švýcarských franků!

více informací >>

Ministerstvo kultury přijímá žádosti o stipendium na rok 2018

Umělci mohou nyní žádat o stipendium Ministerstva kultury na tvůrčí nebo studijní účely v oblastech: divadlo a tanec, hudba, literatura a výtvarné umění. Termín uzávěrky je 3. dubna 2018.

více informací >>