Navigace:
>>
Cestování v zahraničí

Cestování v zahraničí

Největší poušť ve střední Evropě vznikla kvůli těžbě stříbra a olova / 22.03.2017

 
Bledowská poušť - hlavní fotka
Chodil tudy ďábel, duněly zde tankové pásy, dokonce se tady točil i film nominovaný na Oscara. Blendowskou poušť (Pustynia Błędowska) najdete v nejsušší části Polska u obce Chechlo v Malopolském vojvodství. Celkem 8 km na délku a 3, 5 na šířku z ní dnes dělá oficiálně největší poušť v celé střední Evropě!

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, březen 2017
Zdroj: http://www.cestovinky.cz/clanek/nejvetsi-poust-stredni-evrope-vznikla-kvuli-tezbe-stribra-olova?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Reportáž z dobrovolnického projektu ve Francii: oprava starobylých hradeb / 07.03.2017

Zajímá vás, jak to skutečně vypadá na workcampech? Dobrovolník Martin vycestoval již na dva zahraniční pracovní kempy, a to s pomocí Organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit. Nyní vám přinášíme Martinovu krásnou reportáž z projektu ve Francii. 

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, březen 2017
Zdroj: http://www.nicm.cz/reportaz-z-dobrovolnickeho-projektu-ve-francii-oprava

Drž to pořádně! Jak vypadají největší fotografická klišé cestovatelů / 07.03.2017

Lidé podpírající šikmou věž v Pise, polibek se Sfingou nebo Eiffelovka na dlani. Vyskakují na vás, kdykoli zapnete počítač, a jsou všechno, jen ne originální. Pokud se chystáte na dovolenou a máte v plánu pořídit si hezké fotoalbum, dejte si pozor, abyste nakonec nepřišli na sociálních sítích o přátele.

 

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, březen 2017
Zdroj: http://cestovani.idnes.cz/cestovani-fotograficke-klise-nejotravnejsi-fotky-fwc-/kolem-sveta.aspx?c=A170306_123709_kolem-sveta_hig

Tady leží filmový Mordor. Projděte si nádhernou túru na Novém Zélandu / 07.03.2017

Nejstarší národní park Nového Zélandu Tongariro leží v srdci Severního ostrova. Ze šťavnatých pastvin plných ovcí se náhle zvedají lávou pokryté svahy tří aktivních sopek, jimž vévodí posvátná hora domorodých maorských obyvatel, 2797 metrů vysoká Mt. Ruapehu. V jejím okolí můžete zažít něco opravdu nečekaného.

 

 
Sopka Ngauruhoe se pyšní pravidelným kuželem.

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, březen 2017
Zdroj: http://cestovani.idnes.cz/novy-zeland-sopka-ruapehu-09b-/kolem-sveta.aspx?c=A170301_131429_kolem-sveta_hig

Angličané nevaří pořádné polévky a nechápou, že jíme česnečku, říká Češka / 17.05.2016

Jana Rejhonová žila a studovala v Anglii rok. „ Ač jsem měla angličtinu od třetí třídy, musím říct, že první dva týdny jsem ve škole těžko rozuměla. S učiteli potíž nebyla, horší to bylo se studenty přímo z Walesu, tam jsem ten přízvuk chvíli moc nepobírala,“ říká.

 

Více informací >>Vložil/a: Martina Janků, květen 2016
Zdroj: http://cestovani.lidovky.cz/anglicane-nevari-poradne-polevky-a-nechapou-ze-jime-cesnecku-rika-ceska-1mv-/aktuality.aspx?c=A160516_125107_aktuality_ape

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

800 350 000: Národní linka pro odvykání kouření NOVĚ i pro závislé na alkoholu a hazardním hraní

Linka pro odvykání kouření provozovaná Českou koalicí proti tabáku, z. s. bude od 3. října 2018 pilotně poskytovat informace také lidem závislým na alkoholu, hazardním hraní a jejich blízkým. Rozšiřuje se tak o Národní linku pro odvykání alkoholu a Národní linku pro odvykání hraní. Výhledově je v plánu rozšíření o další závislosti.

více informací >>

Phubbing: Když se chceme cítit důležití

Vadí vám, že když jste se svými přáteli, dívají se na svůj telefon? Pro tento stav platí termín Phubbing - phone a snubbing = telefon a přehlížení. Člověk, který kontroluje mobil, zatímco je ve společnosti druhých, které přehlíží a upřednostňuje před nimi svůj telefon.

více informací >>

Studujte na nejlepších univerzitách světa díky stipendiu manželů Krskových

         Ilustrační fotoNadační fond, jehož zakladateli jsou Martina Krsková a Tomáš Krsek, poskytuje českým studentům stipendia na magisterské studium na nejlepších světových univerzitách. Podporuje studenty technických oborů, přírodních věd, ekonomie, historie a politologie.

více informací >>

Slevové karty ISIC, ITIC a ISIC SCHOLAR vystavíme na počkání!

Ať už jste doma nebo v zahraničí využijte možností, které vám nabízí ISIC karta!

V NICM vystavujeme na počkání jednorázové průkazy s fixní platností na jeden školní rok.

ISIC:

K vystavení budete potřebovat potvrzení o studiu, svoji pasovou fotografii, občanský průkaz a poplatek 350 Kč.

ISIC SCHOLAR:

K vystavení budete potřebovat vyplněnou žádost, pasovou fotografii, občanský průkaz zákonného zástupce a poplatek 350 Kč. Potvrzení o studiu ze školy není potřeba.

 

více informací >>