Navigace:
>>
Cestování v zahraničí

Cestování v zahraničí

Svoboda, surfování a práce na pláži. Digitální nomádka žije svůj sen / 17.05.2017

Mohlo by to vypadat, že Veronika Pešková tráví celé dny jen potápěním, surfováním a popíjením drinků na terase bungalovu někde v exotické destinaci jihovýchodní Asie. Digitální nomádka však tvrdě pracuje a nesleví, dokud nesplní svou denní normu. Mám práci snů, říká v rozhovoru pro iDNES.cz.
Západ slunce na Filipínách, ostrov Siargao.

 

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, květen 2017
Zdroj: http://cestovani.idnes.cz/digitalni-nomad-veronika-peskova-dqp-/kolem-sveta.aspx?c=A170505_093348_kolem-sveta_job

Pěšky chodí tisíce kilometrů, výbavu počítá na gramy. Jak cestovat nalehko / 26.04.2017

 
Vrcholový snímek z nejvyššího balkánského vrcholu Musala.Před dvěma roky se poprvé vydala na svou první velkou cestu. Viktorka Hlaváčková nespěchá, chodí pěšky a snaží se udržet denní náklady pod jedním eurem. Věci v batohu má rozpočítané na gramy a zbytečnosti s sebou netahá. Její zkušenosti ale mají váhu, a tak možná pomůžou při balení na cesty i vám.

 

 

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, duben 2017
Zdroj: http://cestovani.idnes.cz/cestovani-cestovatelka-cesta-tam-viktorka-hlavackova-pfo-/kolem-sveta.aspx?c=A170413_132756_kolem-sveta_job

Nejlepší zážitky jsou s jednosměrnou letenkou / 19.04.2017

Chystáte se v létě vyrazit někam do zahraničí za zážitky a poznat na vlastní pěst úplně cízí kus země? Nechte se inspirovat nevšedním příběhem dvou holek, které se prostě jednoho dne sbalily a jely.

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, duben 2017
Zdroj: http://www.mladiinfo.cz/nejlepsi-zazitky-s-jednosmernou-letenkou/

Velký průvodce: památky a zajímavosti Francie / 27.03.2017

Francie je zemí, kde si své najde snad každý. Chcete se vydat na degustaci šampaňského? Pak si kupte jízdenku do Remeše. Skvělá muzea na vás budou čekat v Lyonu a trojice historických náměstí se vám představí v Nancy. Za romantikou cestujte rovnou do Paříže. Tušíte, proč je právě Dijon domovem hořčice nebo jakých institucí je Štrasburk sídlem? To všechno zjistíte z našeho velkého průvodce Francií. 

Francie s Eurolines

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, březen 2017
Zdroj: https://elines.cz/cz/dovolena-ve-francii

10 tipů, co dělat a vidět v Amsterdamu / 27.03.2017

Kam se během návštěvy Amsterdamu zajít podívat? To vám prozradí velký seznam míst, se kterými byste se měli v této evropské metropoli seznámit. 

Amsterdam autobusem

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, březen 2017
Zdroj: https://elines.cz/cz/proc-jet-do-amsterdamu

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

800 350 000: Národní linka pro odvykání kouření NOVĚ i pro závislé na alkoholu a hazardním hraní

Linka pro odvykání kouření provozovaná Českou koalicí proti tabáku, z. s. bude od 3. října 2018 pilotně poskytovat informace také lidem závislým na alkoholu, hazardním hraní a jejich blízkým. Rozšiřuje se tak o Národní linku pro odvykání alkoholu a Národní linku pro odvykání hraní. Výhledově je v plánu rozšíření o další závislosti.

více informací >>

Phubbing: Když se chceme cítit důležití

Vadí vám, že když jste se svými přáteli, dívají se na svůj telefon? Pro tento stav platí termín Phubbing - phone a snubbing = telefon a přehlížení. Člověk, který kontroluje mobil, zatímco je ve společnosti druhých, které přehlíží a upřednostňuje před nimi svůj telefon.

více informací >>

Studujte na nejlepších univerzitách světa díky stipendiu manželů Krskových

         Ilustrační fotoNadační fond, jehož zakladateli jsou Martina Krsková a Tomáš Krsek, poskytuje českým studentům stipendia na magisterské studium na nejlepších světových univerzitách. Podporuje studenty technických oborů, přírodních věd, ekonomie, historie a politologie.

více informací >>

Slevové karty ISIC, ITIC a ISIC SCHOLAR vystavíme na počkání!

Ať už jste doma nebo v zahraničí využijte možností, které vám nabízí ISIC karta!

V NICM vystavujeme na počkání jednorázové průkazy s fixní platností na jeden školní rok.

ISIC:

K vystavení budete potřebovat potvrzení o studiu, svoji pasovou fotografii, občanský průkaz a poplatek 350 Kč.

ISIC SCHOLAR:

K vystavení budete potřebovat vyplněnou žádost, pasovou fotografii, občanský průkaz zákonného zástupce a poplatek 350 Kč. Potvrzení o studiu ze školy není potřeba.

 

více informací >>