Navigace:
>>
Cestování v ČR

Cestování v ČR

Několik odkazů pro cestování po ČR:

Cestování idnes.cz

Dovolená po Česku

lidovky.cz

výletník.cz

turistík.cz

 

 

Běžkařská poezie bez lidí. Výlet Milionovou cestou Hrubého Jeseníku / 12.01.2018

Praděd a Sokol

Na této cestě miliony nenajdete, nevyhrajete, ani nevyděláte. Možná však získáte spousty nevšedních zážitků, které si ani za milion nikde nekoupíte. Přijměte pozvání na netradiční lyžařské putování po málo navštěvované, odvrácené straně Jeseníků.

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, leden 2018
Zdroj: https://cestovani.idnes.cz/milionova-cesta-stezka-jeseniky-hruby-jesenik-praded-cervenohorske-sedlo-bezky-gf1-/lyze.aspx?c=A180109_094230_lyze_hig

Sedm hor s krásnými výhledy, kam se dostanete jen pěšky nebo na kole / 07.08.2017

Výsledek obrázku pro výhled na hory

Vyjet na kopec lanovkou dokáže každý, ale portál Kudy z nudy nenabízí jen místa snadno dostupná. Kdo má rád výzvy, prudká i táhlá stoupání a dlouhé cesty, ten si užije na horách, kam vedou jen turistické značky, úzké lesní pěšinky a tu a tam i nějaká asfaltka pro cyklisty.

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, srpen 2017
Zdroj: http://www.kudyznudy.cz/Aktuality/Sedm-hor-s-krasnymi-vyhledy,-kam-se-dostanete-jen-.aspx

Cimrman, Krakonoš a zubačka. Po nejstrmější železniční trati / 27.07.2017

Ozubnicová trať Tanvald–Kořenov letos slaví 115 let od uvedení do provozu, na... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Už jste někdy jeli po naší nejstrmější železniční trati? Jediná ozubnicová železnice v Česku vede z Tanvaldu do Harrachova a spojuje tak Jizerské hory a Krkonoše.

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, červenec 2017
Zdroj: http://cestovani.lidovky.cz/cimrman-krakonos-a-zubacka-po-nejstrmejsi-zeleznicni-trati-p4s-/aktuality.aspx?c=A170712_151822_aktuality_ape

Vírská přehrada: Kráska v údolí Svratky slaví letos 70 let / 23.05.2017

Lesy okolo přehrady Vír

Jedna z nejvyšších přehrad v Česku se celkem nenápadně rozprostírá pod žďárskými vrchy  a z leteckého pohledu vás zaujme tvarem připomínajícím čínského draka. “Tato stavba mne vždy nejen zajímala, ale i uchvacovala svou mohutností a důmyslností,” přiznává místní rodák Jaroslav Černý, který se věnuje sběru historických dokumentů a fotografií o vírské přehradě.

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, květen 2017
Zdroj: http://www.cestovinky.cz/clanek/virska-prehrad-kraska-udoli-svratky-slavi-letos-70-let

Výlet za nejkrásnější kaskádou na Moravě. Rešovské vodopády vás překvapí / 20.04.2017

Památky na středověké dolování stříbra, rozkvétající rašeliniště i kamennou sfingu objevíte během toulek kolem nejkrásnějších vodopádů na Moravě. Ukrývají se v hluboké soutěsce v podhůří Jeseníků a pro jejich návštěvu nastal s příchodem jara ten nejpříhodnější čas.

Rešovské vodopády, dolní stupeňRešovské vodopády, dolní stupeň

 Rešovské vodopády, dolní stupeň

 

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, duben 2017
Zdroj: http://cestovani.idnes.cz/resovske-vodopady-nizky-jesenik-huntava-fp3-/po-cesku.aspx?c=A170419_083955_po-cesku_hig

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

Možnosti stáží v Centru pro lidská práva a demokracii

  

Centrum pro lidská práva a demokracii nabízí stáže studentům či mladým pracujícím, kteří se zajímají o dění ve světě a lidskoprávní problematiku.

 

Předmětem stáží je pravidelné psaní krátkých článků do Bulletinu Centra a podílení se na dalších aktivitách, jako je organizace konferencí a dalších akcí, tvorba výročních zpráv nebo lidskoprávního blogu.

Stáže se týkají následujících tematických oblastí:

  • Mezinárodní trestní spravedlnost
  • Evropský systém ochrany lidských práv
  • Mezinárodní politika, byznys a lidská práva
  • Česká republika a lidská práva

více informací >>

Tréninkový kurz v Maďarsku: One Step Ahead

 Tento projekt se věnuje otázce podnikavosti a podnikání mladých lidí. Cílem je zlepšit sociální a komunikační schopnosti pracovníků s mládeží a povzbuzení k využívání improvizačního divadla jako inovativní metody pro zvýšení podnikavosti mládeže.

 

více informací >>

Setkání pamětníků a historiků

 Přijďte si připomenout události, které se staly před padesáti lety, společně s pamětníky a historiky, kteří se událostmi roku 1968 zabývají. Pokud máte nějaké dokumenty, noviny a další vzpomínky na tuto dobu, přineste je na tento večer s sebou.

více informací >>

Projekt v Řecku: Step Up

 Chcete se naučit efektivní a nenásilné komunikaci pro každodenní situace? Zapojit se do vytváření otevřené a tolerantní Evropy? Přijďte překonat své strachy a stereotypy a pomozte postavit mosty napříč různými kulturami!

více informací >>