Navigace:
>>
>>
Bezdomovectví

Bezdomovectví

Vláda schválila koncepci, která řeší bezdomovectví / 13.10.2015

bezdomovec (ilustrační foto)Na konci srpna schválila vláda historicky první Koncepci prevence a řešení bezdomovectví v ČR. Ještě letos má Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR konkretizovat některá v ní obsažená opatření, která by bylo možné rychle zavést do praxe.

Více informací >>Vložil/a: Miroslava Kouřilová, říjen 2015
Zdroj: http://www.mpsv.cz/cs/16262

Bezdomovectví / 13.10.2015

Termínem bezdomovec je označována osoba, nemající domov či možnost dlouhodobě využívat nějaké přístřeší. Termín Bezdomovectví pak označuje způsob života této osoby a existenci tohoto jevu. Bezdomovectví je nejvíc patrné v chudších a odlehlejších částech velkoměst a většinou je spolu s dalšími negativním faktory, doprovázeno sociální izolovaností a psychickým strádáním.

Více informací >>Vložil/a: Miroslava Kouřilová, říjen 2015
Zdroj: www.bezdomovci.estranky.cz

Program pro školy: Mladí lidé a bezdomovectví / 13.10.2015

Učíte na střední škole (nebo 7.-9. třídě ZŠ) a chcete, aby mladí lidé byli citliví k sociálním nerovnostem a neměli předsudky ohledně bezdomovectví, případně jím nebyli ohrožení? Jste mladý člověk a chcete toto téma přinést k vám do školy?

Více informací >>Vložil/a: Miroslava Kouřilová, říjen 2015
Zdroj: http://jakodoma.org/2015/08/24/program-pro-skoly-mladi-lide-a-bezdomovectvi/

Bezdomovectví - adresář organizací / 21.03.2014

Národní střešní organizací, která soustředí subjekty profesionálně se zabývající problematikou osob bez přístřeší je Sdružení azylových domů v ČR. Na jejich stránkách naleznete databázi poskytovatelů služeb osobám v nouzi přehledně roztříděnou podle typu služby, kraje a cílové skupiny.

Některé organizace působící na území Hl. m. Prahy naleznete také v tabulkách níže:

Více informací >>

Výsledky sčítání bezdomovců / 21.03.2014

Český statistický úřad (ČSÚ) ve spolupráci se Sdružením azylových domů v ČR a s Asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR se poprvé v historii ČR pokusil v rámci sčítání lidu v celé zemi zmapovat i život lidí

Více informací >>

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

VYMYSLI VIDEO PROTI NÁSILÍ NA ŽENÁCH A VYHRAJ ZÁJEZD DO BRUSELU!

Štve Tě, když jsou lidé slepí k násilí páchanému na ženách? Chceš udělat něco pro to, aby se to změnilo? Dokážeš být kreativní a oslovit lidi? Navrhni koncept videa, který bude upozorňovat na problém násilí na ženách a pošli ho do soutěže! Podpoř dobrou věc a vyhraj zájezd do Bruselu!

více informací >>

SVĚTOVÁ BANKA NABÍZÍ PLACENÉ STÁŽE!

Zajímá Tě rozvojová pomoc a udržitelnost životního prostředí? Chceš si vyzkoušet práci v mezinárodní instituci? Světová banka nabízí studentům placené stáže ve Washingtonu - přihlášku můžeš podat právě teď!

více informací >>

Stáž v České rozvojové agentuře

Stáž u ČRA

Zajímáš se aktivně o problematiku rozvoje a humanitární pomoci? Česká rozvojová agentura právě vyhlásila výběrové řízení na pozici stážisty pro agendu zabývající se koordinací zahraniční rozvojové spolupráce poskytované Českou republikou.

více informací >>

Otevřená věda nabízí stáže pro středoškoláky

I na střední škole je možné získat stáž. Jednou z možností je program Otevřená věda konaný pod záštitou Akademie věd ČR.

více informací >>