Navigace:
>>
>>
Bezdomovectví

Bezdomovectví

Vláda schválila koncepci, která řeší bezdomovectví / 13.10.2015

bezdomovec (ilustrační foto)Na konci srpna schválila vláda historicky první Koncepci prevence a řešení bezdomovectví v ČR. Ještě letos má Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR konkretizovat některá v ní obsažená opatření, která by bylo možné rychle zavést do praxe.

Více informací >>Vložil/a: Miroslava Kouřilová, říjen 2015
Zdroj: http://www.mpsv.cz/cs/16262

Bezdomovectví / 13.10.2015

Termínem bezdomovec je označována osoba, nemající domov či možnost dlouhodobě využívat nějaké přístřeší. Termín Bezdomovectví pak označuje způsob života této osoby a existenci tohoto jevu. Bezdomovectví je nejvíc patrné v chudších a odlehlejších částech velkoměst a většinou je spolu s dalšími negativním faktory, doprovázeno sociální izolovaností a psychickým strádáním.

Více informací >>Vložil/a: Miroslava Kouřilová, říjen 2015
Zdroj: www.bezdomovci.estranky.cz

Program pro školy: Mladí lidé a bezdomovectví / 13.10.2015

Učíte na střední škole (nebo 7.-9. třídě ZŠ) a chcete, aby mladí lidé byli citliví k sociálním nerovnostem a neměli předsudky ohledně bezdomovectví, případně jím nebyli ohrožení? Jste mladý člověk a chcete toto téma přinést k vám do školy?

Více informací >>Vložil/a: Miroslava Kouřilová, říjen 2015
Zdroj: http://jakodoma.org/2015/08/24/program-pro-skoly-mladi-lide-a-bezdomovectvi/

Bezdomovectví - adresář organizací / 21.03.2014

Národní střešní organizací, která soustředí subjekty profesionálně se zabývající problematikou osob bez přístřeší je Sdružení azylových domů v ČR. Na jejich stránkách naleznete databázi poskytovatelů služeb osobám v nouzi přehledně roztříděnou podle typu služby, kraje a cílové skupiny.

Některé organizace působící na území Hl. m. Prahy naleznete také v tabulkách níže:

Více informací >>

Výsledky sčítání bezdomovců / 21.03.2014

Český statistický úřad (ČSÚ) ve spolupráci se Sdružením azylových domů v ČR a s Asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR se poprvé v historii ČR pokusil v rámci sčítání lidu v celé zemi zmapovat i život lidí

Více informací >>

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

ZAPOJ SE DO SOUTĚŽE #MYSOCIALRIGHTS O NEJLEPŠÍ FOTKY S TÉMATEM SOCIÁLNÍ PRÁV V EVROPĚ!

Co pro Tebe znamenají pojmy jako rovné příležitosti, férové pracovní podmínky nebo třeba inkluze? Ukaž to fotkou! Vyfoť až tři snímky s tématikou sociálních práv v Evropě a pošli je do soutěže #MySocialRights Photo Competition! Vyhraj účast na akci European Youth Event ve Štrasburku a jízdenky na vlak po celé Evropě!

více informací >>

VYHRAJ GRANT PRO TALENTOVANÉ MLADÉ FOTOGRAFY!

Baví Tě focení a chceš se mu věnovat profesionálně? Potřebuješ nastartovat svou fotografickou kariéru? Je Ti víc než 18 let? Pošli svoje fotky do soutěže o PhotogrVphy Grant pro začínající mladé fotografy a vyhraj 1000 dolarů!

více informací >>

NAPIŠ ESEJ O MEZINÁRODNÍM OBCHODU A VYHRAJ 5000 ŠVÝCARSKÝCH FRANKŮ!

Zajímáš se o mezinárodní obchod a roli Světové obchodní organizace? Studuješ PhD v ekonomickém oboru nebo jsi ho nedávno získal/a? Napiš esej na téma mezinárodní obchodní spolupráce nebo obchodní politiky a vyhraj 5000 švýcarských franků!

více informací >>

Ministerstvo kultury přijímá žádosti o stipendium na rok 2018

Umělci mohou nyní žádat o stipendium Ministerstva kultury na tvůrčí nebo studijní účely v oblastech: divadlo a tanec, hudba, literatura a výtvarné umění. Termín uzávěrky je 3. dubna 2018.

více informací >>