Navigace:
>>
Publikace v NICM

Publikace v NICM

Co ti brání v podnikání - tento materiál byl vytvořen v rámci třetího ročníku celostátní kampaně informačních center pro mládež "Právo na informace právě teď". Tématem třetího ročníku kampaně bylo podnikání a  podnikavost ve všech jejich formách. Máš sny a představy o spokojeném životě, ve kterém se věnuješ práci, která tě baví a naplňuje? Máš nápady, jak něco zlepšit, něco dělat jinak nebo nedělat vůbec? Zkus své sny realizovat prostřednictvím vlastního podnikání! Není to snadné a peníze ti nespadnou samy do klína, ale když člověk věnuje něčemu čas s opravdovým nadšením, výsledky se jistě dostaví! Stručné informace, co je potřeba udělat při začátku podnikání, nalezneš dále, příklady dobré praxe a mnoho dalších informací pak v uvedených odkazech. 

  

Mít přehled - život se neustále zrychluje. Toto tvrzení zaslechl, použil či dokonce obhajoval alespoň jednou každý z nás. A není se co divit. Vždyť moderní dopravou se neustále zkracují vzdálenosti, komunikační přístroje na nás číhají i na lesních samotách a velmi často se to, co platilo ještě včera večer, již dneska ráno nedalo použít ale není vždycky špatně. Abychom nezůstali „out“, ale byli stále „in“, a ještě lépe „nad“, tak se nesmíme bát vzdělávat se po celý život.  Jako pomocný nástroj pro zodpovězení základních otázek, byla vytvořena tato publikace.

 

  

Informační centra pro mládež v EU - tato publikace, kterou právě začínáte číst, se snaží zmapovat situaci v evropském prostředí. Klade si za cíl nejen Vás seznámit s historií a současným stavem informačních a poradenských služeb pro mládež, ale chce Vám přiblížit i legislativní pozadí této specifické oblasti práce s mládeží.

 

 

 

Youth information centres in the EU (englishh version) - the idea of general youth information and counselling services is nothing new in Europe or the world. The book you have just begun reading tries to map the situation in Europe. It aims not only to make you familiar with the history and status quo of youth information and counselling services, but also to introduce you to the legislative framework for this specific area of youth work.

 

 

 

Studium v zahraničí, 2. rozšířené vydání - tato publikace nabízí ucelený přehled o stipendiích a studijních možnostech v zahraničí. S našim vstupem do EU a globalizací celého světa se Vám otevírají možnosti za hranicemi České republiky. Skvělou cestou k získání zkušeností je studium v zahraničí, kterým si nejen zdokonalíte cizí jazyk, ale do života si odnesete bohatou zkušenost. Tento materiál Vám také nabízí jednotlivé kroky, které byste byste měli podniknout než odjedete do zahraničí a stejně tak jaké věci ohlídat po návratu domů.

 

 

Práce v zahraničí, 2. rozšířené vydání - toto zaktualizované vydání se zaměřuje na možnosti práce v zahraničí. Pokud chcete poznávat zajímavá místa, nové věci, lidi a jejich způsob života, máte po skončení střední školy, nemáte závazky a povinnosti, které by Vám bránili, tak pro Vás nastává ideální čas vycestovat za hranice. Tato publikace Vám nabízí možnosti práce v zahraničí, které si můžete zprostředkovat samostatně nebo přes pracovní agentury.

 

 

Dobrovolnictví - tato informační publikace by Vám měla pomoci orientovat se v oblasti dobrovolnictví. Přiblíží Vám co to dobrovolnická služba je a také možnosti jak se zapojit do dobrovolnictví v České republice i v zahraničí.

 

 

 

 

Informační centra pro mládež v ČR - tento materiál Vám poskytuje představu o tom, co znamená Informační centrum pro mládež, zkráceně řečeno ICM. Nabízí jeho veškeré podrobnosti, možnosti, stručnou historii, národní kodexy standardů kvality, koncepci rozvoje, společné webové stránky a co všechno by se mělo podniknout při založení nového ICM.

 

 

Aktualizované publikace Práce v zahraničí, Dobrovolnictví a Studium v zahraničí ke stažení na našem / 19.01.2018

Výsledek obrázku pro dobrovolnictví publikace

Národní informační centrum pro mládež ve spolupráci s oddělením Europass vydalo nové aktualizované publikace

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, leden 2018
Zdroj: http://www.nicm.cz/aktualizovane-publikace-prace-v-zahranici-dobrovolnictvi-studium

Publikace Matka, Hetéra, Amazonka, Médium - Čtyři ženské archetypy - k nahlédnutí v NICM / 08.10.2015

Publikace Matka, Hetéra, Amazonka, Médium - Čtyři ženské archetypy - k nahlédnutí v NICMPublikace Matka, Hetéra, Amazonka, Médium - Čtyři ženské archetypy od nakladatelství Portál je k dispozici k nahlédnutí u nás v Národním informačním centru pro mládež, Na Poříčí 1035/4, Praha 1.

Více informací >>Vložil/a: Miroslava Kouřilová, říjen 2015
Zdroj: http://www.icm.cz/publikace-matka-hetera-amazonka-medium-ctyri-zenske-archetypy-k

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

VYMYSLI VIDEO PROTI NÁSILÍ NA ŽENÁCH A VYHRAJ ZÁJEZD DO BRUSELU!

Štve Tě, když jsou lidé slepí k násilí páchanému na ženách? Chceš udělat něco pro to, aby se to změnilo? Dokážeš být kreativní a oslovit lidi? Navrhni koncept videa, který bude upozorňovat na problém násilí na ženách a pošli ho do soutěže! Podpoř dobrou věc a vyhraj zájezd do Bruselu!

více informací >>

SVĚTOVÁ BANKA NABÍZÍ PLACENÉ STÁŽE!

Zajímá Tě rozvojová pomoc a udržitelnost životního prostředí? Chceš si vyzkoušet práci v mezinárodní instituci? Světová banka nabízí studentům placené stáže ve Washingtonu - přihlášku můžeš podat právě teď!

více informací >>

Stáž v České rozvojové agentuře

Stáž u ČRA

Zajímáš se aktivně o problematiku rozvoje a humanitární pomoci? Česká rozvojová agentura právě vyhlásila výběrové řízení na pozici stážisty pro agendu zabývající se koordinací zahraniční rozvojové spolupráce poskytované Českou republikou.

více informací >>

Otevřená věda nabízí stáže pro středoškoláky

I na střední škole je možné získat stáž. Jednou z možností je program Otevřená věda konaný pod záštitou Akademie věd ČR.

více informací >>