Navigace:
>>
Aktuality

Aktuality

Letní dětský tábor ve Vyšní Lhoty u Frýdku - Místku / 10.07.2016

Přemýšlíte, kam své děti poslat během prázdnin za dobrodružstvím? :)

Hledáte letní brigádu? / 20.06.2016

Zkuste pracovat jako číšník/číšnice na ostrovech Kréta, Rhodos v 4 a 5 * hotelech.

Letní brigády pro studenty / 17.06.2016

Podniky města Šumperka a.s. nabízí o prázdninách 2016 studentům letní brigády. Bude se práce na majetku města, například o natírání zábradlí a laviček v parcích, odstraňování náletů, čištění chodníků, sběr odpadků, údržbové práce na Tyršově stadionu atp. 

Lipovský šejkr 2016 / 06.06.2016

Dne 26. 5. 2016 proběhl na OUaPrŠ Lipova-lázně 15. ročník koktejlové soutěže s názvem Lipovský šejkr. Soutěže se účastnilo 6 žáků školy. Úkolem každého soutěžícího bylo připravit v časovém limitu 4 porce Fancy drinku.

AUTORSKÉ ČTENÍ V ICM ŠUMPERK!! / 02.06.2016

Ve čtvrtek 2.6. od 10:00 přivítáme v ICM Šumperk autora tří básnických sbírek (Násilí bez předsudků, Rakovina, Ještě je co ztratit), románu Ada a držitele Ceny Jiřího Ortena - Jana Těsnohlídka ml.

těsnohlídek

2. MÍSTO V KRAJSKÉM KOLE SOČ / 30.05.2016

Studenti SOŠ, Šumperk, Zemědělská 3 se pravidelně účastní soutěže ve středoškolské odborné činnosti, kde mohou prezentovat získané znalosti z odborných předmětů. 

Dny Kávy Šumperk / 23.05.2016

2. ročník festivalu Dny Kávy Šumperk je tady! Smyslem festivalu je ukázat veřejnosti proč je dobré o kávě vědět víc. Jak postupovat při přípravě, proč nepít turka...

 

Účast OU a PrŠ, Lipová-lázně 458 na celorepublikové sbírce Český den proti rakovině 2016 / 19.05.2016

Dne 11. 5. 2016 se naši žáci oboru Pečovatelské služby připojili k celorepublikové sbírce "Český den proti rakovině 2016" a prodejem kytiček vybrali částku 7.094,- Kč.

Účast OU a PrŠ, Lipová-lázně 458 na přátelském setkání škol v Prostějově / 09.05.2016

Rádi bychom se s Vámi podělili o krátký článek, který nám zaslaly paní učitelky z OU a PrŠ, Lipová-lázně, aby nás informovaly o tom, co se u nich na škole zrovna děje. 

5

Týdeník / 02.05.2016

Co se děje u nás v Šumperku na začátku května? 

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

800 350 000: Národní linka pro odvykání kouření NOVĚ i pro závislé na alkoholu a hazardním hraní

Linka pro odvykání kouření provozovaná Českou koalicí proti tabáku, z. s. bude od 3. října 2018 pilotně poskytovat informace také lidem závislým na alkoholu, hazardním hraní a jejich blízkým. Rozšiřuje se tak o Národní linku pro odvykání alkoholu a Národní linku pro odvykání hraní. Výhledově je v plánu rozšíření o další závislosti.

více informací >>

Phubbing: Když se chceme cítit důležití

Vadí vám, že když jste se svými přáteli, dívají se na svůj telefon? Pro tento stav platí termín Phubbing - phone a snubbing = telefon a přehlížení. Člověk, který kontroluje mobil, zatímco je ve společnosti druhých, které přehlíží a upřednostňuje před nimi svůj telefon.

více informací >>

Studujte na nejlepších univerzitách světa díky stipendiu manželů Krskových

         Ilustrační fotoNadační fond, jehož zakladateli jsou Martina Krsková a Tomáš Krsek, poskytuje českým studentům stipendia na magisterské studium na nejlepších světových univerzitách. Podporuje studenty technických oborů, přírodních věd, ekonomie, historie a politologie.

více informací >>

Slevové karty ISIC, ITIC a ISIC SCHOLAR vystavíme na počkání!

Ať už jste doma nebo v zahraničí využijte možností, které vám nabízí ISIC karta!

V NICM vystavujeme na počkání jednorázové průkazy s fixní platností na jeden školní rok.

ISIC:

K vystavení budete potřebovat potvrzení o studiu, svoji pasovou fotografii, občanský průkaz a poplatek 350 Kč.

ISIC SCHOLAR:

K vystavení budete potřebovat vyplněnou žádost, pasovou fotografii, občanský průkaz zákonného zástupce a poplatek 350 Kč. Potvrzení o studiu ze školy není potřeba.

 

více informací >>