Navigace:
>>
Aktuality

Aktuality

Otevřená věda nabízí stáže pro středoškoláky / 13.11.2017

I na střední škole je možné získat stáž. Jednou z možností je program Otevřená věda konaný pod záštitou Akademie věd ČR.

Zúčastni se soutěže Our Earth is Smaller Earth a vyhraj Work and Travel pobyt v USA v hodnotě 500 USD na léto 2018! / 03.10.2017

write and win

Stejně jako loni, i letos přinášíme velkou soutěž o léto v USANapiš krátkou esej v angličtině a vyhraj nezapomenutelné 3 měsíce v Americe. Nebo třeba GoPro kameru.

Stáž na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy / 20.09.2017

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) zveřejnilo nabídku odborné placené stáže na odboru personálním a státní služby. Pokud uvažujete o krátkodobé stáži s výhledovou možností pokračovat v další spolupráci formou pracovního poměru, nenechte si příležitost pracovat ještě letos v samém centru vzdělání ujít.

!!!Soutěž o vstupenky na FOTOEXPO 2017!!! / 20.09.2017

Vyhrajte vstupenky na letošní FOTOEXPO 2017! Vytvořte, najděte, namalujte "i"(íčko) z loga Informační sítě pro mládež (ISM) a Informačních center pro mládež (ICM).

Pardubický barcamp / 12.09.2017

Zveme vás!

Pardubický barcamp strukturovaného dialogu s mládeží je tady.
Neformální konference pro mladé aktivní lidi od 16 do 30 let a pracovníky s mládeží. S účastí zdarma. Je to to pravé pro vás? PŘIHLASTE SE.

Program bude celou sobotu 16. září nabitý

Dobrovolníci OSN 2018. Vyjeďte na rok do zahraničí a pracujte v OSN! / 26.06.2017

Vyjeďte na rok do zahraničí jako dobrovolník OSN! Přihlašování na rok 2018 se právě otevřelo.

Zažijte skvělé léto s Masarykovou univerzitou: Letní škola anglického jazyka pro studium na vysoké škole / 24.05.2017

Do zahraničí se letos v létě nedostane, ale přesto byste se rádi zdokonalili v angličtině? Letní škola anglického jazyka pro studium na vysoké škole pořádaná v Brně vám to umožní.

Zapojte se do Programu Mladých delegátů do OSN/UN Youth Delegate Programme / 23.05.2017

Chcete zastupovat mladé lidi z České republiky na jednání OSN a ovlivnit jednání na celosvětové úrovni? Jste aktivní v občanské společnosti? Zapojte se do Programu Mladých delegátů do OSN/UN Youth Delegate Programme!

Jeďte studovat do Číny přes Schwarzmanovo stipendium / 22.05.2017

Tsinghua University

Do 28. září mohou čeští i slovenští studenti žádat o stipendium Schwarzman Scholars k financování navazujícího magisterského studia na prestižní čínské univerzitě Tsinghua University.

Europoslanec Tomáš Zdechovský hledá stážistu do Bruselu / 22.05.2017

Máte zájem absolvovat zahraniční stáž v prostředí Evropského parlamentu? Poodhalit každodenní život evropského poslance? Europoslanec Tomáš Zdechovský vám k tomu dopomůže!

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

800 350 000: Národní linka pro odvykání kouření NOVĚ i pro závislé na alkoholu a hazardním hraní

Linka pro odvykání kouření provozovaná Českou koalicí proti tabáku, z. s. bude od 3. října 2018 pilotně poskytovat informace také lidem závislým na alkoholu, hazardním hraní a jejich blízkým. Rozšiřuje se tak o Národní linku pro odvykání alkoholu a Národní linku pro odvykání hraní. Výhledově je v plánu rozšíření o další závislosti.

více informací >>

Phubbing: Když se chceme cítit důležití

Vadí vám, že když jste se svými přáteli, dívají se na svůj telefon? Pro tento stav platí termín Phubbing - phone a snubbing = telefon a přehlížení. Člověk, který kontroluje mobil, zatímco je ve společnosti druhých, které přehlíží a upřednostňuje před nimi svůj telefon.

více informací >>

Studujte na nejlepších univerzitách světa díky stipendiu manželů Krskových

         Ilustrační fotoNadační fond, jehož zakladateli jsou Martina Krsková a Tomáš Krsek, poskytuje českým studentům stipendia na magisterské studium na nejlepších světových univerzitách. Podporuje studenty technických oborů, přírodních věd, ekonomie, historie a politologie.

více informací >>

Slevové karty ISIC, ITIC a ISIC SCHOLAR vystavíme na počkání!

Ať už jste doma nebo v zahraničí využijte možností, které vám nabízí ISIC karta!

V NICM vystavujeme na počkání jednorázové průkazy s fixní platností na jeden školní rok.

ISIC:

K vystavení budete potřebovat potvrzení o studiu, svoji pasovou fotografii, občanský průkaz a poplatek 350 Kč.

ISIC SCHOLAR:

K vystavení budete potřebovat vyplněnou žádost, pasovou fotografii, občanský průkaz zákonného zástupce a poplatek 350 Kč. Potvrzení o studiu ze školy není potřeba.

 

více informací >>