Navigace:
>>
>>
Registrace do soutěže Středoškolák roku 2018 je spuštěna

Registrace do soutěže Středoškolák roku 2018 je spuštěna

Středoškolák roku
Právě začíná registrace do prestižní soutěže pro středoškoláky a středoškolačky. Porota vybere 65 nejlepších mladých lidí, kteří mimo školu pracují na odborných projektech, účastní se souteží, dělají online kurzy či dobrovolničí.

Co se hodnotí?

  • Počet a rozsah mimoškolních aktivit
Vyber 1 až 6 tvých nejlepších aktivit, ať už to jsou dlouhodobé projekty, dobrovolnictví, jednorázová soutěž nebo pořádání akcí.
  • Dílčí úspěchy a vynaložené úsilí
První místo je víc než brambora. Celostátní dopad, víc než lokální. Nemusíš se ale bát pochlubit "jen" účastí v aktivitách.
  • Pestrost aktivit
Věříme, že na střední je dobré zkoušet aktivity napříč obory. Ale třeba i míchat prezenční a online aktivity, domací a zahraniční.
 

Jak se hodnotí? 

Každý z pěti porotců, bývalých aktivních středoškoláků z různých oborů, nejdříve oboduje aktivity všech soutěžících podle významnosti. Prvních 100 soutěžící s nejvyšším průměrným počtem bodů následně postoupí do dalšího kola, kde už porotci dohromady vyberou prvních 65 finalistů.
 
Následuje nejtěžší část hodnocení a to z prvních 65 finalistů vybrat 25 „nejaktivnějších“, kteří pojedou na víkend nejaktivnějších středoškoláků. Během víkendu proběhnou ještě krátké rozhovory s top 25 finalisty, které porotcům pomůžou určit konečné pořadí a vybrat z nich prvních 5 včetně Středoškoláka roku 2018.
 
Protože je hodnocení aktivit napříč různými obory nesmírně obtížné, neurčujeme konečné pořadí kromě prvních pěti míst.

 

Deadline pro přihlášení do soutěže je 13. 5. 2018.

Podrobné informace najdete na webu soutěže.

<< Zpět na seznam aktualit

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

Studujte na nejlepších univerzitách světa díky stipendiu manželů Krskových

         Ilustrační fotoNadační fond, jehož zakladateli jsou Martina Krsková a Tomáš Krsek, poskytuje českým studentům stipendia na magisterské studium na nejlepších světových univerzitách. Podporuje studenty technických oborů, přírodních věd, ekonomie, historie a politologie.

více informací >>

Slevové karty ISIC, ITIC a ISIC SCHOLAR vystavíme na počkání!

Ať už jste doma nebo v zahraničí využijte možností, které vám nabízí ISIC karta!

V NICM vystavujeme na počkání jednorázové průkazy s fixní platností na jeden školní rok.

ISIC:

K vystavení budete potřebovat potvrzení o studiu, svoji pasovou fotografii, občanský průkaz a poplatek 350 Kč.

ISIC SCHOLAR:

K vystavení budete potřebovat vyplněnou žádost, pasovou fotografii, občanský průkaz zákonného zástupce a poplatek 350 Kč. Potvrzení o studiu ze školy není potřeba.

 

více informací >>

6 pravidel, jak najít rovnováhu v online světě

Důvodů, proč lidé stále více hledají rovnováhu mezi realitou a časem stráveným na sociálních sítích je mnoho. Může jím být boj za lepším soustředěním či spánek, snaha o hlubší konverzaci či pragmatický přístup neplýtvat na sociálních sítích volným časem.

více informací >>

Další kola přijímacího řízení na vysoké školy

Některé vysoké školy ještě stále přijímají uchazeče. Využívají volnou kapacitu oborů, které se dosud zcela nenaplnily. Například teologické, filozofické a také technické.

více informací >>