Navigace:
>>
>>
Registrace do soutěže Středoškolák roku 2018 je spuštěna

Registrace do soutěže Středoškolák roku 2018 je spuštěna

Středoškolák roku
Právě začíná registrace do prestižní soutěže pro středoškoláky a středoškolačky. Porota vybere 65 nejlepších mladých lidí, kteří mimo školu pracují na odborných projektech, účastní se souteží, dělají online kurzy či dobrovolničí.

Co se hodnotí?

  • Počet a rozsah mimoškolních aktivit
Vyber 1 až 6 tvých nejlepších aktivit, ať už to jsou dlouhodobé projekty, dobrovolnictví, jednorázová soutěž nebo pořádání akcí.
  • Dílčí úspěchy a vynaložené úsilí
První místo je víc než brambora. Celostátní dopad, víc než lokální. Nemusíš se ale bát pochlubit "jen" účastí v aktivitách.
  • Pestrost aktivit
Věříme, že na střední je dobré zkoušet aktivity napříč obory. Ale třeba i míchat prezenční a online aktivity, domací a zahraniční.
 

Jak se hodnotí? 

Každý z pěti porotců, bývalých aktivních středoškoláků z různých oborů, nejdříve oboduje aktivity všech soutěžících podle významnosti. Prvních 100 soutěžící s nejvyšším průměrným počtem bodů následně postoupí do dalšího kola, kde už porotci dohromady vyberou prvních 65 finalistů.
 
Následuje nejtěžší část hodnocení a to z prvních 65 finalistů vybrat 25 „nejaktivnějších“, kteří pojedou na víkend nejaktivnějších středoškoláků. Během víkendu proběhnou ještě krátké rozhovory s top 25 finalisty, které porotcům pomůžou určit konečné pořadí a vybrat z nich prvních 5 včetně Středoškoláka roku 2018.
 
Protože je hodnocení aktivit napříč různými obory nesmírně obtížné, neurčujeme konečné pořadí kromě prvních pěti míst.

 

Deadline pro přihlášení do soutěže je 13. 5. 2018.

Podrobné informace najdete na webu soutěže.

<< Zpět na seznam aktualit

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

Možnosti stáží v Centru pro lidská práva a demokracii

  

Centrum pro lidská práva a demokracii nabízí stáže studentům či mladým pracujícím, kteří se zajímají o dění ve světě a lidskoprávní problematiku.

 

Předmětem stáží je pravidelné psaní krátkých článků do Bulletinu Centra a podílení se na dalších aktivitách, jako je organizace konferencí a dalších akcí, tvorba výročních zpráv nebo lidskoprávního blogu.

Stáže se týkají následujících tematických oblastí:

  • Mezinárodní trestní spravedlnost
  • Evropský systém ochrany lidských práv
  • Mezinárodní politika, byznys a lidská práva
  • Česká republika a lidská práva

více informací >>

Tréninkový kurz v Maďarsku: One Step Ahead

 Tento projekt se věnuje otázce podnikavosti a podnikání mladých lidí. Cílem je zlepšit sociální a komunikační schopnosti pracovníků s mládeží a povzbuzení k využívání improvizačního divadla jako inovativní metody pro zvýšení podnikavosti mládeže.

 

více informací >>

Setkání pamětníků a historiků

 Přijďte si připomenout události, které se staly před padesáti lety, společně s pamětníky a historiky, kteří se událostmi roku 1968 zabývají. Pokud máte nějaké dokumenty, noviny a další vzpomínky na tuto dobu, přineste je na tento večer s sebou.

více informací >>

Projekt v Řecku: Step Up

 Chcete se naučit efektivní a nenásilné komunikaci pro každodenní situace? Zapojit se do vytváření otevřené a tolerantní Evropy? Přijďte překonat své strachy a stereotypy a pomozte postavit mosty napříč různými kulturami!

více informací >>