Navigace:
>>
>>
Možnosti stáží v Centru pro lidská práva a demokracii

Možnosti stáží v Centru pro lidská práva a demokracii

Centrum pro lidská práva a demokracii nabízí stáže studentům či mladým pracujícím, kteří se zajímají o dění ve světě a lidskoprávní problematiku.

 

Předmětem stáží je pravidelné psaní krátkých článků do Bulletinu Centra a podílení se na dalších aktivitách, jako je organizace konferencí a dalších akcí, tvorba výročních zpráv nebo lidskoprávního blogu.

Stáže se týkají následujících tematických oblastí:

  • Mezinárodní trestní spravedlnost
  • Evropský systém ochrany lidských práv
  • Mezinárodní politika, byznys a lidská práva
  • Česká republika a lidská práva

Důležité termíny

Informace o stážích jsou vypisovány vždy v říjnu

Stáže trvají od 1. listopadu do 31. října následujícího roku. V případě zájmu během října sledujte Facebook organizace a webové stránky Centra.

Podmínky stáží

Stáže jsou neplacené, dají se však časově zvládnout při vysokoškolském studiu i práci na plný úvazek. Stážisté píší každý měsíc krátký článek do Bulletinu Centra, dle potřeby se podílejí také na příspěvcích pro Blog Centra nebo anglického Czech Republic Human Rights Review. Každý stážista má také další drobné úkoly, které napomáhají fungování Centra.

Bývalí stážisté Centra pro lidská práva nacházejí uplatnění na soudech, ministerstvech i jiných státních úřadech, v soukromé sféře včetně advokátních kanceláří, v akademické sféře i zahraničních či mezinárodních institucích. Stáž v Centru tak pomáhá v rozvoji dovedností i kariéry.

Láká vás stáž v Centru? Pak se v při nejbližší možné příležitosti přihlaste výběrového řízení!

<< Zpět na seznam aktualit

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

Další kola přijímacího řízení na vysoké školy

Některé vysoké školy ještě stále přijímají uchazeče. Využívají volnou kapacitu oborů, které se dosud zcela nenaplnily. Například teologické, filozofické a také technické.

více informací >>

DROGY A ALKOHOL NA FESTIVALECH? Pozor na jejich kombinaci!

Období léta a s ním s probíhající festivaly jsou spojeny se hudbou, tancem a neopakovatelnou atmosférou. K pocitům uvolnění a svobody, které účastníci na těchto akcí prožívají, bývá často nápomocen alkohol, stále častěji i drogy. Mezi nejčastěji užívané drogy patří marihuana, pervitin a extáze.

více informací >>

Výzkum: Zaměstnávání osob ve výkonu a po výkonu trestu

Seznamte se s monografií “Zaměstnávání osob ve výkonu a po výkonu trestu odnětí svobody a přístup zaměstnavatelů k těmto osobám“, kterou vydal Výzkumný ústav práce a sociálních věcí.

více informací >>

Girls in STEM - školení pro budoucí kodérky

Jste nadšené do nových technologií a máte chuť se naučit něco nového? Na letním kurzu se naučíte kódovat a na konci kurzu už si stvoříte třeba vlastní webovku!

 

více informací >>