Navigace:
>>
>>
Možnosti stáží v Centru pro lidská práva a demokracii

Možnosti stáží v Centru pro lidská práva a demokracii

Centrum pro lidská práva a demokracii nabízí stáže studentům či mladým pracujícím, kteří se zajímají o dění ve světě a lidskoprávní problematiku.

 

Předmětem stáží je pravidelné psaní krátkých článků do Bulletinu Centra a podílení se na dalších aktivitách, jako je organizace konferencí a dalších akcí, tvorba výročních zpráv nebo lidskoprávního blogu.

Stáže se týkají následujících tematických oblastí:

  • Mezinárodní trestní spravedlnost
  • Evropský systém ochrany lidských práv
  • Mezinárodní politika, byznys a lidská práva
  • Česká republika a lidská práva

Důležité termíny

Informace o stážích jsou vypisovány vždy v říjnu

Stáže trvají od 1. listopadu do 31. října následujícího roku. V případě zájmu během října sledujte Facebook organizace a webové stránky Centra.

Podmínky stáží

Stáže jsou neplacené, dají se však časově zvládnout při vysokoškolském studiu i práci na plný úvazek. Stážisté píší každý měsíc krátký článek do Bulletinu Centra, dle potřeby se podílejí také na příspěvcích pro Blog Centra nebo anglického Czech Republic Human Rights Review. Každý stážista má také další drobné úkoly, které napomáhají fungování Centra.

Bývalí stážisté Centra pro lidská práva nacházejí uplatnění na soudech, ministerstvech i jiných státních úřadech, v soukromé sféře včetně advokátních kanceláří, v akademické sféře i zahraničních či mezinárodních institucích. Stáž v Centru tak pomáhá v rozvoji dovedností i kariéry.

Láká vás stáž v Centru? Pak se v při nejbližší možné příležitosti přihlaste výběrového řízení!

<< Zpět na seznam aktualit

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

800 350 000: Národní linka pro odvykání kouření NOVĚ i pro závislé na alkoholu a hazardním hraní

Linka pro odvykání kouření provozovaná Českou koalicí proti tabáku, z. s. bude od 3. října 2018 pilotně poskytovat informace také lidem závislým na alkoholu, hazardním hraní a jejich blízkým. Rozšiřuje se tak o Národní linku pro odvykání alkoholu a Národní linku pro odvykání hraní. Výhledově je v plánu rozšíření o další závislosti.

více informací >>

Phubbing: Když se chceme cítit důležití

Vadí vám, že když jste se svými přáteli, dívají se na svůj telefon? Pro tento stav platí termín Phubbing - phone a snubbing = telefon a přehlížení. Člověk, který kontroluje mobil, zatímco je ve společnosti druhých, které přehlíží a upřednostňuje před nimi svůj telefon.

více informací >>

Studujte na nejlepších univerzitách světa díky stipendiu manželů Krskových

         Ilustrační fotoNadační fond, jehož zakladateli jsou Martina Krsková a Tomáš Krsek, poskytuje českým studentům stipendia na magisterské studium na nejlepších světových univerzitách. Podporuje studenty technických oborů, přírodních věd, ekonomie, historie a politologie.

více informací >>

Slevové karty ISIC, ITIC a ISIC SCHOLAR vystavíme na počkání!

Ať už jste doma nebo v zahraničí využijte možností, které vám nabízí ISIC karta!

V NICM vystavujeme na počkání jednorázové průkazy s fixní platností na jeden školní rok.

ISIC:

K vystavení budete potřebovat potvrzení o studiu, svoji pasovou fotografii, občanský průkaz a poplatek 350 Kč.

ISIC SCHOLAR:

K vystavení budete potřebovat vyplněnou žádost, pasovou fotografii, občanský průkaz zákonného zástupce a poplatek 350 Kč. Potvrzení o studiu ze školy není potřeba.

 

více informací >>