Navigace:
>>
>>
Otevřená věda nabízí stáže pro středoškoláky

Otevřená věda nabízí stáže pro středoškoláky

Program Otevřená věda umožní již potřinácté  zvídavým studentům středních škol absolvovat vědeckou stáž.

Výběr je opravdu široký. Pro ty, co mají rádi přírodní a technické obory, jsou tu připraveny programy z odvětví chemie, fyziky a biologie. Můžete např. zkoumat hormonální kontrolu trávení u hmyzu.

A pro ty, kdo těmto oborům moc neholdují, je tu možnost ponořit se do studia humanitních věd. V databázi stáží je zařazena historie, sociologie, právo a další podobné disciplíny.

 

Ilustrační fotografie. Autor. TeroVesalainen. Zdroj: pixabay.com

Informace o stáži

Stáže se konají v akademických pracovištích Akademie věd ČR po celé České republice a trvají dvanáct měsíců. Od ledna 2018 do prosince téhož roku by měl student či studentka na pracoviště docházet minimálně 8 hodin měsíčně.

Projekt je skvělou příležitostí zkoumat to, co vás baví a vyzkoušet si práci vědce. Jediné, co musíte udělat pro to, aby vás do programu přijali, je zaslat následující:

  • Motivační dopis
  • Životopis
  • Reference – různě diplomy a osvědčení, nepovinná část

Uzávěrka přihlášek je 30. 11. 2017. Pokud stáž úspěšně ukončíte, obdržíte certifikát o absolvování programu. Konec stáže je spojen i se závěrečnou konferencí, během které budete mít možnost výsledky svého bádání prezentovat ostatním, přičemž tři nejlepší studenti z každé kategorie obdrží finanční odměnu.

Více informací o programu, včetně databáze stáží naleznete na webových stránkách Otevřené vědy.

<< Zpět na seznam aktualit

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

Další kola přijímacího řízení na vysoké školy

Některé vysoké školy ještě stále přijímají uchazeče. Využívají volnou kapacitu oborů, které se dosud zcela nenaplnily. Například teologické, filozofické a také technické.

více informací >>

DROGY A ALKOHOL NA FESTIVALECH? Pozor na jejich kombinaci!

Období léta a s ním s probíhající festivaly jsou spojeny se hudbou, tancem a neopakovatelnou atmosférou. K pocitům uvolnění a svobody, které účastníci na těchto akcí prožívají, bývá často nápomocen alkohol, stále častěji i drogy. Mezi nejčastěji užívané drogy patří marihuana, pervitin a extáze.

více informací >>

Výzkum: Zaměstnávání osob ve výkonu a po výkonu trestu

Seznamte se s monografií “Zaměstnávání osob ve výkonu a po výkonu trestu odnětí svobody a přístup zaměstnavatelů k těmto osobám“, kterou vydal Výzkumný ústav práce a sociálních věcí.

více informací >>

Girls in STEM - školení pro budoucí kodérky

Jste nadšené do nových technologií a máte chuť se naučit něco nového? Na letním kurzu se naučíte kódovat a na konci kurzu už si stvoříte třeba vlastní webovku!

 

více informací >>