Navigace:
>>
>>
Otevřená věda nabízí stáže pro středoškoláky

Otevřená věda nabízí stáže pro středoškoláky

Program Otevřená věda umožní již potřinácté  zvídavým studentům středních škol absolvovat vědeckou stáž.

Výběr je opravdu široký. Pro ty, co mají rádi přírodní a technické obory, jsou tu připraveny programy z odvětví chemie, fyziky a biologie. Můžete např. zkoumat hormonální kontrolu trávení u hmyzu.

A pro ty, kdo těmto oborům moc neholdují, je tu možnost ponořit se do studia humanitních věd. V databázi stáží je zařazena historie, sociologie, právo a další podobné disciplíny.

 

Ilustrační fotografie. Autor. TeroVesalainen. Zdroj: pixabay.com

Informace o stáži

Stáže se konají v akademických pracovištích Akademie věd ČR po celé České republice a trvají dvanáct měsíců. Od ledna 2018 do prosince téhož roku by měl student či studentka na pracoviště docházet minimálně 8 hodin měsíčně.

Projekt je skvělou příležitostí zkoumat to, co vás baví a vyzkoušet si práci vědce. Jediné, co musíte udělat pro to, aby vás do programu přijali, je zaslat následující:

  • Motivační dopis
  • Životopis
  • Reference – různě diplomy a osvědčení, nepovinná část

Uzávěrka přihlášek je 30. 11. 2017. Pokud stáž úspěšně ukončíte, obdržíte certifikát o absolvování programu. Konec stáže je spojen i se závěrečnou konferencí, během které budete mít možnost výsledky svého bádání prezentovat ostatním, přičemž tři nejlepší studenti z každé kategorie obdrží finanční odměnu.

Více informací o programu, včetně databáze stáží naleznete na webových stránkách Otevřené vědy.

<< Zpět na seznam aktualit

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

Registrace do soutěže Středoškolák roku 2018 je spuštěna

StředoÅ¡kolák rokuPrávě začíná registrace do prestižní soutěže pro středoškoláky a středoškolačky. Porota vybere 65 nejlepších mladých lidí, kteří mimo školu pracují na odborných projektech, účastní se souteží, dělají online kurzy či dobrovolničí.

více informací >>

ZAPOJ SE DO SOUTĚŽE #MYSOCIALRIGHTS O NEJLEPŠÍ FOTKY S TÉMATEM SOCIÁLNÍ PRÁV V EVROPĚ!

Co pro Tebe znamenají pojmy jako rovné příležitosti, férové pracovní podmínky nebo třeba inkluze? Ukaž to fotkou! Vyfoť až tři snímky s tématikou sociálních práv v Evropě a pošli je do soutěže #MySocialRights Photo Competition! Vyhraj účast na akci European Youth Event ve Štrasburku a jízdenky na vlak po celé Evropě!

více informací >>

VYHRAJ GRANT PRO TALENTOVANÉ MLADÉ FOTOGRAFY!

Baví Tě focení a chceš se mu věnovat profesionálně? Potřebuješ nastartovat svou fotografickou kariéru? Je Ti víc než 18 let? Pošli svoje fotky do soutěže o PhotogrVphy Grant pro začínající mladé fotografy a vyhraj 1000 dolarů!

více informací >>

NAPIŠ ESEJ O MEZINÁRODNÍM OBCHODU A VYHRAJ 5000 ŠVÝCARSKÝCH FRANKŮ!

Zajímáš se o mezinárodní obchod a roli Světové obchodní organizace? Studuješ PhD v ekonomickém oboru nebo jsi ho nedávno získal/a? Napiš esej na téma mezinárodní obchodní spolupráce nebo obchodní politiky a vyhraj 5000 švýcarských franků!

více informací >>