Navigace:
>>
>>
Otevřená věda nabízí stáže pro středoškoláky

Otevřená věda nabízí stáže pro středoškoláky

Program Otevřená věda umožní již potřinácté  zvídavým studentům středních škol absolvovat vědeckou stáž.

Výběr je opravdu široký. Pro ty, co mají rádi přírodní a technické obory, jsou tu připraveny programy z odvětví chemie, fyziky a biologie. Můžete např. zkoumat hormonální kontrolu trávení u hmyzu.

A pro ty, kdo těmto oborům moc neholdují, je tu možnost ponořit se do studia humanitních věd. V databázi stáží je zařazena historie, sociologie, právo a další podobné disciplíny.

 

Ilustrační fotografie. Autor. TeroVesalainen. Zdroj: pixabay.com

Informace o stáži

Stáže se konají v akademických pracovištích Akademie věd ČR po celé České republice a trvají dvanáct měsíců. Od ledna 2018 do prosince téhož roku by měl student či studentka na pracoviště docházet minimálně 8 hodin měsíčně.

Projekt je skvělou příležitostí zkoumat to, co vás baví a vyzkoušet si práci vědce. Jediné, co musíte udělat pro to, aby vás do programu přijali, je zaslat následující:

  • Motivační dopis
  • Životopis
  • Reference – různě diplomy a osvědčení, nepovinná část

Uzávěrka přihlášek je 30. 11. 2017. Pokud stáž úspěšně ukončíte, obdržíte certifikát o absolvování programu. Konec stáže je spojen i se závěrečnou konferencí, během které budete mít možnost výsledky svého bádání prezentovat ostatním, přičemž tři nejlepší studenti z každé kategorie obdrží finanční odměnu.

Více informací o programu, včetně databáze stáží naleznete na webových stránkách Otevřené vědy.

<< Zpět na seznam aktualit

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

VYMYSLI VIDEO PROTI NÁSILÍ NA ŽENÁCH A VYHRAJ ZÁJEZD DO BRUSELU!

Štve Tě, když jsou lidé slepí k násilí páchanému na ženách? Chceš udělat něco pro to, aby se to změnilo? Dokážeš být kreativní a oslovit lidi? Navrhni koncept videa, který bude upozorňovat na problém násilí na ženách a pošli ho do soutěže! Podpoř dobrou věc a vyhraj zájezd do Bruselu!

více informací >>

SVĚTOVÁ BANKA NABÍZÍ PLACENÉ STÁŽE!

Zajímá Tě rozvojová pomoc a udržitelnost životního prostředí? Chceš si vyzkoušet práci v mezinárodní instituci? Světová banka nabízí studentům placené stáže ve Washingtonu - přihlášku můžeš podat právě teď!

více informací >>

Stáž v České rozvojové agentuře

Stáž u ČRA

Zajímáš se aktivně o problematiku rozvoje a humanitární pomoci? Česká rozvojová agentura právě vyhlásila výběrové řízení na pozici stážisty pro agendu zabývající se koordinací zahraniční rozvojové spolupráce poskytované Českou republikou.

více informací >>

Otevřená věda nabízí stáže pro středoškoláky

I na střední škole je možné získat stáž. Jednou z možností je program Otevřená věda konaný pod záštitou Akademie věd ČR.

více informací >>