Navigace:
>>
>>
Otevřená věda nabízí stáže pro středoškoláky

Otevřená věda nabízí stáže pro středoškoláky

Program Otevřená věda umožní již potřinácté  zvídavým studentům středních škol absolvovat vědeckou stáž.

Výběr je opravdu široký. Pro ty, co mají rádi přírodní a technické obory, jsou tu připraveny programy z odvětví chemie, fyziky a biologie. Můžete např. zkoumat hormonální kontrolu trávení u hmyzu.

A pro ty, kdo těmto oborům moc neholdují, je tu možnost ponořit se do studia humanitních věd. V databázi stáží je zařazena historie, sociologie, právo a další podobné disciplíny.

 

Ilustrační fotografie. Autor. TeroVesalainen. Zdroj: pixabay.com

Informace o stáži

Stáže se konají v akademických pracovištích Akademie věd ČR po celé České republice a trvají dvanáct měsíců. Od ledna 2018 do prosince téhož roku by měl student či studentka na pracoviště docházet minimálně 8 hodin měsíčně.

Projekt je skvělou příležitostí zkoumat to, co vás baví a vyzkoušet si práci vědce. Jediné, co musíte udělat pro to, aby vás do programu přijali, je zaslat následující:

  • Motivační dopis
  • Životopis
  • Reference – různě diplomy a osvědčení, nepovinná část

Uzávěrka přihlášek je 30. 11. 2017. Pokud stáž úspěšně ukončíte, obdržíte certifikát o absolvování programu. Konec stáže je spojen i se závěrečnou konferencí, během které budete mít možnost výsledky svého bádání prezentovat ostatním, přičemž tři nejlepší studenti z každé kategorie obdrží finanční odměnu.

Více informací o programu, včetně databáze stáží naleznete na webových stránkách Otevřené vědy.

<< Zpět na seznam aktualit

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

800 350 000: Národní linka pro odvykání kouření NOVĚ i pro závislé na alkoholu a hazardním hraní

Linka pro odvykání kouření provozovaná Českou koalicí proti tabáku, z. s. bude od 3. října 2018 pilotně poskytovat informace také lidem závislým na alkoholu, hazardním hraní a jejich blízkým. Rozšiřuje se tak o Národní linku pro odvykání alkoholu a Národní linku pro odvykání hraní. Výhledově je v plánu rozšíření o další závislosti.

více informací >>

Phubbing: Když se chceme cítit důležití

Vadí vám, že když jste se svými přáteli, dívají se na svůj telefon? Pro tento stav platí termín Phubbing - phone a snubbing = telefon a přehlížení. Člověk, který kontroluje mobil, zatímco je ve společnosti druhých, které přehlíží a upřednostňuje před nimi svůj telefon.

více informací >>

Studujte na nejlepších univerzitách světa díky stipendiu manželů Krskových

         Ilustrační fotoNadační fond, jehož zakladateli jsou Martina Krsková a Tomáš Krsek, poskytuje českým studentům stipendia na magisterské studium na nejlepších světových univerzitách. Podporuje studenty technických oborů, přírodních věd, ekonomie, historie a politologie.

více informací >>

Slevové karty ISIC, ITIC a ISIC SCHOLAR vystavíme na počkání!

Ať už jste doma nebo v zahraničí využijte možností, které vám nabízí ISIC karta!

V NICM vystavujeme na počkání jednorázové průkazy s fixní platností na jeden školní rok.

ISIC:

K vystavení budete potřebovat potvrzení o studiu, svoji pasovou fotografii, občanský průkaz a poplatek 350 Kč.

ISIC SCHOLAR:

K vystavení budete potřebovat vyplněnou žádost, pasovou fotografii, občanský průkaz zákonného zástupce a poplatek 350 Kč. Potvrzení o studiu ze školy není potřeba.

 

více informací >>