Navigace:
>>
>>
Aktuality

Aktuality

Právo na zapomnění / 10.04.2018

data

Jinak též právo být zapomenut. V poslední době tolik diskutované ukládání, skladování a distribuce osobních údajů je popsáno v obecném nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR). Kromě jiného umožňuje uživatelům žádat po zpracovatelích výmaz osobních údajů. Této možnosti se však týkají určitá omezení.

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, duben 2018
Zdroj: http://www.nicm.cz/pravo-na-zapomneni

Daňové přiznání – týká se vás? / 22.02.2018

žárovka

Netušíte, jestli se právě vás týká povinnost podat přiznání k dani z příjmu fyzických osob? Jaké příjmy musíte uvést a kam, a naopak jakou položku si smíte odečíst? Jsou pro vás daně španělskou vesnicí?

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, únor 2018
Zdroj: http://www.nicm.cz/danove-priznani-tyka-se-vas

Změny rodičovského příspěvku od roku 2018 / 22.02.2018

Výsledek obrázku pro zákon

Od 1.1. 2018 je v účinnosti novela zákona o státní sociální podpoře schválená v červnu 2017. Tato novela sebou přináší několik změn týkajících se zejména podmínek a výše rodičovského příspěvku. Co konkrétně se změnilo a na co si nově dát pozor zjistíte v článku.

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, únor 2018
Zdroj: http://www.nicm.cz/zmeny-rodicovskeho-prispevku-od-roku-2018

Už jen do 28.února můžete nominovat na cenu GRATIAS TIBI! / 07.02.2018

Cena Gratias Tibi, kterou každoročně uděluje společnost Člověk v tísni, oceňuje projekty mladých lidí, kterým není okolní svět lhostejný a naopak se snaží život lidí ve své blízkosti neustále zlepšovat. 

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, únor 2018
Zdroj: http://www.nicm.cz/uz-jen-do-28unora-muzete-nominovat-na-cenu-gratias-tibi

Informace o insolvenci, oddlužení / 02.02.2018

Ministerstvo spravedlnosti nedávno spustilo webové stránky, týkající se všeho kolem insolvence a oddlužení. Přinášíme i další informační zdroje s touto tématikou.

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, únor 2018
Zdroj: http://www.nicm.cz/informace-o-insolvenci-oddluzeni

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

ZAPOJ SE DO SOUTĚŽE #MYSOCIALRIGHTS O NEJLEPŠÍ FOTKY S TÉMATEM SOCIÁLNÍ PRÁV V EVROPĚ!

Co pro Tebe znamenají pojmy jako rovné příležitosti, férové pracovní podmínky nebo třeba inkluze? Ukaž to fotkou! Vyfoť až tři snímky s tématikou sociálních práv v Evropě a pošli je do soutěže #MySocialRights Photo Competition! Vyhraj účast na akci European Youth Event ve Štrasburku a jízdenky na vlak po celé Evropě!

více informací >>

VYHRAJ GRANT PRO TALENTOVANÉ MLADÉ FOTOGRAFY!

Baví Tě focení a chceš se mu věnovat profesionálně? Potřebuješ nastartovat svou fotografickou kariéru? Je Ti víc než 18 let? Pošli svoje fotky do soutěže o PhotogrVphy Grant pro začínající mladé fotografy a vyhraj 1000 dolarů!

více informací >>

NAPIŠ ESEJ O MEZINÁRODNÍM OBCHODU A VYHRAJ 5000 ŠVÝCARSKÝCH FRANKŮ!

Zajímáš se o mezinárodní obchod a roli Světové obchodní organizace? Studuješ PhD v ekonomickém oboru nebo jsi ho nedávno získal/a? Napiš esej na téma mezinárodní obchodní spolupráce nebo obchodní politiky a vyhraj 5000 švýcarských franků!

více informací >>

Ministerstvo kultury přijímá žádosti o stipendium na rok 2018

Umělci mohou nyní žádat o stipendium Ministerstva kultury na tvůrčí nebo studijní účely v oblastech: divadlo a tanec, hudba, literatura a výtvarné umění. Termín uzávěrky je 3. dubna 2018.

více informací >>