Aktuality

Půl kilometru v oblacích. Ve Švýcarsku otevřeli nejdelší visutý most světa / 07.08.2017

 
Na jihu Švýcarska mezi obcemi Grächen a Zermatt otevřeli údajně nejdelší visutý...

Údajně nejdelší visutý most pro pěší na světě v sobotu slavnostně otevřeli v Alpách na jihu Švýcarska. Unikátní konstrukce turistům umožňuje projít znovu po takzvané Evropské stezce mezi obcemi Grächen a Zermatt v kantonu Wallis, jejíž část před lety zničily padající kusy skály, informoval list Neue Zürcher Zeitung.

 

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, srpen 2017
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/nejdelsi-visuty-most-alpy-svycarsko-dsm-/zahranicni.aspx?c=A170729_150127_eko-zahranicni_jol

Letadlem z Prahy do Verony nebo na Menorcu. Pražské letiště rozšíří počet destinací / 27.03.2017

Z pražského Letiště Václava Havla bude během letní sezony možné letět přímo do 154 míst po celém světě včetně devíti nových destinací. Zároveň na 20 linkách se meziročně zvýší počet letů.

Letiště Václava Havla. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, březen 2017
Zdroj: http://cestovani.lidovky.cz/v-letni-sezone-bude-mit-praha-prime-spojeni-se-154-letisti-p2z-/aktuality.aspx?c=A170322_114550_ln-zajimavosti_ele

Advent v zahraničí aneb na co si dát pozor / 05.12.2016

Mnozí Češi se chystají na adventní trhy ve Vídni, Drážďanech a jiných místech sousedních zemí. Jaké problémy provázejí stánkový prodej v Německu, Rakousku, Polsku či na Slovenku a jaké triky používají tamní prodejci i kapesní zloději, informuje síť Evropských spotřebitelských center.

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková,prosinec 2016
Zdroj: http://zpravodajstvi.sumpersko.net/Advent-v-zahranici-9777/clanek

Flamsbana: Železniční trať v Norsku, která vás provede krásami jedinečné severské přírody / 13.04.2016

Někdo si představuje letní dovolenou v tropických zemích u vody, příjemném vlnobití, drinku, nekonečném teple ve dne i v noci. Najdou se však i tací, kteří rádi zavítají do hor, respektive do země, v níž lze obdivovat přírodu od rána do večera a neustále se jí nebudete moci nasytit. Jeden z takových států je určitě Norsko a přestože se v zde v létě nedočkáte tropických veder a koupání v teplých vodách, máte k dispozici jedny z nejkrásnějších zákoutí neposkvrněné přírody na světě. Kam konkrétně se však v Norsku vydat? Z množství míst určitě nevynechejte ani železniční trať Flåmsbana, nacházející se ve fjordu Norwegian.

Více informací >>Vložil/a: Martina Janků, duben 2016
Zdroj: http://refresher.cz/32649-Flamsbana-Zeleznicni-trat-v-Norsku-ktera-vas-provede-krasami-jedinecne-severske-prirody

Před kavárnou plnou bodlin stojí fronty nedočkavých hostů / 12.04.2016

V japonském Tokiu nedávno otevřela zvířecí kavárna, jejímž tahákem je několik desítek ježků. Od samého začátku má u návštěvníků mimořádný úspěch. Na kávu v tomto podniku si lidé neváhají počkat.

Více informací >>Vložil/a: Martina Janků, duben 2016
Zdroj: http://www.novinky.cz/cestovani/400165-pred-kavarnou-plnou-bodlin-stoji-fronty-nedockavych-hostu.html

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

Ministerstvo kultury přijímá žádosti o stipendium na rok 2018

Umělci mohou nyní žádat o stipendium Ministerstva kultury na tvůrčí nebo studijní účely v oblastech: divadlo a tanec, hudba, literatura a výtvarné umění. Termín uzávěrky je 3. dubna 2018.

více informací >>

Stáž na Velvyslanectví ČR ve Vilniusu

Velvyslanectví logo

Velvyslanectví ČR ve Vilniusu informuje o možnosti studijní stáže v průběhu roku 2018.

více informací >>

Nabídka stáže v odboru vzdělávání a Diplomatické akademie MZV ČR

Ministerstvo zahraničních věcí nabízí dvojměsíční stáže v odboru vzdělávání a Diplomatické akademie (DA) v období 2.5.-21.12.2018. Nabídka je určena VŠ studentům se zájmem o zahraniční politiku a mezinárodní vztahy.

více informací >>