Aktuality

TOP destinace pro rok 2018 / 22.06.2018

Sevilla

Přichází léto a s ním konečně čas naplánovat si dovolenou a výlety. Že je těch míst k prozkoumání nějak moc a nemůžete si vybrat? Pořád váháte a nevíte, kam jet? Nechte se inspirovat seznamem TOP destinací od Lonely Planet.

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, červen 2018
Zdroj: http://www.nicm.cz/top-destinace-pro-rok-2018

Půl kilometru v oblacích. Ve Švýcarsku otevřeli nejdelší visutý most světa / 07.08.2017

 
Na jihu Švýcarska mezi obcemi Grächen a Zermatt otevřeli údajně nejdelší visutý...

Údajně nejdelší visutý most pro pěší na světě v sobotu slavnostně otevřeli v Alpách na jihu Švýcarska. Unikátní konstrukce turistům umožňuje projít znovu po takzvané Evropské stezce mezi obcemi Grächen a Zermatt v kantonu Wallis, jejíž část před lety zničily padající kusy skály, informoval list Neue Zürcher Zeitung.

 

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, srpen 2017
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/nejdelsi-visuty-most-alpy-svycarsko-dsm-/zahranicni.aspx?c=A170729_150127_eko-zahranicni_jol

Letadlem z Prahy do Verony nebo na Menorcu. Pražské letiště rozšíří počet destinací / 27.03.2017

Z pražského Letiště Václava Havla bude během letní sezony možné letět přímo do 154 míst po celém světě včetně devíti nových destinací. Zároveň na 20 linkách se meziročně zvýší počet letů.

Letiště Václava Havla. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, březen 2017
Zdroj: http://cestovani.lidovky.cz/v-letni-sezone-bude-mit-praha-prime-spojeni-se-154-letisti-p2z-/aktuality.aspx?c=A170322_114550_ln-zajimavosti_ele

Advent v zahraničí aneb na co si dát pozor / 05.12.2016

Mnozí Češi se chystají na adventní trhy ve Vídni, Drážďanech a jiných místech sousedních zemí. Jaké problémy provázejí stánkový prodej v Německu, Rakousku, Polsku či na Slovenku a jaké triky používají tamní prodejci i kapesní zloději, informuje síť Evropských spotřebitelských center.

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková,prosinec 2016
Zdroj: http://zpravodajstvi.sumpersko.net/Advent-v-zahranici-9777/clanek

Flamsbana: Železniční trať v Norsku, která vás provede krásami jedinečné severské přírody / 13.04.2016

Někdo si představuje letní dovolenou v tropických zemích u vody, příjemném vlnobití, drinku, nekonečném teple ve dne i v noci. Najdou se však i tací, kteří rádi zavítají do hor, respektive do země, v níž lze obdivovat přírodu od rána do večera a neustále se jí nebudete moci nasytit. Jeden z takových států je určitě Norsko a přestože se v zde v létě nedočkáte tropických veder a koupání v teplých vodách, máte k dispozici jedny z nejkrásnějších zákoutí neposkvrněné přírody na světě. Kam konkrétně se však v Norsku vydat? Z množství míst určitě nevynechejte ani železniční trať Flåmsbana, nacházející se ve fjordu Norwegian.

Více informací >>Vložil/a: Martina Janků, duben 2016
Zdroj: http://refresher.cz/32649-Flamsbana-Zeleznicni-trat-v-Norsku-ktera-vas-provede-krasami-jedinecne-severske-prirody

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

Další kola přijímacího řízení na vysoké školy

Některé vysoké školy ještě stále přijímají uchazeče. Využívají volnou kapacitu oborů, které se dosud zcela nenaplnily. Například teologické, filozofické a také technické.

více informací >>

DROGY A ALKOHOL NA FESTIVALECH? Pozor na jejich kombinaci!

Období léta a s ním s probíhající festivaly jsou spojeny se hudbou, tancem a neopakovatelnou atmosférou. K pocitům uvolnění a svobody, které účastníci na těchto akcí prožívají, bývá často nápomocen alkohol, stále častěji i drogy. Mezi nejčastěji užívané drogy patří marihuana, pervitin a extáze.

více informací >>

Výzkum: Zaměstnávání osob ve výkonu a po výkonu trestu

Seznamte se s monografií “Zaměstnávání osob ve výkonu a po výkonu trestu odnětí svobody a přístup zaměstnavatelů k těmto osobám“, kterou vydal Výzkumný ústav práce a sociálních věcí.

více informací >>

Girls in STEM - školení pro budoucí kodérky

Jste nadšené do nových technologií a máte chuť se naučit něco nového? Na letním kurzu se naučíte kódovat a na konci kurzu už si stvoříte třeba vlastní webovku!

 

více informací >>