Navigace:
>>
>>
Aktuality

Aktuality

Výstava CZECH NATURE PHOTO 2019 / 13.06.2019

Jedinečná výstava Czech Nature Photo  nabízí pohled na nejlepší snímky od českých a slovenských fotografů přírody.

Více informací >>Vložil/a: Petra Chamlarová
Zdroj: http://www.nicm.cz

Kampus ČZU patří k nejekologičtějším na světě, ukázal mezinárodní žebříček / 09.04.2019

Česká zemědělská univerzita se umístila na 46. místě na světě v prestižním žebříčku UI Green Metric World University Rankings 2018. Žebříček vyhodnocuje, jak jsou univerzity ohleduplné k životnímu prostředí.

Výsledek obrázku pro ekologie

Více informací >>Vložil/a: Chamlarová Petra
Zdroj: http://www.czu.cz

Fotíte? Zajímáte se o životní prostředí? Možná vás zaujme fotosoutěž na téma udržitelnosti a možnost / 09.04.2019

Mnoho výrobků a služeb, které využíváme, abychom si zjednodušili život, vyvíjí tlak na životní prostředí a globální klima. Způsob, jakým tyto výrobky a služby spotřebováváme a vyrábíme (a likvidujeme), poškozuje životní prostředí a přispívá ke změně klimatu - to vše poškozuje naše zdraví a život na Zemi.

Více informací >>Vložil/a: Chamlarová Petra
Zdroj: http://www.nicm.cz

Obce, školy nebo firmy se mohu hlásit do Evropského týdne udržitelného rozvoje / 09.04.2019

Patříte k lidem, kteří chtějí pečovat o své okolí a rozvíjet ho? Chcete svět tvořit a měnit, ne jen pasivně přihlížet. Není vám lhostejná budoucnost planety? Nejste v tom sami!

Více informací >>Vložil/a: Chamlarová Petra
Zdroj: http://www.nicm.cz

Trilion stromů může zvrátit změny klimatu / 09.04.2019

Podle nové studie může velkoplošné zalesnění Země pomoci odstranit emise, které lidstvo vytvořilo svou činností během dekád. Informoval o tom nedávno britský deník The Independent na základě studie vědce a ekologa Thomase Crowthera.

 

Více informací >>Vložil/a: Chamlarová Petra
Zdroj: http://www.nicm.cz

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

Šumperkem doslova proběhl první ročník ŠumpeRUNu

Vůbec první ročník běžeckého závodu pro širokou amatérskou veřejnost je za námi. Tři stovky dospělých a téměř dvě stovky dětí běžely první červnovou neděli historickým centrem města. Absolutním vítězem na 10 km dlouhé trati se stal Marek Minář.

FOTO: sumperk.cz - zdroj MAWA foto

více informací >>

Šumperk – město budoucnosti

Pouliční lampy, které nastavují intenzitu světla dle potřeby, nádoby na odpad, jež hlásí, kdy jsou přeplněné, chytré lavičky, na nichž si můžete dobít mobil a vyřídit e-maily. I takto může vypadat město budoucnosti. Šumperk nezůstává pozadu, konceptem chytrých měst, tzv. Smart City, se zabývala na svém prvním jednání pracovní skupina Smart Šumperk City, jejímž iniciátorem se stal šumperský místostarosta Jakub Jirgl.

 

více informací >>

800 350 000: Národní linka pro odvykání kouření NOVĚ i pro závislé na alkoholu a hazardním hraní

Linka pro odvykání kouření provozovaná Českou koalicí proti tabáku, z. s. bude od 3. října 2018 pilotně poskytovat informace také lidem závislým na alkoholu, hazardním hraní a jejich blízkým. Rozšiřuje se tak o Národní linku pro odvykání alkoholu a Národní linku pro odvykání hraní. Výhledově je v plánu rozšíření o další závislosti.

více informací >>

Phubbing: Když se chceme cítit důležití

Vadí vám, že když jste se svými přáteli, dívají se na svůj telefon? Pro tento stav platí termín Phubbing - phone a snubbing = telefon a přehlížení. Člověk, který kontroluje mobil, zatímco je ve společnosti druhých, které přehlíží a upřednostňuje před nimi svůj telefon.

 

více informací >>