Navigace:
>>
>>
Aktuality

Aktuality

Stanovisko Ministerstva zdravotnictví ČR k situaci v očkování hexavakcínou / 19.02.2018

Ministerstvo zdravotnictví má zájem na tom, aby na trhu byla více než jedna očkovací látka. V současnosti však bohužel nemá v celém procesu dostatečně silnou roli na to, aby jej mohlo zásadním způsobem usměrnit. Posílení úlohy ministerstva je nyní diskutováno.

 

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, únor 2018
Zdroj: http://www.nicm.cz/stanovisko-ministerstva-zdravotnictvi-cr-k-situaci-v-ockovani

Nástrahy E-cigaret / 02.02.2018

Výsledek obrázku pro elektronická cigareta

Elektronické cigarety obsahují tekutý nikotin a mohou udělat z dospívajících kuřáky klasických tabákových cigaret. Vypovídají o tom výsledky různým způsobem výsledky četných studií. Tomuto závažnému tématu se věnovala na svých webových stránkách americká spotřebitelská organizace Consumer Reports.

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, únor 2018
Zdroj: http://www.nicm.cz/e-cigarety-z-dospivajicich-delaji-kuraky-tabaku

Osvěžte a nastartujte své tělo jarním půstem! / 07.03.2017

Co si vlastně představit pod slovem půst? V tomto případě jej můžeme vystihnout také slovem "regenerace." Půst dokáže odlehčit trávicí systém, dodat nám ztracenou energii, zvýšit vitalitu, ale i tzv. "vyčistit hlavu." Někteří z těch, kdo se už dlouhodobě přátelí se zdravou životosprávou, ji možná kdysi úspěšně nastartovali právě takovým půstem.

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, březen 2017
Zdroj: https://pust.zdrave.cz/osvezte-a-nastartujte-sve-telo-jarnim-pustem/

Olomouc Evropským městem sportu pro rok 2017 / 16.11.2016

Zhruba dva miliony korun půjdou na sportovní akce, které Olomouc příští rok uspořádá v návaznosti na aktuální zisk ocenění Evropské město sportu pro rok 2017. Z České republiky je přitom teprve čtvrtým městem v kategorii cities, které tento titul získalo.

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková,listopad 2016
Zdroj: http://olomouc.idnes.cz/olomouc-evropske-mesto-sportu-2017-dqh-/olomouc-zpravy.aspx?c=A161110_2285211_olomouc-zpravy_stk

Praha se dočká veřejné šatní skříně! Bude odhalena dnes na vernisáži odpadkové módy! / 31.03.2016

Výstava šatů a šperků vyrobených z odpadu, slavnostní otevření veřejné šatní skříně, ve  které si Pražané budou moci bezplatně vyměňovat oblečení, módní přehlídka second­hand  módy i performance umělkyně Bio­Mashy ­ to vše čeká Viniční dům v Chuchelské 1 na  Praze 12 dnes 30. března od 19,00.

Více informací >>Vložil/a: Martina Janků, březen 2016
Zdroj: http://www.protisedi.cz/article/praha-se-docka-verejne-satni-skrine-bude-odhalena-dnes-na-vernisazi-odpadkove-mody

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

Fotosoutěž pro amatérské fotografy

Fotosoutěž 2018

Dům zahraniční spolupráce vyhlašuje 10. ročník fotosoutěže. Letošní téma navazuje na Evropský rok kulturního dědictví.

Prohledejte své archivy a podělte se s ostatními o své zdokumentované zážitky s kulturním dědictvím Evropy! 13 vítězných fotografií uveřejníme v kalendáři DZS pro rok 2019.

více informací >>

Studentská soutěž

Academia nakladatelství

Středisko společných činností AV ČR, v. v. i., divize Nakladatelství Academia, vyhlašuje 7. ročník Studentské soutěže určené studentům a absolventům českých vysokých škol se sídlem v České republice.

více informací >>

Registrace do soutěže Středoškolák roku 2018 je spuštěna

StředoÅ¡kolák rokuPrávě začíná registrace do prestižní soutěže pro středoškoláky a středoškolačky. Porota vybere 65 nejlepších mladých lidí, kteří mimo školu pracují na odborných projektech, účastní se souteží, dělají online kurzy či dobrovolničí.

více informací >>

ZAPOJ SE DO SOUTĚŽE #MYSOCIALRIGHTS O NEJLEPŠÍ FOTKY S TÉMATEM SOCIÁLNÍ PRÁV V EVROPĚ!

Co pro Tebe znamenají pojmy jako rovné příležitosti, férové pracovní podmínky nebo třeba inkluze? Ukaž to fotkou! Vyfoť až tři snímky s tématikou sociálních práv v Evropě a pošli je do soutěže #MySocialRights Photo Competition! Vyhraj účast na akci European Youth Event ve Štrasburku a jízdenky na vlak po celé Evropě!

více informací >>