Navigace:
>>
>>
Aktuality

Aktuality

Májí české děti a mládež dostatek pohybu? / 13.06.2019

Na to se snaží odpovědět Národní zpráva o pohybové aktivitě českých dětí a mládeže, která vznikla v rámci mezinárodního projektu Global Matrix 3.0. Tento projekt byl realizován pod záštitou organizace Active Healthy Kids Global Alliance

Více informací >>Vložil/a: Petra Chamlarová
Zdroj: http://www.nicm.cz

Plýtváme léky? / 13.06.2019

Češi doma hromadí léky za miliardy, říká šéfka ústavu pro kontrolu léčiv.

 

Více informací >>Vložil/a: Petra Chamlarová
Zdroj: http://www.nicm.cz

Měníte svět k lepšímu? Přihlaste se do Cen SDGs 2019! / 09.04.2019

Česko již třetím rokem znovu hledá projekty, strategie i iniciativy, které mění svět k lepšímu. Nominujte svůj produkt nebo službu do prestižního ocenění Ceny SDGs 2019a dejte o svých nápadech všem vědět. Hlásit se můžete do 31. března 2019, a to v kategoriích Byznys, Veřejná sféra, Mladý leader nebo Reporting. Předávání Cen SDGs 2019 se bude konat na galavečeru 30. května 2019 v Černínském paláci Ministerstva zahraničních věcí ČR. 

Více informací >>Vložil/a: Chamlarová Petra
Zdroj: http://www.nicm.cz

První zvuková mapa "Och, ach a uf" zahrnuje 24 nonverbálně znázorněných lidských emocí / 22.02.2019

Vědci z Kalifonské univerzity v Barkley zabývající se analýzou nonverbálních reakcí, vytvořili první interaktivní mapu emocionálních reakcí.

Více informací >>Vložil/a: Markéta Kovářová
Zdroj: http://www.nicm.cz/

Jak je na tom současná česká móda? / 01.11.2018

Nová studie Potenciál módního sektoru ČR přináší kompletní analýzu stavu současné české módy.

Více informací >>

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

Šumperkem doslova proběhl první ročník ŠumpeRUNu

Vůbec první ročník běžeckého závodu pro širokou amatérskou veřejnost je za námi. Tři stovky dospělých a téměř dvě stovky dětí běžely první červnovou neděli historickým centrem města. Absolutním vítězem na 10 km dlouhé trati se stal Marek Minář.

FOTO: sumperk.cz - zdroj MAWA foto

více informací >>

Šumperk – město budoucnosti

Pouliční lampy, které nastavují intenzitu světla dle potřeby, nádoby na odpad, jež hlásí, kdy jsou přeplněné, chytré lavičky, na nichž si můžete dobít mobil a vyřídit e-maily. I takto může vypadat město budoucnosti. Šumperk nezůstává pozadu, konceptem chytrých měst, tzv. Smart City, se zabývala na svém prvním jednání pracovní skupina Smart Šumperk City, jejímž iniciátorem se stal šumperský místostarosta Jakub Jirgl.

 

více informací >>

800 350 000: Národní linka pro odvykání kouření NOVĚ i pro závislé na alkoholu a hazardním hraní

Linka pro odvykání kouření provozovaná Českou koalicí proti tabáku, z. s. bude od 3. října 2018 pilotně poskytovat informace také lidem závislým na alkoholu, hazardním hraní a jejich blízkým. Rozšiřuje se tak o Národní linku pro odvykání alkoholu a Národní linku pro odvykání hraní. Výhledově je v plánu rozšíření o další závislosti.

více informací >>

Phubbing: Když se chceme cítit důležití

Vadí vám, že když jste se svými přáteli, dívají se na svůj telefon? Pro tento stav platí termín Phubbing - phone a snubbing = telefon a přehlížení. Člověk, který kontroluje mobil, zatímco je ve společnosti druhých, které přehlíží a upřednostňuje před nimi svůj telefon.

 

více informací >>