Navigace:
>>
>>
Aktuality

Aktuality

Stanovisko Ministerstva zdravotnictví ČR k situaci v očkování hexavakcínou / 19.02.2018

Ministerstvo zdravotnictví má zájem na tom, aby na trhu byla více než jedna očkovací látka. V současnosti však bohužel nemá v celém procesu dostatečně silnou roli na to, aby jej mohlo zásadním způsobem usměrnit. Posílení úlohy ministerstva je nyní diskutováno.

 

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, únor 2018
Zdroj: http://www.nicm.cz/stanovisko-ministerstva-zdravotnictvi-cr-k-situaci-v-ockovani

Nástrahy E-cigaret / 02.02.2018

Výsledek obrázku pro elektronická cigareta

Elektronické cigarety obsahují tekutý nikotin a mohou udělat z dospívajících kuřáky klasických tabákových cigaret. Vypovídají o tom výsledky různým způsobem výsledky četných studií. Tomuto závažnému tématu se věnovala na svých webových stránkách americká spotřebitelská organizace Consumer Reports.

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, únor 2018
Zdroj: http://www.nicm.cz/e-cigarety-z-dospivajicich-delaji-kuraky-tabaku

Osvěžte a nastartujte své tělo jarním půstem! / 07.03.2017

Co si vlastně představit pod slovem půst? V tomto případě jej můžeme vystihnout také slovem "regenerace." Půst dokáže odlehčit trávicí systém, dodat nám ztracenou energii, zvýšit vitalitu, ale i tzv. "vyčistit hlavu." Někteří z těch, kdo se už dlouhodobě přátelí se zdravou životosprávou, ji možná kdysi úspěšně nastartovali právě takovým půstem.

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková, březen 2017
Zdroj: https://pust.zdrave.cz/osvezte-a-nastartujte-sve-telo-jarnim-pustem/

Olomouc Evropským městem sportu pro rok 2017 / 16.11.2016

Zhruba dva miliony korun půjdou na sportovní akce, které Olomouc příští rok uspořádá v návaznosti na aktuální zisk ocenění Evropské město sportu pro rok 2017. Z České republiky je přitom teprve čtvrtým městem v kategorii cities, které tento titul získalo.

Více informací >>Vložil/a: Petra Vepřková,listopad 2016
Zdroj: http://olomouc.idnes.cz/olomouc-evropske-mesto-sportu-2017-dqh-/olomouc-zpravy.aspx?c=A161110_2285211_olomouc-zpravy_stk

Praha se dočká veřejné šatní skříně! Bude odhalena dnes na vernisáži odpadkové módy! / 31.03.2016

Výstava šatů a šperků vyrobených z odpadu, slavnostní otevření veřejné šatní skříně, ve  které si Pražané budou moci bezplatně vyměňovat oblečení, módní přehlídka second­hand  módy i performance umělkyně Bio­Mashy ­ to vše čeká Viniční dům v Chuchelské 1 na  Praze 12 dnes 30. března od 19,00.

Více informací >>Vložil/a: Martina Janků, březen 2016
Zdroj: http://www.protisedi.cz/article/praha-se-docka-verejne-satni-skrine-bude-odhalena-dnes-na-vernisazi-odpadkove-mody

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

Další kola přijímacího řízení na vysoké školy

Některé vysoké školy ještě stále přijímají uchazeče. Využívají volnou kapacitu oborů, které se dosud zcela nenaplnily. Například teologické, filozofické a také technické.

více informací >>

DROGY A ALKOHOL NA FESTIVALECH? Pozor na jejich kombinaci!

Období léta a s ním s probíhající festivaly jsou spojeny se hudbou, tancem a neopakovatelnou atmosférou. K pocitům uvolnění a svobody, které účastníci na těchto akcí prožívají, bývá často nápomocen alkohol, stále častěji i drogy. Mezi nejčastěji užívané drogy patří marihuana, pervitin a extáze.

více informací >>

Výzkum: Zaměstnávání osob ve výkonu a po výkonu trestu

Seznamte se s monografií “Zaměstnávání osob ve výkonu a po výkonu trestu odnětí svobody a přístup zaměstnavatelů k těmto osobám“, kterou vydal Výzkumný ústav práce a sociálních věcí.

více informací >>

Girls in STEM - školení pro budoucí kodérky

Jste nadšené do nových technologií a máte chuť se naučit něco nového? Na letním kurzu se naučíte kódovat a na konci kurzu už si stvoříte třeba vlastní webovku!

 

více informací >>