Navigace:
>>
>>
Aktuality

Aktuality

Letní školy 2019 na Univerzitě Karlově v Praze / 01.07.2019

Ani o prázdninách se brány Univerzity Karlovy nezavírají. Letní školy UK jsou určeny jak tuzemským a zahraničním studentům, tak i široké veřejnosti. Jednacími jazyky jsou kromě češtiny a angličtiny i jiné cizí jazyky (španělština, ruština).

Více informací >>Vložil/a: Petra Chamlarová
Zdroj: http://www.nicm.cz

Letní škola diplomacie / 01.07.2019

Třetí ročník LETNÍ ŠKOLY DIPLOMACIE pro středoškolské studenty pořádá Katedra politologie a evropských studií Univerzity Palackého opět ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR.

Více informací >>Vložil/a: Petra Chamlarová
Zdroj: http://www.nicm.cz

Kurz "Trendy v řízení lidí - současnost a budoucnost HR" (3. běh) / 01.07.2019

Zajímá Vás oblast vzdělávání dospělých a Human Resources (HR)? Katedra andragogiky a personálního řízení, Filozofická fakulta, Univerzita Karlova, otevřela v rámci programu celoživotního vzdělávání od října 2019 kurz "Trendy v řízení lidí – současnost a budoucnost HR".

Více informací >>Vložil/a: Petra Chamlarová
Zdroj: http://www.nicm.cz

Maturitní zkoušky nezvládlo jen 14,1% studentů / 13.06.2019

Maturitní zkoušky jsou za námi a naprostá většina studentů uspěla. Zkoušku dospělosti nezvládlo jen 14,1% studentů.

zkošuka

 

Více informací >>Vložil/a: Petra Chamlarová
Zdroj: http://www.nicm.cz

Post Bellum otevře v rámci projektu Paměť národa divadelní kurzy pro žáky a studenty! / 13.06.2019

Organizace Post Bellum, která vyhledává a nahrává vzpomínky pamětníků klíčových momentů 20. století, otevře od září divadlení kurzy! Pokud je vám 10 - 18 let, baví vás historie a divadlo, určitě se přihlaste!

Paměť národa

Více informací >>Vložil/a: Petra Chamlarová
Zdroj: http://www.nicm.cz

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

Šumperkem doslova proběhl první ročník ŠumpeRUNu

Vůbec první ročník běžeckého závodu pro širokou amatérskou veřejnost je za námi. Tři stovky dospělých a téměř dvě stovky dětí běžely první červnovou neděli historickým centrem města. Absolutním vítězem na 10 km dlouhé trati se stal Marek Minář.

FOTO: sumperk.cz - zdroj MAWA foto

více informací >>

Šumperk – město budoucnosti

Pouliční lampy, které nastavují intenzitu světla dle potřeby, nádoby na odpad, jež hlásí, kdy jsou přeplněné, chytré lavičky, na nichž si můžete dobít mobil a vyřídit e-maily. I takto může vypadat město budoucnosti. Šumperk nezůstává pozadu, konceptem chytrých měst, tzv. Smart City, se zabývala na svém prvním jednání pracovní skupina Smart Šumperk City, jejímž iniciátorem se stal šumperský místostarosta Jakub Jirgl.

 

více informací >>

800 350 000: Národní linka pro odvykání kouření NOVĚ i pro závislé na alkoholu a hazardním hraní

Linka pro odvykání kouření provozovaná Českou koalicí proti tabáku, z. s. bude od 3. října 2018 pilotně poskytovat informace také lidem závislým na alkoholu, hazardním hraní a jejich blízkým. Rozšiřuje se tak o Národní linku pro odvykání alkoholu a Národní linku pro odvykání hraní. Výhledově je v plánu rozšíření o další závislosti.

více informací >>

Phubbing: Když se chceme cítit důležití

Vadí vám, že když jste se svými přáteli, dívají se na svůj telefon? Pro tento stav platí termín Phubbing - phone a snubbing = telefon a přehlížení. Člověk, který kontroluje mobil, zatímco je ve společnosti druhých, které přehlíží a upřednostňuje před nimi svůj telefon.

 

více informací >>