Navigace:
>>
>>
Aktuality

Aktuality

Tréninkový kurz v Rumunsku: Realitycraft / 18.09.2018

Cílem tohoto kurzu je objevení a zkoumání zdrojů lidského potenciálu, aby účastníci sami mohli přispět k udržitelnějšímu a inkluzivnějšímu prostředí pro všechny. Prostřednictvím např. holistických metod a aktivit v přírodě se budou účastníci dozvídat více o vlastním potenciálu a také o tom, jak efektivněji podporovat všechny mladé lidi v růstu a jak vytvořit sociální a profesní inkluzi pro znevýhodněnou mládež.

Více informací >>Vložil/a: Kovářová Markéta
Zdroj: http://www.nicm.cz

Staňte se aktivním občanem! / 27.08.2018

 

akumulátorZměna začíná tím, představit si tento svět jinak. Dokážete to? Zajímáte se o aktivismus, politiku a veřejné dění obecně? Staňte se jedním z 20 mladých aktivních lidi ve věku 15 až 23 let a přihlas se na Akumulátor!

 

 

Akumulátor je projekt Institutut aktivního občanství. Zapojuje prostřednictvím neformálního vzdělávání středoškoláky do veřejného dění a rozvíjí jejich odpovědnost za stav společnosti. Netradičními a aktuálními způsoby rozvíjí dovednosti, které vedou lidi bez ohledu na věk, původ či postavení k tomu, aby sami sebe vnímali jako aktivní tvůrce dění ve svém okolí.

Účast na pěti víkendových školeních po celé ČR je povinná, stejně tak exkurze do Bruselu. Během těchto víkendů se můžete naučit, jak ovlivňovat veřejný prostor, probudíte smysl pro inciativu, dozvíte se více o tématech jako je změna klimatu, migrace či feminismus. Na závěr zorganizujete pro veřejnost víkendovou akci s ostatními účastníky, abyste si v praxi vyzkoušeli, co jste se naučili.

Přihlášku můžete posílat do 10. 9. 2018.

Veškeré informace najdete zde.

 

Více informací >>Vložil/a: Markéta Kovářová
Zdroj: http://www.icm.cz

Kam po maturitě? Gaudeamus v Brně už se blíží a udělá ti v tom jasno / 27.08.2018

GaudeamusVíme, že je toho na tebe teď dost a nechceš o maturitě ani slyšet. Musíme ti ale připomenout, že se blíží veletrh pomaturitního vzdělávání Gaudeamus. Udělej si jasno, co budeš po škole dělat, zažij při tom zábavu a zjisti, co v tobě je. Sejdeme se 23. až 26. 10. 2018 na výstavišti v Brně.

Více informací >>Vložil/a: Markéta Kovářová
Zdroj: http://www.icm.cz

Fotografická soutěž Česko je super! / 23.07.2018

Zapojte se do fotografické soutěže Česko je super! a vyhrajte hodnotné ceny. Soutěž je realizována v rámci výroční vzniku samostatného Československa.

Více informací >>

Generation Europe - dlouhodobý projekt nejen o aktivním občanství / 23.07.2018

Chcete změnit své okolí a zároveň poznat mladé lidi se stejným zájmem z 30 evropských zemí? Chcete dlouhodobě pracovat na něčem smysluplném, co by mohlo být vašemu okolí prospěšné? Projekt GenerationEurope je přesně pro vás!

Více informací >>Vložil/a: Markéta Kovářová
Zdroj: http://www.icm.cz

Vítejte!

 

Tipy

 

Publikace

 

Studentské karty ISICAktuality / NovinkyPublikace NICM

Studujte na nejlepších univerzitách světa díky stipendiu manželů Krskových

         Ilustrační fotoNadační fond, jehož zakladateli jsou Martina Krsková a Tomáš Krsek, poskytuje českým studentům stipendia na magisterské studium na nejlepších světových univerzitách. Podporuje studenty technických oborů, přírodních věd, ekonomie, historie a politologie.

více informací >>

Slevové karty ISIC, ITIC a ISIC SCHOLAR vystavíme na počkání!

Ať už jste doma nebo v zahraničí využijte možností, které vám nabízí ISIC karta!

V NICM vystavujeme na počkání jednorázové průkazy s fixní platností na jeden školní rok.

ISIC:

K vystavení budete potřebovat potvrzení o studiu, svoji pasovou fotografii, občanský průkaz a poplatek 350 Kč.

ISIC SCHOLAR:

K vystavení budete potřebovat vyplněnou žádost, pasovou fotografii, občanský průkaz zákonného zástupce a poplatek 350 Kč. Potvrzení o studiu ze školy není potřeba.

 

více informací >>

6 pravidel, jak najít rovnováhu v online světě

Důvodů, proč lidé stále více hledají rovnováhu mezi realitou a časem stráveným na sociálních sítích je mnoho. Může jím být boj za lepším soustředěním či spánek, snaha o hlubší konverzaci či pragmatický přístup neplýtvat na sociálních sítích volným časem.

více informací >>

Další kola přijímacího řízení na vysoké školy

Některé vysoké školy ještě stále přijímají uchazeče. Využívají volnou kapacitu oborů, které se dosud zcela nenaplnily. Například teologické, filozofické a také technické.

více informací >>